polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W Gnieźnie odbyło się uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów z okazji 1000-lecia koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Udział w uroczystości wziął prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk. W trakcie posiedzenia odczytana zostanie uchwała w sprawie 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego. Akt o takiej samej treści został przyjęty przez obie izby parlamentu. W uchwale zapisano m.in., że „dzięki koronacji Bolesława Chrobrego Polska stała się suwerennym państwem, uznawanym przez inne europejskie kraje; stała się liczącym w Europie graczem politycznym”. * * * AUSTRALIA: Premier Australii, Anthony Albanese, rozpisał wybory parlamentarne na 3 maja, rozpoczynając trwającą pięć tygodni kampanię wyborczą, w której dominować będzie temat rosnących kosztów życia. * * * SWIAT: Tłumy żegnają wiernych żegnają zmarłego papieża Franciszka. Trumna z zmarłą głową Kościoła rzymskokatolickiego została przeniesiona do Bazyliki Św. Piotra.
POLONIA INFO:

piątek, 22 czerwca 2018

Nowość: Studia online na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie

Polski Uniwersytet na Obczyźnie (PUNO) w Londynie istnieje juz od prawie 80 lat. PUNO został uznany jako jednostka uniwersytecka przez Unię Europejską oraz posiada status wyższej uczelni w Wiekiej Brytanii. Od początku roku akademickiego 2018/2019 PUNO wprowadza studia w systemie online.

Jest to na pewno atrakcyjna propozycja dla ogromnej rzeszy młodej Polonii rozsianej po całym świecie.  Programy studiów są na najwyższym poziomie i pozwalają uzyskać cenne kompetencje zawodowe.



Polski Uniwersytet na Obczyźnie

PUNO jest spadkobiercą Uniwersytetu Polskiego Zagranicą, który został założony pod koniec 1939 w Paryżu, a więc po wkroczeniu wojsk hitlerowskich do Polski i zamknięciu przez Niemców polskich wyższych uczelni w kraju. Uniwersytet powstał z inicjatywy Oskara Haleckiego w celu zapewnienia ciągłości polskiego szkolnictwa wyższego, właśnie ze wzgledu na niemiecki zakaz funkcjonowania instytucji naukowych i kulturalnych na terytorium Polski. Po zajęciu Francji przez Niemców w 1940 r., uniwersytet przeniósł swoją działalność do Wielkiej Brytanii.

Rząd Rzeczypospolitej na uchodźctwie utworzył oficjalnie nową uczelnię jako Polski Uniwersytet na Obczyźnie w roku 1949. W tymże roku uczelnia otrzymała tymczasowy statut uniwersytecki, a 3 lata poźniej, 15 grudnia 1952 r. uzyskała pełne prawa akademickie.

Na PUNO studiowało wielu Polaków, w tym żołnierze armii Andersa oraz wszyscy ci, którzy pozostali w Wielkiej Brytanii po wojnie, bojąc się powrotu do komunistycznej wówczas Polski. W późniejszych latach PUNO przyciągało i przyciąga Polaków przebywających na emigracji. Jakby nie było, uniwersytet nadał kilkaset stopni magisterskich i doktorskich.

 
Studia online na PUNO

Oferta edukacyjna PUNO na rok akademicki 2018 / 2019 obejmuje następujące kierunki rocznych i dwuletnich studiów podyplomowych, realizowanych przez uniwersytet w języku polskim:

– Psychodietetyka

– Mediacje & Negocjacje

– Nauczanie Języka Polskiego

– Psychologia Stosowana

– Zarządzanie Opieką nad Osobami Starszymi

– Akademia Trenerów

– Interwencja Kryzysowa

– Zdrowie Publiczne

– Seksuologia Społeczna

 
Zajęcia będą się odbywać standardowo, w trybie weekendowym (zazwyczaj jeden weekend w miesiącu). Studenci uczestniczący w wykładach i ćwiczeniach w trybie online mają te same prawa i obowiązki, co osoby znajdujące się w sali wykładowej (niezależnie z jakiego miejsca na świecie łączą się z uniwersytetem). PUNO nie zapewnia słuchaczom online dostępu do internetu w ich lokalizacji. Własny, stabilny dostęp do internetu jest wymogiem studiowania na Polskim Uniwersytecie na Obczyźnie w Londynie.

Wysokość czesnego jest ta sama dla wszystkich. Studiowanie online pozwala zdalnie uczestniczyć w każdych zajęciach i redukuje koszty dojazdu do PUNO w Londynie. Dyplomy i świadectwa są identyczne dla wszystkich studentów.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na poszczególne kierunki: tutaj… 

Wiecej informacji:

E-mail

[email protected]

telefon
+44 (0)20 8846 9305

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy