polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W Gnieźnie odbyło się uroczyste zgromadzenie posłów i senatorów z okazji 1000-lecia koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego. Udział w uroczystości wziął prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk. W trakcie posiedzenia odczytana zostanie uchwała w sprawie 1000. rocznicy koronacji Bolesława Chrobrego. Akt o takiej samej treści został przyjęty przez obie izby parlamentu. W uchwale zapisano m.in., że „dzięki koronacji Bolesława Chrobrego Polska stała się suwerennym państwem, uznawanym przez inne europejskie kraje; stała się liczącym w Europie graczem politycznym”. * * * AUSTRALIA: Premier Australii, Anthony Albanese, rozpisał wybory parlamentarne na 3 maja, rozpoczynając trwającą pięć tygodni kampanię wyborczą, w której dominować będzie temat rosnących kosztów życia. * * * SWIAT: Tłumy żegnają wiernych żegnają zmarłego papieża Franciszka. Trumna z zmarłą głową Kościoła rzymskokatolickiego została przeniesiona do Bazyliki Św. Piotra.
POLONIA INFO:

sobota, 5 marca 2011

W Polsce i Australii na pewno nie stracisz

Harvard Business Review Polska publikuje ranking krajów, w których warto zainwestować. Na czele znalazła się Australia. Wśród perspektywicznych gospodarek wymieniono m.in. Polskę. Listę z najsłabszym wynikiem zamykają Rosja, Ukraina, Wietnam i Nigeria.

-Oficjalnie globalna recesja już się skończyła, ale jej skutki wciąż odczuwa wiele krajów. Rozeznanie w sytuacji utrudniają dodatkowo działania rządów i sprzeczne trendy ekonomiczne - Brazylia będzie zwiększać wydatki, podczas gdy Australia zamierza wprowadzić cięcia. Przedsiębiorstwa muszą znaleźć sposób, aby przedrzeć się przez ten chaos informacyjny i uniknąć pułapek - wyjaśniają Sage Newman, Courtney Rickert i Ross D. Schaap, autorzy raportu „Inwestycje w świecie po recesji”, który został opublikowany w lutowym wydaniu magazynu Harvard Business Review Polska.

Newman, Rickert i Schaap ocenili kondycję makroekonomiczną poszczególnych gospodarek oraz klimat polityczny dla inwestycji zagranicznych. W efekcie powstała macierz ilustrująca stopień ryzyka związanego z inwestycjami w poszczególnych krajach. Gospodarki z całego świata trafiły do 4 grup.

Gdzie inwestowac a gdzie nie - zobacz:  Bankier.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy