polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych stwierdził ważność wyboru Karola Nawrockiego na prezydenta RP, dokonanego 1 czerwca tego roku — głosi podjęta we wtorek wieczorem uchwała SN, odczytana przez prezesa tej Izby Krzysztofa Wiaka. Odrębne zdania wyraziło tylko dwóch sędziów. * * * AUSTRALIA: Według nowych danych Australijskiego Urzędu Podatkowego chirurdzy są najlepiej opłacanymi specjalistami w Australii. 4247 osób zgłosiło średni dochód podlegający opodatkowaniu w wysokości 472 475 dolarów w latach 2022–2023” — czytamy w raporcie. Drugie i trzecie miejsce zajęli anestezjolog i pośrednik finansowy z odpowiednio 447 193 USD i 355 233 USD. Na czwartym miejscu uplasowali się specjaliści chorób wewnętrznych z kwotą 342 457 dolarów, a na pitym psychiatrzy z kwotą 288 146 dolarów. * * * SWIAT: Premier Słowacji Robert Fico głosował za odrzuceniem 18. pakietu sankcji, który Unia Europejska chce nałożyć na Rosję. Sankcje podlegają zasadom jednomyślności, decyzja Fico uniemożliwia zatwierdzenie propozycji. Tymczasem prezydent Rosji Władimir Putin rozmawiał ze swoim francuskim odpowiednikiem Emmanuelem Macronem przez telefon, poinformowała we wtorek służba prasowa Kremla. Jest to pierwszy kontakt telefoniczny między przywódcami od września 2022 r. Podczas dyskusji na temat konfliktu na Ukrainie Putin powiedział Macronowi, że sytuacja jest „bezpośrednią konsekwencją polityki prowadzonej przez państwa zachodnie, które przez wiele lat ignorowały interesy bezpieczeństwa Rosji” i ustanowiły w tym kraju „antyrosyjski przyczółek”.
POLONIA INFO:

piątek, 28 lipca 2017

Ks. Tadeusz Przybylak o Kościele w Australii i sprawie kard. Pella

Ks. Tadeusz Przybylak w programie Salve TV.
 Fot. YT printscreen
Gościem  programu "Temat Dnia" chrześcijańskiej telewizji internetowej  Salve TV w Warszawie był ks. Tadeusz Przybylak SChr, duszpasterz Polonii w Australii, który w rozmowie z Magdaleną Korzeniewską opowiedział, jak wygląda Kościół katolicki  na antypodach i tłumaczył, dlaczego w internecie jedyne informacje o Kościele w Australii dotyczą pedofilii.

- Jestem w Australii 34 lata. Kościół australijski przeżywał problemy w latach 70/80. Później zaczął się rozwijać, przybyło powołań kapłańskich. Kościół pokonał sprawę tego kryzysu, ale w między czasie, zwłaszcza w ostatnich dziesięciu latach głównie media podnosiły problem pedofilii w Kościele katolickim - stwierdził ks. Przybylak


- Ostatnia sprawa kardynała Pella jest związana z tym, że ponieważ on jasno głosił naukę Kościoła, wyraźną, zdrową, stąd też media jego i innych biskupów bardzo złośliwie napastowały - dodawł.  Według niego, "Kościół australijski ma piękne akcje, żyje i się rozwija". Pytany o to, skąd biorą się takie medialne ataki na Kościół australijski, mówił:

- To się rozpoczęło jeszcze w latach 90. Wtedy ks. George Pell został biskupem pomocniczym w Melbourne. Jako młody biskup wyraźnie mówił lobby gejowskiemu, że trzeba być wiernym Chrystusowym. Trzeba mieć świadomość, że i w Kościele katolickim również są tego typu lobby. Trudny moment przeżył wtedy, kiedy został arcybiskupem Melbourne. Lobby stworzyło pewną prowokację - tłumaczył

- To był moment zwrotny, że napadnięto na arcybiskupa Melbourne. W mediach zaczęto przedstawiać go w złym świetle - podkreślił gość programu.

- Gdy osiągnął wiek prawie emerytalny, papież Franciszek nominował go do Komisji finansowej Watykanu i wtedy odczytano to, jako awans tego nielubianego kardynała i arcybiskupa. Specjalna komisja pojechała do Rzymu. Wyszedł z tego obronną ręką. Teraz następna sprawa jest osobista - dodał

Gość "Tematu Dnia" opowiedział również jak wygląda duszpasterstwo w Australii:

- Australia jest krajem misyjnym, ponieważ wielu kapłanów pracuje na misjach, pracują w tych bardzo odległych miejscach, poza wielkimi skupiskami miast. W Zachodniej Australii polscy Salwatorianie pracują tam od 25 lat i tam ewangelizują. Niektórzy nawet pracują wśród Aborygenów - mówił ks. Przybylak.
na podst. Salve TV

Całość wywiadu: Sprawa kard. Pella, pedofilia i Kościół w Australii  


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy