polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zaprosił premiera Donalda Tuska na rozmowy w sprawie rozmieszczenia w Polsce broni jądrowej. Spotkanie ma się odbyć 1 maja. Według szefa NATO Jensa Stoltenberga Sojusz nie ma planów rozmieszczenia broni jądrowej w Polsce. * * * AUSTRALIA: Australijczycy uhonorowali podczas porannych uroczystości weteranów wojennych z okazji dorocznego Dnia Anzac. Uroczystości odbyły sie w całym kraju. Weteran II wojny światowej 98-letni John Atkinson z Port Broughton w Australii Południowej zmarł po upadku ze skutera inwalidzkiego w drodze na uroczystość Anzac Day. Atkinson zaciągnął się do wojska tak szybko, jak tylko mógł, po ukończeniu 18 lat we wrześniu 1943 roku i służył jako kierowca transportowy w RAAF na Pacyfiku podczas II wojny światowej, w tym w północnej Australii i Papui Nowej Gwinei. * * * SWIAT: Wołodymyr Zełenski podpisał nową ustawę o mobilizacji na Ukrainie. W swoim wpisie na platformie X szef ukrainskiego MSZ Kuleba rozjaśnił, że przebywanie za granicą nie zwalnia z obowiązków wobec państwa. Konsulaty Ukrainy, w tym w Polsce, od razu wstrzymały świadczenie usług dla mężczyzn w wieku 18-60 lat. * Podczas posiedzenia Rady NATO-Ukraina ministrowie zgodzili się przyspieszyć dostawy pomocy dla Kijowa, w tym systemów obrony powietrznej, powiedział sekretarz generalny Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego Stoltenberg. Tymczasem premier Węgier Viktor Orban stwierdził, że "Zachód jest bliski wysłania swoich wojsk na Ukrainę", ale mogłoby to "ściągnąć Europę w dno". - Dziś w Brukseli jest prowojenna większość, nastroje w Europie są bojowe, w polityce dominuje logika wojny, widzę przygotowania do wojny u wszystkich i wszędzie - powiedział premier Węgier.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Bankstown, 21.04, godz. 15:00

czwartek, 5 stycznia 2017

Porady zdrowotne Konrada Gacy: Rok 2017 będzie należał do CIEBIE!

Twoje postanowienia na Nowy Rok? Fot..A.Kozłowska
Ile pięknych noworocznych postanowień nie przetrwa nawet do miesiąca? Co decyduje o sukcesie w ich realizacji? Jak ustrzec się „słomianego zapału”? Nadszedł czas na kilka cennych wskazówek, dzięki którym Wasze zamierzenia będą łatwiejsze do wykonania. Więcej ruchu, zdrowe nawyki żywieniowe, nauka języków, a może redukcja 10 kg? W 2017 roku to wszystko może się udać!

 Koniec roku zazwyczaj skłania do refleksji i wielkich podsumowań minionych miesięcy. W nastrój pełen nadziei wprawiło nas Boże Narodzenie, więc w Nowym Roku planujemy spełnić wszelkie oczekiwania i plany. Ich realizowanie może być bardzo owocne i satysfakcjonujące, o ile potraktujemy je jako rzetelną pracę do wykonania.

 Ustal priorytety

Lista postanowień nie powinna być długa, ale za to maksymalnie konkretna i klarowna. Jeśli brakuje Wam pewności, czy postanowienie jest dla Was istotne, lepiej od razu z niego zrezygnować. Szkoda marnować energię na kwestie, które budzą wątpliwości.

Pisałem już kiedyś o „smartnym” (cel typu „SMART” to taki, który jest mierzalny, prosty, ambitny, osadzony w czasie i realny) podejściu do ustalania sobie celów i konkretnych zadań w ramach etapów do ich osiągnięcia. Tu należy postąpić podobnie i dołożyć starań, aby postanowienia były wolne od niedomówień. Dzięki temu trudniej będzie o ewentualne „wymówki”. Zamiast planować np. wizytę na basenie raz w tygodniu, lepiej od razu ustalić dzień i porę pływania, np. na wtorkowy wieczór (w każdym tygodniu Nowego Roku).

 
Postanowienia? Jestem na TAK

Ważne, aby Wasze postanowienia nie były sformułowane negatywnie, czyli przy użyciu zaprzeczeń, np. „koniec z jedzeniem słodyczy” lub „w 2017 roku nie będę jeść fast food'ów”. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zapis: „będę się zdrowo odżywiać, będę jeść wyłącznie zdrowe produkty”. Nasz mózg chętnie pomija zaprzeczenia i koncentruje się na pozostałych słowach. W przytoczonych nieprawidłowych przykładach podświadomie odbierze komunikaty jako: „jedzenie słodyczy” i „w 2017 jeść fast foody”. Tak samo zresztą rzecz się ma, jeśli chcemy kogoś do czegoś przekonać. Lepszy skutek odniesie komunikat: „zrób to”, (np. „umyj naczynia”) niż: „nie rób czegoś” (np. „nie zostawiaj po sobie brudnych naczyń”).

 
Zobacz to!

Wizualizacja to rewelacyjny sposób na zbliżenie się do realizacji celów. Jest wykorzystywana w wielu dziedzinach, np. w profilaktyce stresu. Zasada jest tu prosta. Należy wyobrazić sobie realizację swojego planu czy marzenia, najlepiej nie szczędząc w tej wizji detali. To kolejny krok „przekonywania” umysłu o tym, jaki wysoki priorytet ma dla nas dana kwestia. Warto, aby podczas wizualizacji zapewnić sobie komfortowe warunki, czyli brak niechcianych bodźców z zewnątrz (remont u sąsiada czy niepotrzebne dodatkowe myśli mogą doprowadzić do nieprzyjemnych konotacji z naszymi planami).

Udana wizualizacja to taka, w której w wyobraźni widzimy siebie podczas realizacji postanowienia krok po kroku, aż do osiągnięcia pełnego sukcesu. Na tym ostatnim odcinku wizualizacji warto chwilę pozostać i odpowiedzieć sobie na pytania: „Jakie będzie moje samopoczucie, kiedy już osiągnę cel?”, „Jak będzie wyglądała moja twarz: promiennie i z uśmiechem, czy będzie pełna powagi i dumy?”, „Co się dla mnie zmieni, kiedy mi się uda?”. Pamiętajcie o tych miłych uczuciach – pomogą Wam wytrwać w Waszych postanowieniach!

 
Życzę Wam udanych dążeń, wspaniałych planów i zrealizowania Waszych postanowień noworocznych! A jeśli wśród nich znalazło się pragnienie powrotu do „formy” to już następnym razem dam Wam kilka cennych rad, jak tego dokonać.

Konrad Gaca

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy