polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Pierwszy polski satelita wojskowy został wyniesiony na orbitę 28 listopada br., a wykonywanie zobrazowań rozpoczął 2 grudnia. Satelita znajduje się obecnie w fazie testów i kalibracji, przed przekazaniem go Siłom Zbrojnym RP, które zyskają dzięki niemu dużą elastyczność w prowadzeniu rozpoznania. * * * AUSTRALIA: Najważniejsi ministrowie Anthony'ego Albanese'a udają się do Waszyngtonu po tym, jak Biały Dom ponownie zażądał podniesienia wydatków na obronność do 3,5 proc PKB. Canberra stanowczo się temu sprzeciwiła, a premier stwierdził, że Australia będzie sama decydować o swoich wydatkach na obronę. * * * SWIAT: Administracja Donalda Trumpa uznała poniedziałkową wizytę prezydenta Ukrainy w Londynie, gdzie spotkał się z przywódcami Niemiec, Wielkiej Brytanii i Francji, za daremną próbę zyskania na czasie w negocjacjach na temat planu pokojowego. Trump naciska na Zelenskiego, aby działał szybko. Najnowszą wersję umowy pokojowej Zełenski ma przekazać stronie amerykańskiej we wtorek.
POLONIA INFO: "Ludzie, dokąd wyście przyjechali?" - monodram Alka Silbera w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka - Klub Polski w Bankstown, 22.11, godz 18:30; Klub Polski w Ashfield, 23.11, godz. 15:30

środa, 28 listopada 2018

Inscenizacja książki dla dzieci pt. “His secret power”

Anna Nassif w Polskiej Szkole w Macarthur.
Fot. B.Kawa
W ubiegłą sobotę mieliśmy przyjemność gościć  w Polskiej Szkołe Sobotniej w Macarthur Panią Annę Nassif - autorkę książeczki dla dzieci zatytułowanej „His secret power”, oraz aktora - Pana Michała Maciocha.


„His Secret Power” to niezwykle nowatorska i ciekawa książka dla dzieci w każdym wieku. Swoją treścią i ilustracjami bezsprzecznie zachęca do nauki języka polskiego       i zapoznania się z przygodami głównego bohatera - Pieroga Włodka.

Nasze dzieci miały przyjemność usłyszeć o Pierogu Włodku już po raz kolejny, dzięki spotkaniu, które  w języku polskim ze świetną interpretacją i dykcją poprowadził aktor- Pan Michał Macioch.


Uczniowie z każdej grupy wiekowej z ogromną uwagą przyglądali się inscenizacji przygód dzielnego bohatera książeczki Pani Anny Nassif. Ta dwujęzyczna lektura opowiada o niezwykle inteligentnym i charyzmatycznym Pierogu Włodku, który bez kompleksów i z niczym nie zachwianą odwagą, startuje w wyścigach na najlepsze ciasto, zupełnie nic sobie nie robiąc z jego utytułowanych przeciwników pochodzących z innych - wydawać by się mogło "ważniejszych" krajów.








Autorka w sposób pełen humoru i zaskakujących zwrotów akcji, ukazuje jak ważne jest to, aby być dumnym ze swoich korzeni. Książeczka ta przekazuje treści zarówno językowe jak i patriotyczne. Czytana w odpowiedni sposób absolutnie hipnotyzuje dzieci swoją treścią i rozwija ich wyobrażnię. Wszytko to było doskonale widoczne w ubiegłą sobotę. Michał w sposób absolutnie fantastyczny wcielił się w postać głównego bohatera, w czym bardzo pomocna była przesympatyczna maskotka Pieroga Włodka. Na widowni co chwila słychać było salwy śmiechu i wybuchy radości! Dzięki tej wspaniałej inscenizacji dzieci utożsamiły się z bohaterem i były z niego i jego poczynań bardzo dumne. 

Jako dyrektor Polskiej Szkoły Sobotniej w Macarthur, chciałabym wyrazić swoją wdzięczność i wsparcie zarówno dla autorki tej książeczki Pani Anny Nassif, jak i dla Pana Michała Maciocha, za możliwość zaprezentowania tej pozycji książkowej uczniom naszej szkoły. Dzieci z ogromną niecierpliwością czekają już na kolejny odcinek przygód dzielnego Pieroga Włodka. 

Mamy nadzieję, że stanie się to niebawem... :)

Tekst i zdjecia: Bernadeta Kawa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy