polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poderwało myśliwce i ogłosiło stan najwyższej gotowości w związku ze wzmożoną aktywnością lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej przy wschodniej granicy. * * * AUSTRALIA: Władze Australii nałożyły nowe sankcje na Iran i wysłały oddziały SAS w region Bliskiego Wschodu, choć rząd Albanese wyklucza bezpośredni udział w działaniach zbrojnych. Konflikt ten budzi obawy o turystykę – eksperci ostrzegają, że zagrożonych może być nawet milion podróży do Australii. Tymczasem rząd zapowiedział, że nie podniesie cen leków w kraju mimo wprowadzenia przez USA 100% cła na farmaceutyki importowane do Stanów Zjednoczonych. * * * SWIAT:Trump ogłosił, że USA odnoszą „wielkie sukcesy”, a główne cele wojny są „prawie osiągnięte”. Stwierdził, że irańska marynarka i siły powietrzne są w rozsypce, a przywódcy kraju zostali wyeliminowani. Zapowiedział, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, w ciągu najbliższych 2–3 tygodni USA uderzą „niezwykle mocno”, niszcząc m.in. infrastrukturę energetyczną i nuklearną. Padło sformułowanie o „cofnięciu Iranu do epoki kamienia łupanego”. Odniósł się do zablokowanej cieśniny Ormuz, sugerując sojusznikom, by sami zadbali o swoje bezpieczeństwo energetyczne lub kupowali ropę od Stanów Zjednoczonych.
POLONIA INFO:

czwartek, 31 października 2013

Co bez miłości wart jest świat? - nowy koncert Adrii Nostalgii

Adria Nostalgia. Fot.K.Bajkowski
20 nowo wybranych przedwojennych polskich szlagierów w autentycznym stylu z epoki,  sydnejska orkiestra Adria Nostalgia  Adama Wąsiela zaprezentuje publiczności polonijnej już w listopadzie.

W programie tanga, fokstroty i walce - wielkie przeboje międzywojnia jak: "Gdzie Twoje serce?", "Cztery Nogi", "Młodym być i więcej nic" i oczywiscie tytułowy utwór koncertu: "Co bez miłości wart jest świat". W tej stylowej rewii Adria Nostalgia wystąpi w siedmioosobowym składzie z udziałem solistów - Maji Kędziory i aranżera całości Adama Wąsiela.
Koncert odbędzie się w niedzielę, 17 listopada o godz. 14.00 w Klubie Polskim w Bankstown.
Więcej informacji na plakatach:



 
Zob. relację z poprzedniego koncertu w Banktown: Orkiestra Adama Wąsiela podbija serca Polonii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy