polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zaprosił premiera Donalda Tuska na rozmowy w sprawie rozmieszczenia w Polsce broni jądrowej. Spotkanie ma się odbyć 1 maja. Według szefa NATO Jensa Stoltenberga Sojusz nie ma planów rozmieszczenia broni jądrowej w Polsce. * * * AUSTRALIA: Australijczycy uhonorowali podczas porannych uroczystości weteranów wojennych z okazji dorocznego Dnia Anzac. Uroczystości odbyły sie w całym kraju. Weteran II wojny światowej 98-letni John Atkinson z Port Broughton w Australii Południowej zmarł po upadku ze skutera inwalidzkiego w drodze na uroczystość Anzac Day. Atkinson zaciągnął się do wojska tak szybko, jak tylko mógł, po ukończeniu 18 lat we wrześniu 1943 roku i służył jako kierowca transportowy w RAAF na Pacyfiku podczas II wojny światowej, w tym w północnej Australii i Papui Nowej Gwinei. * * * SWIAT: Wołodymyr Zełenski podpisał nową ustawę o mobilizacji na Ukrainie. W swoim wpisie na platformie X szef ukrainskiego MSZ Kuleba rozjaśnił, że przebywanie za granicą nie zwalnia z obowiązków wobec państwa. Konsulaty Ukrainy, w tym w Polsce, od razu wstrzymały świadczenie usług dla mężczyzn w wieku 18-60 lat. * Podczas posiedzenia Rady NATO-Ukraina ministrowie zgodzili się przyspieszyć dostawy pomocy dla Kijowa, w tym systemów obrony powietrznej, powiedział sekretarz generalny Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego Stoltenberg. Tymczasem premier Węgier Viktor Orban stwierdził, że "Zachód jest bliski wysłania swoich wojsk na Ukrainę", ale mogłoby to "ściągnąć Europę w dno". - Dziś w Brukseli jest prowojenna większość, nastroje w Europie są bojowe, w polityce dominuje logika wojny, widzę przygotowania do wojny u wszystkich i wszędzie - powiedział premier Węgier.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Bankstown, 21.04, godz. 15:00

wtorek, 6 czerwca 2017

Megyn Kelly: Władimir Putin lubi wyzwania

Rozmowy Megryn Kelly z Władimrem Putinem przejdą do
historii światowego dziennikarstwa.
W centrum uwagi światowych mediów znalazł się wywiad udzielony przez Władimira Putina kanałowi telewizyjnemu NBC News. Rozmowa rosyjskiego lidera z dziennikarką i prezenterką Megyn Kelly odbyła się w kuluarach Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Zdolność Megyn Kelly do zadawania ostrych pytań można było ocenić jeszcze w trakcie posiedzenia plenarnego forum w Petersburgu, gdzie wystąpiła w roli moderatora. Pytania skierowane do Władimira Putina podczas bezpośredniego wywiadu dla kanału telewizyjnego NBC zasadniczo się nie różniły.


Najbardziej drażliwym tematem stały się wyniki wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Megyn Kelly stanowczo stwierdziła, że istnieje „17 agencji bezpieczeństwa, które, jak utrzymują demokraci, republikanie i wszystkie komitety, czyli ci, którzy widzieli poufne materiały, sugerują, że Rosja wywarła wpływ na wyniki głosowania w Stanach Zjednoczonych. Czy wszyscy naprawdę kłamią?"


Zostali oni wprowadzeni w błąd i nie analizują informacji w pełnym zakresie. Ani razu nie widziałem jakichkolwiek bezpośrednich dowodów, które potwierdzałyby fakt ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Rozmawialiśmy o tym zarówno z byłym prezydentem Obamą, rozmawialiśmy o tym z innymi oficjalnymi przedstawicielami  - nikt nigdy nie przedstawił mi żadnych bezpośrednich dowodów. Jestem głęboko przekonany, że żadna ingerencja z zewnątrz w żadnym, nawet niedużym kraju, a tym bardziej w tak wielkim kraju, wielkim mocarstwie, jak Stany Zjednoczone, nie może wywrzeć wpływu na wyniki końcowe wyborów. Jest to wykluczone — powiedział Władimir Putin.

Temat wpływu Rosji na wybory w Ameryce zajął wywiadzie kluczowe miejsce. Dziennikarka przypomniała zarówno zagadkowych rosyjskich hakerów, którzy włamali się jakoby do korespondencji Partii Demokratycznej, jak też nie mniej zagadkowe kontakty ambasadora Rosji ze sztabem wyborczym Donalda Trumpa.

Na pytanie, czy miały miejsce spotkania ambasadora Rosji Kisliaka z kimkolwiek ze sztabu Trumpa, Władimir Putin odpowiedział:

„Nie mam pojęcia. Mówię to Pani absolutnie szczerze. Nie wiem. Jest to bieżąca praca ambasadora. Czy Pani naprawdę myśli, że z całego świata, i ze Stanów Zjednoczonych też, ambasador codziennie informuje mnie, z kim spotykał się, co omawiał? To kompletna bzdura. Czy Pani rozumie, o co pyta, czy nie? Czy Pani myśli, że mam czas na codzienne kontaktowanie się z naszymi ambasadorami na całym świecie? Czy Pani nie rozumie, że to brednie? Nawet nie wiem, z kim on się spotykał. Gdyby miało miejsce coś nadzwyczajnego, coś niecodziennego, oczywiście, powiadomiłby o tym ministra, minister powiadomiłby mnie. Do niczego podobnego nie doszło" — zapewnił Władimir Putin.

Poruszono także kwestię Michaela Flynna, byłego doradcy prezydenta Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego. Flynn musiał podać się do dymisji po wysunięciu pod jego adresem oskarżeń o ścisłe kontakty z Moskwą. Głównym dowodem tego, jak można zakładać, jest zdjęcie zrobione podczas imprezy kanału telewizyjnego RT, gdzie Flynn stoi obok Władimira Putina. Megyn Kelly zapytała: jakie naprawdę stosunki ich łączą?


Z Panią łączą mnie o wiele bliższe relacje osobiste, niż z panem Flynnem. Spotykaliśmy się z Panią wczoraj wieczorem, dziś z Panią przez cały dzień pracowaliśmy razem, w tej chwili znów się spotykamy. Gdy przyszedłem na imprezę naszej spółki RT i usiadłem przy stole, obok siedział jakiś pan z jednej strony, z drugiej strony był ktoś jeszcze. Potem wygłosiłem przemówienie, o czymś jeszcze porozmawialiśmy, wstałem i odszedłem. Skoro miałem z Flynnem taki właśnie kontakt, a z Panią spędzam już cały dzień, to jeśli Flynna za to zwolniono z pracy, to Panią po prostu trzeba aresztować i wsadzić za kraty.

Na zakończenie wywiadu Megyn Kelly zaznaczyła, że podczas dwutygodniowego pobytu w Petersburgu, wiele osób deklarowało szacunek do Władimira Putina, gdyż przywrócił Rosji jej godność. Czy siedemnaście lat sterowania krajem wywarły wpływ na samego Putina?

„Mam nadzieję, że nie. Co odczuwam? Odczuwam bezpośredni, żywy związek z tą ziemią, z historią, z krajem. Rozmawialiśmy wczoraj z premierem Indii. Odwiedził on cmentarz Piskariowski, gdzie spoczywa około czterystu tysięcy mieszkańców Leningradu, przeważnie cywilów, którzy zginęli podczas drugiej wojny światowej w trakcie blokady. Zmarli śmiercią głodową. W jednym z tych grobów pochowany jest mój starszy brat, którego nigdy nie widziałem, i nigdy o tym nie zapomnę. Podobnie, jak nie zapomnę tego, w jakim stanie był nasz kraj na początku lat 90-tych" — powiedział Władimir Putin.


Od tamtego czasu kraj bardzo się zmienił, pamięta jednakże smutne chwile historii, nie zapominając przy tym o zwycięstwach i nie wstydząc się dumy z ich powodu.

Po spotkaniu z Władimirem Putinem Megyn Kelly wyznała, że odniosła wrażenie, iż prezydent Rosji lubi, gdy rzuca mu się wyzwanie.

Sputnik Polska









Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy