polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. W związku z tymi protestami premier Donald Tusk poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że podjął decyzję o wprowadzeniu na listę infrastruktury krytycznej przejść granicznych z Ukrainą i wskazanych odcinków dróg i torów kolejowych. Były premier Mateusz Morawiecki skomentowal decyzję Tuska: "Wpisanie przejścia granicznego z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej to nie rozwiązanie problemu tylko brutalny pokaz siły". * * * AUSTRALIA: Australijskie siły graniczne (ABF) potwierdziły, że podejmują operację w północnej Australii Zachodniej po doniesieniach, że ponad 20 osób przybyło so brzegu Australii łodzią. „Ponieważ operacja ta jest w toku, nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje” – oznajmiła ABF w piątkowym oświadczeniu. Mieszkańcy rdzennej społeczności Beagle Bay, około 100 km na północ od Broome, powiedzieli ABC, że mężczyźni, którzy prawdopodobnie pochodzili z Pakistanu, znajdowali się na głównej ulicy, gdy w piątek rano znaleziono ich na plaży. ABF twierdzi, że jedynym sposobem na podróż do Australii jest legalna wiza. „Twarda polityka ochrony granic Australii oznacza, że ​​nikt, kto podróżuje statkiem bez zezwolenia, nigdy nie będzie mógł osiedlić się na stałe w Australii” – czytamy w oświadczeniu. * * * SWIAT: Jak informuje Ministerstwo Obrony Rosji 17 lutego zgrupowanie wojskowe „Centrum”, biorące udział w specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, przejęło całkowitą kontrolę nad Awdijiwką; rosyjskie siły posunęły się do przodu o 8,6 km; przeciwnik stracił ponad 1 500 żołnierzy; Dowódca ukraińskiej armii Ołeksandr Syrski wydał rozkaz o wycofaniu wojsk z Awdijiwki zaledwie 24 godziny po tym, jak ukraińscy żołnierze zaczęli uciekać z miasta.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Czas na miłość" - Klub Polski w Ashfield, 25.02, godz. 15:00; komedia "Zamieszanie" - Klub "Polonia" w Plumpton, 2.03, godz. 16:00; komedia "Dżunio" - Sala Jana Pawła II w Marayong, 3.03, godz. 12:30

sobota, 13 stycznia 2024

"Płuca po pandemii". Sydney gra ponownie w WOŚP

 Tegoroczny 32. Finał organizowany przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sydney pod hasłem „PŁUCA PO PANDEMII, GRAMY DLA DUŻYCH I MAŁYCH” odbędzie się 28 stycznia 2024 roku w godzinach 12.00 – 16.30 w Klubie Polskim w Ashfield.


W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, przewidujemy atrakcje poprzez organizacj
ę 4 stanowisk:


• SIEMA LOS - gdzie b
ędzie można nabyć gadżety, które otrzymaliśmy prosto z siedziby głównej Fundacji WOŚP w Warszawie. Będzie można również nabyć wartościowe przedmioty (np. polskie książki), przeznaczone między innymi na tzw ciche aukcje przez osoby prywatne.


• SIEMA KIDS – nasz sta
ły kącik z atrakcjami dla dzieci


• SIEMA PHOTO – gdzie mo
żna wykonać pamiątkowe zdjęcie w naszej specjalnie na tą okazję przygotowanej ramce okolicznościowej. To zawsze cieszy się dużą popularnością!


• SIEMA RELAKS – nowo
ść, w ramach której damy wam możliwość skorzystania z zabiegów odprężających, wykonanych przez naszych lokalnych polskich masażystów.


B
ędziemy przeprowadzać również FINAŁOWE ETAPY LICYTACJI wartościowych przedmiotów i wspaniałych atrakcji, które w hojnym geście zostały już podarowane lub zadeklarowane na rzecz naszej akcji. Licytacje live będą poprzedzone jak zwykle aukcjami na aplikacji WhatsApp. Mamy już w tej chwili m.in. przepiękny obraz,  cudne dzieło rzemiosła artystycznego, rejs żeglarski po Sydney Harbour, vouchery na zakwaterowanie w prześlicznej lokalizacji, vouchery na sesję fotograficzną, magiczny piknik, usługi kosmetyczne a nawet książkę z dedykowanym autografem Cezarego Pazury. A to tylko początek listy!
Wi
ęcej szczegółów publikujemy regularnie na naszych stronach na głównych portalach społecznościowych. Ciagle dostajemy nowe zgłoszenia i mamy dużą nadzieję na kolejne!


NASZA WDZI
ĘCZNOŚĆ DLA WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW JEST OGROMNA!

 

Przygotowujemy również ciekawy program artystyczny w wykonaniu małych i dużych artystów. Na chwilę obecną udało nam się potwierdzić nastepujące punkty:
• Zumb
ę (prowadzoną po polsku!) oraz pokaz gimastyki artystycznej
• Wyst
ępy muzyczne naszych lokalnych polskich artystów – usłyszycie i zobaczycie wykonawców wpisujących się w różne kategorie muzyki (poczynając od krainy łagodności i muzykę klasyczną poprzez polskie szlagiery muzyki rozrywkowej aż po mocne dżwięki hard-rockowe).
Nazwiska artystów og
łoszone zostaną wkrótce!
• Slajdowisko i prelekcj
ę z arcyciekawej, niemal 14 miesięcznej wyprawy i pokonania 14400 km przez Australię bez użycia silnika (Unmotorised Australia Crossing). Czy wiecie o kim mowa?


Zapraszamy serdecznie wszystkich do udzia
łu w kolejnej akcji organizowanej przez nasz sztab w Sydney w ramach Najpiękniejszej Orkiestry Świata, która gra do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

Tak, gramy w niej i my, Polonia w Sydney!


Sztab Wielkiej Orkiestry 

Świątecznej Pomocy

w Sydney

Link do Strony Sztabu WOŚP w Sydney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy