polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Były minister obrony Mariusz Błaszczak przedstawił w Sejmie proponowany przez PiS pakt dotyczący bezpieczeństwa granic. Zakłada on m. in. stworzenie pól minowych na granicy z Rosją i Białorusią. „Należy w ramach tego wzmocnienia granicy również wypowiedzieć Konwencję Ottawską, która dotyczy nieużywania min przeciwpiechotnych. Granice z Białorusią i z Rosją należy wzmocnić poprzez stworzenie pól minowych, poprzez zaminowanie zarówno jednej, jak i drugiej granicy” – oświadczył szef klubu PiS. * * * AUSTRALIA: Chiński premier Li Qiang przybył w sobotę do Australii, mówiąc, że stosunki miedzy oboma państwami "wróciły na właściwe tory". Jest pierwsza od 7 lat wizyta premiera Chin w Australii. Australia ma "wyjątkową pozycję, aby połączyć Zachód ze Wschodem" i jest "ważną siłą globalizacji gospodarczej i wielobiegunowości świata", powiedział Li na lotnisku w Adelajdzie. Podczas czterodniowej wizyty Li odwiedzi również stolicę Canberrę i górniczy stan Australia Zachodnia. Australia jest największym dostawcą rudy żelaza do Chin. * * * SWIAT: Rosyjski prezydent odbył pierwszą od 24 lat wizytę w Korei Północnej. Po rozmowach liderów Rosji i KRLD został zawarty układ o wszechstronnym partnerstwie strategicznym. Ma on podnieść współdziałanie między dwoma krajami „na nowy poziom”. Dotyczy to obszarów politycznych, handlowych i inwestycyjnych, kulturalnych i humanitarnych, a także sfery bezpieczeństwa. Przewiduje „wzajemną pomoc w przypadku agresji przeciwko jednej ze stron”.
POLONIA INFO: Polish Film Festival Sydney 2024 - Opening Night - Palace Norton Street, 23.06, godz. 16:30

sobota, 13 stycznia 2024

"Płuca po pandemii". Sydney gra ponownie w WOŚP

 Tegoroczny 32. Finał organizowany przez sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sydney pod hasłem „PŁUCA PO PANDEMII, GRAMY DLA DUŻYCH I MAŁYCH” odbędzie się 28 stycznia 2024 roku w godzinach 12.00 – 16.30 w Klubie Polskim w Ashfield.


W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, przewidujemy atrakcje poprzez organizacj
ę 4 stanowisk:


• SIEMA LOS - gdzie b
ędzie można nabyć gadżety, które otrzymaliśmy prosto z siedziby głównej Fundacji WOŚP w Warszawie. Będzie można również nabyć wartościowe przedmioty (np. polskie książki), przeznaczone między innymi na tzw ciche aukcje przez osoby prywatne.


• SIEMA KIDS – nasz sta
ły kącik z atrakcjami dla dzieci


• SIEMA PHOTO – gdzie mo
żna wykonać pamiątkowe zdjęcie w naszej specjalnie na tą okazję przygotowanej ramce okolicznościowej. To zawsze cieszy się dużą popularnością!


• SIEMA RELAKS – nowo
ść, w ramach której damy wam możliwość skorzystania z zabiegów odprężających, wykonanych przez naszych lokalnych polskich masażystów.


B
ędziemy przeprowadzać również FINAŁOWE ETAPY LICYTACJI wartościowych przedmiotów i wspaniałych atrakcji, które w hojnym geście zostały już podarowane lub zadeklarowane na rzecz naszej akcji. Licytacje live będą poprzedzone jak zwykle aukcjami na aplikacji WhatsApp. Mamy już w tej chwili m.in. przepiękny obraz,  cudne dzieło rzemiosła artystycznego, rejs żeglarski po Sydney Harbour, vouchery na zakwaterowanie w prześlicznej lokalizacji, vouchery na sesję fotograficzną, magiczny piknik, usługi kosmetyczne a nawet książkę z dedykowanym autografem Cezarego Pazury. A to tylko początek listy!
Wi
ęcej szczegółów publikujemy regularnie na naszych stronach na głównych portalach społecznościowych. Ciagle dostajemy nowe zgłoszenia i mamy dużą nadzieję na kolejne!


NASZA WDZI
ĘCZNOŚĆ DLA WSZYSTKICH DARCZYŃCÓW JEST OGROMNA!

 

Przygotowujemy również ciekawy program artystyczny w wykonaniu małych i dużych artystów. Na chwilę obecną udało nam się potwierdzić nastepujące punkty:
• Zumb
ę (prowadzoną po polsku!) oraz pokaz gimastyki artystycznej
• Wyst
ępy muzyczne naszych lokalnych polskich artystów – usłyszycie i zobaczycie wykonawców wpisujących się w różne kategorie muzyki (poczynając od krainy łagodności i muzykę klasyczną poprzez polskie szlagiery muzyki rozrywkowej aż po mocne dżwięki hard-rockowe).
Nazwiska artystów og
łoszone zostaną wkrótce!
• Slajdowisko i prelekcj
ę z arcyciekawej, niemal 14 miesięcznej wyprawy i pokonania 14400 km przez Australię bez użycia silnika (Unmotorised Australia Crossing). Czy wiecie o kim mowa?


Zapraszamy serdecznie wszystkich do udzia
łu w kolejnej akcji organizowanej przez nasz sztab w Sydney w ramach Najpiękniejszej Orkiestry Świata, która gra do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

Tak, gramy w niej i my, Polonia w Sydney!


Sztab Wielkiej Orkiestry 

Świątecznej Pomocy

w Sydney





Link do Strony Sztabu WOŚP w Sydney

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy