polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Podczas czwartkowej konferencji w ramach 9. szczytu Inicjatywy Trójmorza, który odbył się w Wilnie, prezydent Andrzej Duda zasugerował, że polski rząd podpisze z Ukrainą umowę, która obligowałaby nasz kraj do przekazywania określonego odsetka PKB na wsparcie wojskowe dla Kijowa. Tymczasem przebywający w Polsce Ukraińcy spieszą się z wyrobieniem dokumentów przed wejściem w życie nowej ustawy mobilizacyjnej, która przewiduje m. in. ograniczenie usług konsularnych za granicą dla osób, uchylających się od poboru do wojska. * * * AUSTRALIA: Setki ludzi starły się z policją w dzielnicy Fairfield w południowo-zachodnim Sydney w poniedziałek wieczorem po tym, jak prominentny asyryjski duchowny został dźgnięty nożem przy ołtarzu. Biskup Mar Mari Emmanuel odprawiał mszę w asyryjskim kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Wakeley tuż po godzinie 19:00, kiedy podszedł do niego mężczyzna i wielokrotnie dźgnął go nożem w głowę. Policja wezwała ludzi do unikania tego obszaru, podczas gdy premier NSW Chris Minns wezwał społeczność do zachowania spokoju. * * * SWIAT: Głównodowodzący ukraińskich sił zbrojnych Syrskyy powiedział, że sytuacja na wschodniej linii frontu znacznie się pogorszyła z powodu zintensyfikowanych ofensyw rosyjskich sił zbrojnych, które "osiągają sukces taktyczny". Kijów stracił ponad 900 wojskowych, jeden czołg i zachodnią artylerię w ciągu 24 godzin; Zestrzelono 222 ukraińskie drony, 8 pocisków HIMARS i Vampire, jedną bombę kierowaną JDAM, dodali przedstawiciele rosyjskiego Ministerstwa Obrony.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Bankstown, 21.04, godz. 15:00

sobota, 13 stycznia 2024

Pierwsi więźniowie polityczni III RP. Kto ich dostarczył?

"Pierwszych więźniów politycznych po 1989 roku
 dostarczył nam sam prezes Prawa i Sprawiedliwości
 i jego harcerzyki..."
 „Mamy pierwszych więźniów politycznych po 1989 r.” – stwierdził Jarosław Kaczyński. To oczywista nieprawda. Pierwszych więźniów politycznych po 1989 roku dostarczył nam sam prezes Prawa i Sprawiedliwości i jego harcerzyki.

Przypominam Państwu o sprawie Mateusza Piskorskiego. Zatrzymany w maju 2016 roku przybywał w areszcie przez niemal 3 lata. Nie tylko bez wyroku skazującego, lecz początkowo nawet bez formalnego postawienia, skądinąd absurdalnych zarzutów. Piskorski nie został skazany do dziś. W świetle prawa jest osobą niewinną. Opanowana przez partyjnych, pisowskich aparatczyków prokuratura i sądy przez niemal osiem lat nie potrafiły doprowadzić do jego skazania. Pomimo tego nie może normalnie funkcjonować, np. spotykając się ze swoją rodziną za granicą. To dla pana Kaczyńskiego problemem nie jest. Problemem jest to, że jego pomagierzy mają odsiedzieć prawomocnie zasądzony i zwyczajnie sprawiedliwy wyrok.

To Mateusz Piskorski i jemu podobni (tak, takich osób jest więcej) są faktycznymi więźniami politycznymi. Pomagierzy Jarosława Kaczyńskiego – Kamiński i Wąsik są natomiast prawomocnie skazanymi kryminalistami. Ich wina nie budzi wątpliwości. Osadzenie ich w zakładzie karnym jest więc nie tyko przejawem realizacji prawa ale i aktem sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński jest niebezpiecznym psychopatą. Nie odróżnia interesu publicznego od interesu własnej partii, a racji stanu od własnego widzimisię. To na jego polecenie Kamiński, Wąsik i inni kryminaliści fałszowali dokumenty, próbując wrobić Andrzeja Leppera w sfingowaną przez siebie aferę gruntową. Pod jego kierownictwem opanowane przez partyjnych hunwejbinów służby specjalne nielegalnie inwigilowały opozycję. To za jego wiedzą przetrzymywały niewinnych ludzi w nielegalnych, wieloletnich aresztach wydobywczych. To jego ludzie odpowiadają za wprowadzenie w Polsce nielegalnej cenzury, czego doświadczacie chociażby korzystając z naszej strony internetowej myslposka.info. To Jarosław Kaczyński jest źródłem zepsucia, dysfunkcji niszczącej nasze państwo

Każdy dzień spędzony przez Kamińskich, Wąsików i innych za bramami zakładów karnych przywraca wiarę w sprawiedliwość. Dopóki jednak faktyczny winowajca, inicjator i koordynator wskazanych wyżej bezprawnych działań – Jarosław Kaczyński nie zostanie uczciwie osądzony i sprawiedliwie skazany, nie przywrócimy w naszym kraju porządku i praworządności.

Przemysław Piasta

Myśl PolskaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy