polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska przygotowuje się do zbrojnego zamachu stanu na Białorusi i uczestniczy w jego militarnym wspieraniu, powiedział były wiceminister obrony narodowej generał Waldemar Skrzypczak, potwierdzając tym samym słowa prezydenta Białorusi Aleksandra Łukaszenki o takich planach Zachodu. "Przygotujmy się na powstanie na Białorusi, bo ono nastąpi" - stwierdził na antenie Polsatu gen. Waldemar Skrzypczak. Zdaniem Skrzypczaka "trzeba być gotowym do wsparcia oddziałów, które będą prowadziły operację przeciwko Łukaszence". * * * AUSTRALIA: Ponad 120 strażaków z 30 wozów strażackich walczyło z ogromnym pożarem budynku zabytkowej fabryki kapeluszy w Surry Hills (Sydney), tuż przy Central Station, który wybuchł w czwartkowe popołudnie, pochłaniając cały budynek na oczach tysięcy ludzi. Rzecznik policji NSW powiedział, że budynek był pusty w czasie pożaru, a ludzie zostali ewakuowani z śąsiednich obiektów. * * * SWIAT: Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka ogłosił rozpoczęcie transferu amunicji nuklearnej z Rosji na teren swojego kraju. Jak zaznaczył, proces ten odbywa się w ramach porozumień z Moskwą w sprawie rozmieszczenia taktycznej broni jądrowej na Białorusi.
POLONIA INFO: Wystawa - Pawel Edmund Strzelecki - Centralny Dom Polski, Adelajda, 20.05 - 30.05, godz. 10:00 - 16:00

piątek, 23 lipca 2021

Trzy miliony gości w Bumerangu Polskim!

Wczoraj nasz portal odwiedził trzymilionowy gość! Tak, to już trzy miliony  odwiedzin Bumeranga Polskiego – niezależnego magazynu internetowego Polonii w Australii.  Pierwszy milion odwiedzin nastąpił w ciągu pierwszych sześciu latach istnienia Bumeranga w sieci, dwa kolejne miliony odwiedziły nas w następnych czterech. Widać wyraźnie, że cieszymy się coraz większą popularnością za co serdecznie Wam drodzy Czytelnicy i Widzowie dziękujemy!

 Portal  internetowy Bumerang Polski stworzony dla Polonii australijskiej i Polaków interesujących się Australią przez Stowarzyszenie Bumerang Media Inc. w Sydney   działa nieprzerwanie od ponad  dziesięciu lat . Codziennie ukazuje sie nowy materiał do czytania lub oglądania. Opublikowaliśmy  już  tysiace artykułów ( od początku działalności już ponad 4800) , na które składają się reportaże, fotoreportaże, eseje, relacje video, zapowiedzi wydarzeń polonijnych i wywiady z ciekawymi Polakami.  W tworzeniu Bumeranga biorą udział  woluntarnie dziesiątki korespondentów zarówno w Polsce jak i Australii. Nasze treści urozmaicają materialy  od  partnerów polskich i  polonijnych mediów. Mamy też zawodowych dziennikarzy i publicystów, którzy chętnie godzą się na publikowanie swych artykułów właśnie u nas.

W ramach Bumeranga działa też kanał Bumerang Media YouTube, na którym zgromadziliśmy już ponad 300 filmów opowiadajacych o życiu Polonii australijskiej .

Bumerang Polski obejmuje co roku patronatem medialnym wiele przedsięwzięć i to zarówno lokalnych, polonijnych jak i tych inicjowanych w Polsce.

 

Jednym z głównych celów Bumeranga jest promocja języka polskiego na antypodach. Toteż nie tylko wspieramy wszelkie inicjatywy szkół polskich w Australii ale   stworzylismy też  sekcją młodzieżową – Bumerang Juniora,  w której angażują się  mlodzi reporterzy polonijni.

To, że istniejemy w sieci już tak długo i nieprzerwanie zawdzięczamy pomocy i wsparciu naszych wspaniałych sponsorów.  Niestety kryzys pandemiczny, który przeżywamy od kilkunastu miesięcy  spowodował utratę niektórych naszych dobroczyńców. Od dwóch lat, kiedy to odebrano fundusze przeznaczone na Polonię w tym na media polonijne  Senatowi RP,  nie  mamy wsparcia finansowego również i z Polski. Nasze wnioski o dofinansowanie reportaży polonijnych są odrzucane. 

Utrzymanie bezpłatnego, swobodnie dostępnego  i niezależnego mertyorycznie  Bumeranga Polskiego zależy zatem od naszych dotychczasowych sponsorów, którzy mimo trudnych czasów  są wstanie nam nadal pomóc.  Ale zależy to również od Was, czytelników, internautów.

Jeśli jesteś za tym aby Bumerang Polski nadal istniał i rozwijał się, proszę o  wpłatę jakiejkolwiek donacji.  Nawet najmniejsza kwota liczy się. 

Nazwiska wszystkich donatorów (chyba, że będzie zastrzeżenie anonimowości) umieścimy w panelu

 Złotych, Srebrnych i Brązowych Sponsorów i Członków Klubu Przyjaciół Bumeranga Polskiego.  

(Brązowa Lista – min. $20, Srebrna Lista – min. $200, Złota Lista – min. $500.)

 Wszystkim z góry bardzo dziękujemy. No i zapraszamy do odwiedzin Bumeranga każdego dnia. Codziennie coś nowego i niezwykłego.

Nadsyłajcie  też do nas swoje uwagi, opinie, propozycje a także własne  materiały, które chcielibyście opublikować na email: [email protected] .

Krzysztof Bajkowski

Edytor Bumeranga Polskiego

 

Wszystkich, który chcą nas poprzeć  finansowo prosimy o wpłaty na konto:

Bumerang Polski - Bumerang Media Inc.

Bank: Commonwealth Bank of Australia,

BSB: 062424, Account No: 1050 3382

  SWIFT:  CTBAAU2S

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy