polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska Straż Graniczna zmusiła migranta (obywatela Egiptu) do przeciskania się przez ogrodzenie z drutu kolczastego na polsko-białoruskiej granicy. Incydent miał miejsce w nocy z czwartku na piątek na odcinku pasa granicznego przy punkcie Rusaki. Białoruscy funkcjonariusze znaleźli zaplątanego w drut kolczasty zakrwawionego migranta, który opowiedział, że został siłą doprowadzony do linii granicznej, zabrano mu pieniądze i rzeczy osobiste, a następnie pod groźbą użycia broni zmuszono go do pokonania zasieków. * * * AUSTRALIA: Setki demonstrantów zostało aresztowanych, a sześciu policjantów trafiło do szpitala ze złamanymi kośćmi, gdy w Melbourne wybuchły najgwałtowniejsze od początku pandemii protesty przeciwko covidowemu lockdownowi. Tysiące osób pojawiło się na demonstracjach w całej Australii. * * * SWIAT: Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, prezydent USA Joe Biden i premier Australii Scott Morrison ogłosili w czwartek podczas wirtualnego spotkania nowe partnerstwo w dziedzinie obrony i bezpieczeństwa - AUKUS. Pierwszą inicjatywą w ramach strategicznego sojuszu w regionie Indo-Pacyfiku będzie budowa okrętów podwodnych o napędzie atomowym dla australijskiej marynarki wojennej. Chiński szef MSZ Zhao Lijian oświadczył, że współpraca USA, Wielkiej Brytanii i Australii w sferze atomowych okrętów podwodnych „poważnie podważa regionalny pokój i stabilność, nasila wyścig zbrojeń i szkodzi międzynarodowym wysiłkom na rzecz nieproliferacji”
COVID-19 INFO: Dzienne zakażenia/Dzienne zgony (15.09.2021): USA - 142 tys./1934; Indonezja - 4 tys./250; Indie - 27 tys./281; Brazylia - 13 tys./709; Rosja - 17 tys./781; Wielka Brytania - 26 tys./185; Japonia - 3 tys./49; Izrael - 12 tys./32; Australia - 1685/14; Polska - 767/21; Swiat - 515 tys./8 tys.

piątek, 23 lipca 2021

Trzy miliony gości w Bumerangu Polskim!

Wczoraj nasz portal odwiedził trzymilionowy gość! Tak, to już trzy miliony  odwiedzin Bumeranga Polskiego – niezależnego magazynu internetowego Polonii w Australii.  Pierwszy milion odwiedzin nastąpił w ciągu pierwszych sześciu latach istnienia Bumeranga w sieci, dwa kolejne miliony odwiedziły nas w następnych czterech. Widać wyraźnie, że cieszymy się coraz większą popularnością za co serdecznie Wam drodzy Czytelnicy i Widzowie dziękujemy!

 Portal  internetowy Bumerang Polski stworzony dla Polonii australijskiej i Polaków interesujących się Australią przez Stowarzyszenie Bumerang Media Inc. w Sydney   działa nieprzerwanie od ponad  dziesięciu lat . Codziennie ukazuje sie nowy materiał do czytania lub oglądania. Opublikowaliśmy  już  tysiace artykułów ( od początku działalności już ponad 4800) , na które składają się reportaże, fotoreportaże, eseje, relacje video, zapowiedzi wydarzeń polonijnych i wywiady z ciekawymi Polakami.  W tworzeniu Bumeranga biorą udział  woluntarnie dziesiątki korespondentów zarówno w Polsce jak i Australii. Nasze treści urozmaicają materialy  od  partnerów polskich i  polonijnych mediów. Mamy też zawodowych dziennikarzy i publicystów, którzy chętnie godzą się na publikowanie swych artykułów właśnie u nas.

W ramach Bumeranga działa też kanał Bumerang Media YouTube, na którym zgromadziliśmy już ponad 300 filmów opowiadajacych o życiu Polonii australijskiej .

Bumerang Polski obejmuje co roku patronatem medialnym wiele przedsięwzięć i to zarówno lokalnych, polonijnych jak i tych inicjowanych w Polsce.

 

Jednym z głównych celów Bumeranga jest promocja języka polskiego na antypodach. Toteż nie tylko wspieramy wszelkie inicjatywy szkół polskich w Australii ale   stworzylismy też  sekcją młodzieżową – Bumerang Juniora,  w której angażują się  mlodzi reporterzy polonijni.

To, że istniejemy w sieci już tak długo i nieprzerwanie zawdzięczamy pomocy i wsparciu naszych wspaniałych sponsorów.  Niestety kryzys pandemiczny, który przeżywamy od kilkunastu miesięcy  spowodował utratę niektórych naszych dobroczyńców. Od dwóch lat, kiedy to odebrano fundusze przeznaczone na Polonię w tym na media polonijne  Senatowi RP,  nie  mamy wsparcia finansowego również i z Polski. Nasze wnioski o dofinansowanie reportaży polonijnych są odrzucane. 

Utrzymanie bezpłatnego, swobodnie dostępnego  i niezależnego mertyorycznie  Bumeranga Polskiego zależy zatem od naszych dotychczasowych sponsorów, którzy mimo trudnych czasów  są wstanie nam nadal pomóc.  Ale zależy to również od Was, czytelników, internautów.

Jeśli jesteś za tym aby Bumerang Polski nadal istniał i rozwijał się, proszę o  wpłatę jakiejkolwiek donacji.  Nawet najmniejsza kwota liczy się. 

Nazwiska wszystkich donatorów (chyba, że będzie zastrzeżenie anonimowości) umieścimy w panelu

 Złotych, Srebrnych i Brązowych Sponsorów i Członków Klubu Przyjaciół Bumeranga Polskiego.  

(Brązowa Lista – min. $20, Srebrna Lista – min. $200, Złota Lista – min. $500.)

 Wszystkim z góry bardzo dziękujemy. No i zapraszamy do odwiedzin Bumeranga każdego dnia. Codziennie coś nowego i niezwykłego.

Nadsyłajcie  też do nas swoje uwagi, opinie, propozycje a także własne  materiały, które chcielibyście opublikować na email: [email protected] .

Krzysztof Bajkowski

Edytor Bumeranga Polskiego

 

Wszystkich, który chcą nas poprzeć  finansowo prosimy o wpłaty na konto:

Bumerang Polski - Bumerang Media Inc.

Bank: Commonwealth Bank of Australia,

BSB: 062424, Account No: 1050 3382

  SWIFT:  CTBAAU2S

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja