polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Rolnicy z Podkarpackiej Oszukanej Wsi zablokowali w czwartek przejścia graniczne z Ukrainą w woj. podkarpackim i lubelskim. Protest dotyczy tylko samochodów ciężarowych, auta osobowe oraz autokary są przepuszczane. Blokowane są przejścia w Medyce i Korczowej na Podkarpaciu oraz Dorohusk, Hrebenne i Zosin w woj. lubelskim. Lider Podkarpackiej Oszukanej Wsi Roman Kondrów zapowiedział, że jeśli rząd nie zacznie spełniać rolniczych postulatów, to zablokująprzejścia na stałe. Rolnik dodał, że rolnicy nie mogą sprzedać swojego zboża, bo rynek zalewa zboże z Ukrainy. Zaznaczył, że uzgodnienia podpisane w Jasionce (m.in. utrzymanie embarga na produkty rolne z Ukrainy, uregulowanie relacji handlowych z tym krajem) w połowie marca br. nie są realizowane przez rząd. * * * AUSTRALIA: Setki ludzi starły się z policją w dzielnicy Fairfield w południowo-zachodnim Sydney w poniedziałek wieczorem po tym, jak prominentny asyryjski duchowny został dźgnięty nożem przy ołtarzu. Biskup Mar Mari Emmanuel odprawiał mszę w asyryjskim kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Wakeley tuż po godzinie 19:00, kiedy podszedł do niego mężczyzna i wielokrotnie dźgnął go nożem w głowę. 18 kwietnia, w kazaniu online ze szpitala w Liverpoolu, bp Emmanuel wybaczył napastnikowi, a także zażądał od swoich zwolenników, aby nie szukali zemsty. * * * SWIAT: Izba Reprezentantów USA zatwierdziła w sobotę prawie 100 miliardów dolarów pomocy dla zagranicznych sojuszników, partnerów i państw satelickich Waszyngtonu, a zwolennicy pomocy zdołali przezwyciężyć sprzeciw po sześciomiesięcznym impasie w izbie. Z puli "ukraińskiej" ponad 60 mld dolarów 13,8 mld zostanie wydane na zakup sprzętu dla Ukrainy, 23 mld to środki na uzupełnienie ubytków w arsenale USA w wyniku darowania sprzętu Ukrainie, natomiast 11,3 mld zostanie przeznaczonych na utrzymanie sił USA w regionie. Ponad 26 miliardów dolarów dodatkowych zobowiązań wobec Izraela (prawie osiem razy więcej niż Waszyngton wysyła Tel Awiwowi w danym roku). 8,12 mld dolarów przeznaczono na podsycanie napięć z Chinami na Tajwanie i szerzej w regionie Indo-Pacyfiku. Przydział amerykańskiej pomocy wojskowej Ukrainie, Izraelowi i Tajwanowi pogłębi światowy kryzys — oświadczyła rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.* Podczas posiedzenia Rady NATO-Ukraina ministrowie zgodzili się przyspieszyć dostawy pomocy dla Kijowa, w tym systemów obrony powietrznej, powiedział sekretarz generalny Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego Stoltenberg. Tymczasem premier Węgier Viktor Orban stwierdził, że "Zachód jest bliski wysłania swoich wojsk na Ukrainę", ale mogłoby to "ściągnąć Europę w dno". - Dziś w Brukseli jest prowojenna większość, nastroje w Europie są bojowe, w polityce dominuje logika wojny, widzę przygotowania do wojny u wszystkich i wszędzie - powiedział premier Węgier.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Bankstown, 21.04, godz. 15:00

piątek, 23 lipca 2021

Trzy miliony gości w Bumerangu Polskim!

Wczoraj nasz portal odwiedził trzymilionowy gość! Tak, to już trzy miliony  odwiedzin Bumeranga Polskiego – niezależnego magazynu internetowego Polonii w Australii.  Pierwszy milion odwiedzin nastąpił w ciągu pierwszych sześciu latach istnienia Bumeranga w sieci, dwa kolejne miliony odwiedziły nas w następnych czterech. Widać wyraźnie, że cieszymy się coraz większą popularnością za co serdecznie Wam drodzy Czytelnicy i Widzowie dziękujemy!

 Portal  internetowy Bumerang Polski stworzony dla Polonii australijskiej i Polaków interesujących się Australią przez Stowarzyszenie Bumerang Media Inc. w Sydney   działa nieprzerwanie od ponad  dziesięciu lat . Codziennie ukazuje sie nowy materiał do czytania lub oglądania. Opublikowaliśmy  już  tysiace artykułów ( od początku działalności już ponad 4800) , na które składają się reportaże, fotoreportaże, eseje, relacje video, zapowiedzi wydarzeń polonijnych i wywiady z ciekawymi Polakami.  W tworzeniu Bumeranga biorą udział  woluntarnie dziesiątki korespondentów zarówno w Polsce jak i Australii. Nasze treści urozmaicają materialy  od  partnerów polskich i  polonijnych mediów. Mamy też zawodowych dziennikarzy i publicystów, którzy chętnie godzą się na publikowanie swych artykułów właśnie u nas.

W ramach Bumeranga działa też kanał Bumerang Media YouTube, na którym zgromadziliśmy już ponad 300 filmów opowiadajacych o życiu Polonii australijskiej .

Bumerang Polski obejmuje co roku patronatem medialnym wiele przedsięwzięć i to zarówno lokalnych, polonijnych jak i tych inicjowanych w Polsce.

 

Jednym z głównych celów Bumeranga jest promocja języka polskiego na antypodach. Toteż nie tylko wspieramy wszelkie inicjatywy szkół polskich w Australii ale   stworzylismy też  sekcją młodzieżową – Bumerang Juniora,  w której angażują się  mlodzi reporterzy polonijni.

To, że istniejemy w sieci już tak długo i nieprzerwanie zawdzięczamy pomocy i wsparciu naszych wspaniałych sponsorów.  Niestety kryzys pandemiczny, który przeżywamy od kilkunastu miesięcy  spowodował utratę niektórych naszych dobroczyńców. Od dwóch lat, kiedy to odebrano fundusze przeznaczone na Polonię w tym na media polonijne  Senatowi RP,  nie  mamy wsparcia finansowego również i z Polski. Nasze wnioski o dofinansowanie reportaży polonijnych są odrzucane. 

Utrzymanie bezpłatnego, swobodnie dostępnego  i niezależnego mertyorycznie  Bumeranga Polskiego zależy zatem od naszych dotychczasowych sponsorów, którzy mimo trudnych czasów  są wstanie nam nadal pomóc.  Ale zależy to również od Was, czytelników, internautów.

Jeśli jesteś za tym aby Bumerang Polski nadal istniał i rozwijał się, proszę o  wpłatę jakiejkolwiek donacji.  Nawet najmniejsza kwota liczy się. 

Nazwiska wszystkich donatorów (chyba, że będzie zastrzeżenie anonimowości) umieścimy w panelu

 Złotych, Srebrnych i Brązowych Sponsorów i Członków Klubu Przyjaciół Bumeranga Polskiego.  

(Brązowa Lista – min. $20, Srebrna Lista – min. $200, Złota Lista – min. $500.)

 Wszystkim z góry bardzo dziękujemy. No i zapraszamy do odwiedzin Bumeranga każdego dnia. Codziennie coś nowego i niezwykłego.

Nadsyłajcie  też do nas swoje uwagi, opinie, propozycje a także własne  materiały, które chcielibyście opublikować na email: [email protected] .

Krzysztof Bajkowski

Edytor Bumeranga Polskiego

 

Wszystkich, który chcą nas poprzeć  finansowo prosimy o wpłaty na konto:

Bumerang Polski - Bumerang Media Inc.

Bank: Commonwealth Bank of Australia,

BSB: 062424, Account No: 1050 3382

  SWIFT:  CTBAAU2S

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy