polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Warszawie zmarł Stefan Bratkowski. Miał 86 lat. Był jedną z najważniejszych postaci polskiego dziennikarstwa ostatnich kilku dekad. * * * AUSTRALIA: Rząd dokonał radykalnej zmiany we wdrożeniu szczepionki AstraZeneca po wielu śmiertelnych zakrzepach krwi w Europie. Premier Scott Morrison oglosił, że AstraZeneca może być podawana tylko osobom powyżej 50. roku życia w Australii. Młodsi będą szczepieni preparatem firmy Pfizer. * * * SWIAT: Książę Edynburga, który zmarł 9 kwietnia, został tymczasowo pochowany w sobotę w królewskim grobowcu w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor. Po śmierci Elżbiety II trumna z ciałem księcia Filipa zostanie przeniesiona do tej części krypty, w której spoczywają rodzice królowej - król Jerzy i królowa Elżbieta, a także jej młodsza siostra księżniczka Małgorzata. Spocznie tam też sama Elżbieta II.
POLONIA INFO: „Barwy z palety naszego życia”: Występ Kabaretu Vis-a-Vis - Klub Polski w Bankstown, 25.04, godz. 15:00; Sala JP2 przy Kościele Polskim w Marayong, 6.06, godz. 12:30

piątek, 19 lutego 2021

Pierwsze po wakacjach spotkanie z dziećmi w klasach

 W sobotę 6-go lutego zainaugurowaliśmy kolejny rok szkolny w Polskiej Szkole Sobotniej w Macarthur. O godzinie 9:00 rano w kościele pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia w Eagle Vale została odprawiona Msza Święta w intencji uczniów naszej szkoły. Pod przewodnictwem ks. Edmunda Budziłowicza modliliśmy się wspólnie o Boże błogosławieństwo dla całej naszej szkolnej społeczności. 

Po zakończonej Mszy św. Pani Bernadeta Kawa przywitała wszystkich zebranych oraz przekazała kilka ważnych informacji dotyczących działania placówki. Ostatnim punktem dnia było pożegnanie jednej z naszych wspaniałych nauczycielek - Pani Grażynki Pakulskiej, która z powodów osobistych nie jest w stanie kontynuować nauczania w naszej szkole w bieżącym roku szkolnym. 

Dziękujemy Pani Grażynce za jej ciężką pracę i wsparcie, jakie okazała zarówno mi jak pozostałym nauczycielom w ciągu ostatnich dwóch lat. Droga Grażynko - jestem absolutnie przekonana, że ​​Twoi uczniowie z sentymentem wspominać będą Twoja fantastyczną postawę i absolutnie wyjatkową  etykę pracy oraz wszystkie niesamowite rzeczy, których nauczyli się w czasie lekcji w klasie. Z ogromną radością witamy nowego nauczyciela połączonej klasy IV, V i VI - Panią Barbarę Magolan. Pani Basia Magolan jest nauczycielem z wieloletnim stażem i doświadczeniem w pracy z dziećmi. Jestem głęboko przekonana, że będzie ogromnym wsparciem naszego zespołu.

Pierwsze po wakacjach spotkanie z dziećmi w klasach odbyło się w sobote 13 lutego. Jakże miło było zobaczyć uśmiechniete i opalone buźki dzieci, które z radością witały się nawzajem po długiej przerwie. Nasza szkoła wspiera nie tylko naukę języka ojczystego, ale także pracuje nad rozwojem pięknych przyjaźni, które tu się zawiązują.

Tego dnia nauczyciele przywitali swoje klasowe rodziny, po czym jak co roku przekazali dzieciom zasady zachowania się w klasie i w czasie przerw. Bezpieczeństo naszych podopiecznych jest naszym priorytetem.

Jedna z naszych mam – Pani Kinga Pacione, która na co dzień pracuje jako nauczyciel przedszkola, przyniosła tego dnia do szkoły makietę wulkanu i demonstrowała uczniom z młodszych klas symulowane wybuchy wulkanu. Ileż było okrzyków radości na widok wydobywającej się z wulkanu kolorowej lawy! Dzieci były naprawdę i szczerze zachwycone tą radosną i interesującą demonstracją. Pani Kinga przyniosła także do szkoły zalaminowane ilustracje legendy o „Smoku Wawelskim”. Dzieci z wielką uwagą wsłuchuchiwały się w przygody dzielnego szewczyka Dratewki i były absolutnie pod wrażeniem jego odwagi i pomysłowości w pokonaniu Smoka.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z pierwszego po wakacjach spotkania z uczniami w szkole oraz życzę gorąco nam wszystkim bezpiecznego i spokojnego roku szkolnego. Drodzy uczniowie - bądźcie gotowi i otwarci na kolejną, fascynującą podróż w nieznane. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzę, aby sobotnie poranki roku szkonego 2021, były radosne, ale i pracowite. Systematyczność i cieżka praca doprawadzą was do sukcesu. Pamiętajcie także, że prawdziwym „bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, dobre słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej. Nauczycielom życzę, by był to  rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały wam dużo zadowolenia i radości. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.  Drodzy Rodzice - bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. W naszej szkole rola rodziców jest ogromna, a wasza pomoc niezbędna. Zadbajmy o to, aby na koniec roku wszyscy szczęśliwie dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!   

tekst i zdjęcia Bernadeta Kawa


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja