polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski poinformował dziś, że prezydent Andrzej Duda jest zarażony koronwirusem. Wykonany wczoraj u prezydenta test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Prezydent opublikował na Twitterze nagranie, w którym zapewnia, że czuje się dobrze i nie ma żadnych niepokojących objawów. Przeprasza też osoby, które przez kontakt z nim zostały narażone na procedury kwarantanny. * * * AUSTRALIA: Australijczycy mogą nie otrzymać szczepionki na koronawirusa przez ponad rok, mimo że rząd twierdzi, że zabezpieczył miliony dawek. Prognozy budżetu federalnego na ten miesiąc zakładają dostępność szczepionki na koronawirusa dopiero pod koniec 2021 roku. * * * SWIAT: Druga fala pandemii koronawirusa przechodzi przez Europę. W Niemczech, Czechach, w Polsce i na Ukrainie odnotowano największą liczbę nowych zachorowań od rozpoczęcia pandemii. W Europie odnotowano już 8 367 423 zakażeń SARS-CoV-2.
POLONIA INFO: Polish Film Festival w Sydney 2020: Palace Cinema, Norton Street w Leichhardt, 25.10 - 8.11

piątek, 2 października 2020

Mam Teatr na Polish Festiwal @ Federation Square

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak ponownie 
"wystąpią" w Australii w tym roku...
Pandemia, zamknięte granice, zamknięte teatry a Mam Teatr z Polski jednak będzie z nami. Jak to możliwe?  Oczywiście – póki co – dzięki nowoczesnej technologii.

 16. Polish Festiwal @ Federation Square  stał pod znakiem zapytania. Właściwie nikt w Australii nie wierzył, że może się on odbyć. Bo niby jak? Stan wyjątkowy w Melbourne, nie ma jak się przemieszczać, gromadzić. Na pomoc organizatorom przyszła technologia. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się online. Widzowie i artyści połączą się dzięki komputerom i łączom internetowym.

Do udziału w Festiwalu został zaproszony Mam Teatr. Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak mają  tu swoich wiernych fanów (przypominamy, że aktorzy Mam Teatr byli w tym roku gośćmi honorowymi Pikniku Bumeranga). Już 15 listopada Australia połączy się z salą teatralną w Polsce aby zasiąść na wirtualnej widowni i obejrzeć komedię „Czas na Miłość” w reżyserii Karola Stępkowskiego, scenariusz Marzanna Graff a muzyka Danuta Błażejczyk

„Czas na Miłość” to komedia dla dorosłych widzów nazywana przez wielu „psychoterapią dla małżeństw”. Anna I Paweł są razem wiele lat. Dzieci dorosły i wyfrunęły z gniazda. W małżeństwo wkradła się nuda i rutyna. Czy Annie uda się przywrócić radość z bycia razem i namiętność? Czy poukładany prawnik Paweł otworzy się na nowe? A może ktoś im przeszkodzi…lub pomoże?

Warto nadmienić, że Mam Teatr od 7 lat odwiedza  Australię z nowościami teatralnymi. To w Sydney – w Konsulacie RP – odbywały się światowe Premiery spektakli takich jak „Błękitny Express”, „Wiecznie Młodzi”, „Poślubieni Pogubieni”.  Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak mają swoich fanów i przyjaciół w Adelajdzie, Perth, Sydney i oczywiście w Melbourne, które organizuje Polish Festiwal at Federation Square

Cieszymy się, że pandemia nie przeszkodziła organizatorom Festiwalu ale czekamy na powrót do normalności bo nic nie zastąpi spotkań  twarzą w twarz i długich rozmów o wszystkim z artystami po ich występach.










 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja