polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy ws. wolności słowa w Internecie. To pokłosie ostatnich incydentów blokowania kont użytkowników lub usuwania opublikowanych przez nich treści w mediach społecznościowych."Polska powinna mieć regulacje chroniące przed nadużyciami wielkich korporacji internetowych, które coraz częściej w imię obrony wolności tę wolność ograniczają." - napisał na twitterze Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. * * * AUSTRALIA: Australia rozpocznie szczepienia na COVID-19 w przyszłym miesiącu w ramach przyspieszonego planu mającego na celu zaszczepienie 4 milionów ludzi do końca marca. W pierwszej fazie pięciostopniowego planu wprowadzenia szczepionki, szczepienie będzie zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia pierwszej linii, pracowników kwarantanny, placówek opiekuńczych i podopiecznych oraz najważniejszych polityków federalnych. * * * SWIAT: Joe Biden złożył przysięgę i objął urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. W przemówieniu inauguracyjnym amerykański przywódca powiedział, że wraz z jego przybyciem „zwyciężyła demokracja”. Biden obiecał być prezydentem wszystkich Amerykanów i walczyć, także za tych, którzy nie poparli go w wyborach. Według niego Waszyngton zamierza przywrócić sojusze z innymi państwami i ponownie „porozumiewać się ze światem”.
POLONIA INFO: Festiwal Filmów Polskich w Australii online: 22-31 stycznia 2021 - polishfilmfestival.com.au

piątek, 2 października 2020

Mam Teatr na Polish Festiwal @ Federation Square

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak ponownie 
"wystąpią" w Australii w tym roku...
Pandemia, zamknięte granice, zamknięte teatry a Mam Teatr z Polski jednak będzie z nami. Jak to możliwe?  Oczywiście – póki co – dzięki nowoczesnej technologii.

 16. Polish Festiwal @ Federation Square  stał pod znakiem zapytania. Właściwie nikt w Australii nie wierzył, że może się on odbyć. Bo niby jak? Stan wyjątkowy w Melbourne, nie ma jak się przemieszczać, gromadzić. Na pomoc organizatorom przyszła technologia. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się online. Widzowie i artyści połączą się dzięki komputerom i łączom internetowym.

Do udziału w Festiwalu został zaproszony Mam Teatr. Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak mają  tu swoich wiernych fanów (przypominamy, że aktorzy Mam Teatr byli w tym roku gośćmi honorowymi Pikniku Bumeranga). Już 15 listopada Australia połączy się z salą teatralną w Polsce aby zasiąść na wirtualnej widowni i obejrzeć komedię „Czas na Miłość” w reżyserii Karola Stępkowskiego, scenariusz Marzanna Graff a muzyka Danuta Błażejczyk

„Czas na Miłość” to komedia dla dorosłych widzów nazywana przez wielu „psychoterapią dla małżeństw”. Anna I Paweł są razem wiele lat. Dzieci dorosły i wyfrunęły z gniazda. W małżeństwo wkradła się nuda i rutyna. Czy Annie uda się przywrócić radość z bycia razem i namiętność? Czy poukładany prawnik Paweł otworzy się na nowe? A może ktoś im przeszkodzi…lub pomoże?

Warto nadmienić, że Mam Teatr od 7 lat odwiedza  Australię z nowościami teatralnymi. To w Sydney – w Konsulacie RP – odbywały się światowe Premiery spektakli takich jak „Błękitny Express”, „Wiecznie Młodzi”, „Poślubieni Pogubieni”.  Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak mają swoich fanów i przyjaciół w Adelajdzie, Perth, Sydney i oczywiście w Melbourne, które organizuje Polish Festiwal at Federation Square

Cieszymy się, że pandemia nie przeszkodziła organizatorom Festiwalu ale czekamy na powrót do normalności bo nic nie zastąpi spotkań  twarzą w twarz i długich rozmów o wszystkim z artystami po ich występach.


 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja