polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. 27 lutego kilkadziesiąt tysiecy rolnikow zademonstrowało swoje niezadowolenie w stolicy, jednocześnie zapewniają, że protest w Warszawie nie osłabi blokowania granic. Z rozmów z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią rolnicy wyszli niezadowoleni: „To była zwykła rozmowa bez żadnych konkretów. Niestety, nic nie udało się ustalić, oprócz obietnicy, że stworzony zostanie okrągły stół z przedstawicielami rolników i władz." * * * AUSTRALIA: Minister przemysłu obronnego Pat Conroy ujawnił plan Partii Pracy dla australijskiej marynarki wojennej. Królewska Marynarka Wojenna Australii, po ukończeniu budowy dodatkowych okrętów, będzie posiadać trzy niszczyciele powietrzne klasy Hobart, sześć fregat klasy Hunter, 11 nowych fregat ogólnego przeznaczenia i opcjonalnie sześć nowych dużych okrętów załogowych o zwiększonej zdolności uderzeń dalekiego zasięgu. * * * SWIAT: Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ujawnił, że straty ukraińskiej armii, poniesione podczas specjalnej operacji wojskowej, wyniosły ponad 444 tys. żołnierzy; od początku 2024 roku codziennie ginęło średnio prawie 800 ukraińskich żołnierzy oraz 120 sztuk sprzętu wojskowego. * W orędziu narodowym prezydent Władimir Putin zagroził "tragicznymi konsekwencjami" tym krajom, które mówią dziś o wysłaniu wojsk na Ukrainę. – Dysponujemy także bronią, która może razić cele na ich terytorium – podkreślił. Za wrogie działanie wobec Rosji przywódca Rosji uznał przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii. Podkreślił, że konieczną odpowiedzią na to będzie wzmocnienie sił w pobliżu wschodniej flanki Sojuszu.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Czas na miłość" - Klub Polski w Ashfield, 25.02, godz. 15:00; komedia "Zamieszanie" - Klub "Polonia" w Plumpton, 2.03, godz. 16:00; komedia "Dżunio" - Sala Jana Pawła II w Marayong, 3.03, godz. 12:30

piątek, 2 października 2020

Mam Teatr na Polish Festiwal @ Federation Square

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak ponownie 
"wystąpią" w Australii w tym roku...
Pandemia, zamknięte granice, zamknięte teatry a Mam Teatr z Polski jednak będzie z nami. Jak to możliwe?  Oczywiście – póki co – dzięki nowoczesnej technologii.

 16. Polish Festiwal @ Federation Square  stał pod znakiem zapytania. Właściwie nikt w Australii nie wierzył, że może się on odbyć. Bo niby jak? Stan wyjątkowy w Melbourne, nie ma jak się przemieszczać, gromadzić. Na pomoc organizatorom przyszła technologia. Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się online. Widzowie i artyści połączą się dzięki komputerom i łączom internetowym.

Do udziału w Festiwalu został zaproszony Mam Teatr. Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak mają  tu swoich wiernych fanów (przypominamy, że aktorzy Mam Teatr byli w tym roku gośćmi honorowymi Pikniku Bumeranga). Już 15 listopada Australia połączy się z salą teatralną w Polsce aby zasiąść na wirtualnej widowni i obejrzeć komedię „Czas na Miłość” w reżyserii Karola Stępkowskiego, scenariusz Marzanna Graff a muzyka Danuta Błażejczyk

„Czas na Miłość” to komedia dla dorosłych widzów nazywana przez wielu „psychoterapią dla małżeństw”. Anna I Paweł są razem wiele lat. Dzieci dorosły i wyfrunęły z gniazda. W małżeństwo wkradła się nuda i rutyna. Czy Annie uda się przywrócić radość z bycia razem i namiętność? Czy poukładany prawnik Paweł otworzy się na nowe? A może ktoś im przeszkodzi…lub pomoże?

Warto nadmienić, że Mam Teatr od 7 lat odwiedza  Australię z nowościami teatralnymi. To w Sydney – w Konsulacie RP – odbywały się światowe Premiery spektakli takich jak „Błękitny Express”, „Wiecznie Młodzi”, „Poślubieni Pogubieni”.  Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak mają swoich fanów i przyjaciół w Adelajdzie, Perth, Sydney i oczywiście w Melbourne, które organizuje Polish Festiwal at Federation Square

Cieszymy się, że pandemia nie przeszkodziła organizatorom Festiwalu ale czekamy na powrót do normalności bo nic nie zastąpi spotkań  twarzą w twarz i długich rozmów o wszystkim z artystami po ich występach.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy