polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Po jednodniowym spadku liczby zarażeń koronawirusem w Polsce znowu nastąpił wzrost. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 715 przypadków. Łącznie w Polsce od początku epidemii wykryto 53 676 przypadków zakażenia koronawirusem. 1830 osób zmarło. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews podjąl drastyczne działania, aby obniżyć liczbę przypadków COVID-19, Od godziny 20:00 w niedzielę mieszkańcy Melbourne będą podlegać ścisłej godzinie policyjnej i będą ukarani grzywną w wysokości 1652 USD, jeśli złamią to ograniczenie. Zakupy będą ograniczone do jednej osoby na gospodarstwo domowe dziennie w promieniu pięciu kilometrów od miejsca zamieszkania danej osoby. Premier Andrews powiedział, że żolnierze ADF pomogą policji egzekwować te środki. Większość sklepów zostanie zamknięta na sześć tygodni - z wyjątkiem supermarketów i aptek. * * * SWIAT: Żyję i nie jestem za granicą – oznajmił w piątek białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka dementujac plotki przeciwników jego rządów. Skrytykował strajki i protesty w przedsiębiorstwach na Białorusi, które rozpoczęły się w czwartek. Według oficjalnych wyników wyborów Łukaszenka zdobył 80,1 proc., a Cichanouska która dzień po wyborach uciekla na Litwę - 10,1 proc.
CORONAVIRUS INFO: W Wiktorii premier Dan Andrews ogłosił 2 sierpnia stan katastrofy. W Melbourne wprowadza się godzinę policyjną od 20:00 do 5:00. * * * Queensland zamyka granice od soboty 8 sierpnia dla mieszkańcow NSW i ACT. Wczesniej zostala już zamknięta dla podróżnych z Wiktorii. * * * Aktualne zgony (ilość/% śmiertelności): Swiat: 747000/5%, USA: 169000/6%, Niemcy: 9000/4%, Francja: 30000/27%, Rosja: 15000/2%, Polska: 1800/5%, Australia: 350/3%

wtorek, 28 lipca 2020

Francja – kraj płonących katedr

Płonąca Katedra Saint-Pierre_de_Nantes
Fot. YT
Francja to już kraj płonących katedr, przez których płonienie pokazuje kondycję całego Zachodu. Niektórzy nowi przybysze, których religii, narodowości i rasy podać nie można, jeżeli nie molestują kobiet lub nie wysadzają się w powietrze lub ślepo nie mordują ludzi nożami, to albo zarzynają kierowców autobusów, albo podpalają katedry. Ewentualnie mogą ogłosić swój zlot w danej miejscowości i urządzić sobie kulturowe zabawy polegające na zarzynaniu, strzelaniu i rozjeżdżaniu innych grup inno-kulturowych. Wówczas okazuje się jak słaby jest zmanierowany Zachód i to we Francji, która ma bardzo silną administrację państwową, w tym sprawną Policję, doskonałe służby bezpieczeństwa (w tym tajne) i całkiem niezłą armię.

Francja nie była sobie w stanie poradzić z inno-kulturowymi gangsterami, którzy przyjechali do Dijon, mordować wcześniej osiedlonych tam inno-kulturowych przybyszy, parających się głównie handlem narkotykami. Doszło do scen po prostu niesamowitych, gangi rozjeżdżały się na ulicach – strzelając do siebie i dobijając rannych. W mediach społecznościowych można było zobaczyć filmy z “patrolującymi” ulice gangsterami z jawnie noszoną bronią długą w masowych ilościach! To jest nie do pojęcia! Jakieś wnioski, następstwa? Czy możecie sobie państwo wyobrazić, żeby w Izraelu, Chinach lub w Rosji w jakimś mieście doszło do podobnej demonstracji siły – imigrantów, którzy jak wiadomo z definicji są neurochirurgami lub programistami?

Francja nie jest w stanie pozwolić na kojarzenie dwóch spraw – jak zamordowanie kierowcy autobusu przez ludzi inno-kulturowych, tylko dlatego bo zwrócił im uwagę, że nie mają masek wymaganych przez prawo z nadmierną skłonnością niektórych grup inno-kulturowych do przemocy. Ponieważ w niektórych grupach inno-kulturowych, nie obowiązuje zasada nadstawiania drugiego policzka. Zachód tego nie rozumie, że tam obowiązuje zasada ząb za ząb i konieczność zemszczenia się za doznane krzywdy. Dzisiaj to jest przeniesione do zachodnich szkół, na zachodnie ulice i już wchodzi do zachodnich domów! Kto wyjdzie z domu, jak pod nim ulicę patroluje kilkudziesięciu inno-kulturowych ludzi z kałasznikowami?


Co takiego musi się stać? Do jakiego szlachtowania niewinnych ludzi i na jaką skalę musiałoby dojść, żeby Zachodnie elity przyjęły jasną oczywistość, że inno-kulturowy multikulturalizm oznacza, dla przedstawicieli kultury mniej nastawionej na agresję, którzy szanują, czy też raczej chcą szanować prawo – eliminację. Przybyszów jest coraz więcej, co więcej mają wyższą dzietność, niż autochtoni – już zachodzą widoczne gołym okiem przemiany społeczne. Przez to rośnie i powiększa się z kolejnymi falami migracji populacja ludzi, którzy stanowią bazę społeczną dla przyzwolenia na przemoc. Nie asymilują się, nie tylko nie przyjmują kultury kraju, który daje im chleb, ale jeszcze nie uznają prawa. Jednak i to nie jest problemem dla elit zanurzonych w lewacko-neoliberalno-genderowym sosie zadowolenia własnego.

W tytułowej Francji dzieje się jednak jeszcze coś innego i to od lat, to że płoną katedry to się dzieje dopiero od niedawna. Natomiast tam od bardzo dawna, w zasadzie od 15 – 20 lat, płoną przedmieścia i to regularnie, a do niektórych miejsc po prostu jest strach się zapuścić jeżeli ma się inny, niż lokalnie dominujący kolor skóry i nie jest się znanym w okolicy. To jest tamtejsza rzeczywistość, o której się nie mówi, nie pisze, nie ma o tym dyskusji publicznej. Co najważniejsze, nikt nie odpowiada za doprowadzenie do takiej sytuacji i tolerowanie jej!
Mechanika przemocy jest klasyczna. Najpierw kradnie się torebki starszym paniom, potem podpala się samochody na przedmieściu, a później pali się katedry – jako ostateczne filary starego porządku. Jeżeli płonące katedry w Paryżu czy Nantes, nie są w stanie przebudzić Francuzów, to już nic nie będzie.

Uwaga, nie ma znaczenia pochodzie, religia lub motywacja sprawców. To w ogóle się nie liczy. Liczy się tylko to, że to jest sprzeciw wobec kultury, w której żyją sprawcy – uznający się za pokrzywdzonych. Wiecznie pokrzywdzonych kolejne pokolenie, przez kolor skóry, religię, rysy twarzy i wszystko, co nie pasuje do wzorca pożądania.

Jeżeli Zachód tego wszystkiego nie opanuje i to szybko, to nie będzie w stanie powstrzymać przemocy, która będzie się objawiała ciosami nożem w sklepach, bo ekspedientka domagała się zapłaty, zarzynaniem ludzi w imię swojego Boga lub faktyczną utratą władzy państwowej nad częścią terytorium na trwałe. To wszystko się dzieje, tylko wymaga nazwania i ujawnienia, tak żeby ludzie rozumieli istotę zjawiska, źródło zła i to do czego to dalej prowadzi.

Jeżeli przestępca ma inny kolor skóry, jest emigrantem i wyznaje inną religię, to nie powinny być okoliczności wykluczające jego odpowiedzialność za popełnione czyny! Tylko, czy można tego wymagać od krajów, które pozwalają na powrót terrorystów i ich rodzin – do swoich społeczeństw i jeszcze im wypłacają fundusze socjalne?

Teoria o karmieniu żmii na własnym gardle jest jak najbardziej prawdziwa.

Krakauer

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja