polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Ministerstwie Sprawiedliwości trwają prace nad projektem ustawy ws. wolności słowa w Internecie. To pokłosie ostatnich incydentów blokowania kont użytkowników lub usuwania opublikowanych przez nich treści w mediach społecznościowych."Polska powinna mieć regulacje chroniące przed nadużyciami wielkich korporacji internetowych, które coraz częściej w imię obrony wolności tę wolność ograniczają." - napisał na twitterze Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. * * * AUSTRALIA: Australia rozpocznie szczepienia na COVID-19 w przyszłym miesiącu w ramach przyspieszonego planu mającego na celu zaszczepienie 4 milionów ludzi do końca marca. W pierwszej fazie pięciostopniowego planu wprowadzenia szczepionki, szczepienie będzie zarezerwowane dla pracowników służby zdrowia pierwszej linii, pracowników kwarantanny, placówek opiekuńczych i podopiecznych oraz najważniejszych polityków federalnych. * * * SWIAT: 25 tysięcy żołnierzy Gwardii Narodowej sprowadzono do Waszyngtonu, by ochraniali inauguracje prezydenta Joe Bidena. Okazało się, że ponad 100 z nich zakaziło się koronawirusem.
POLONIA INFO: Festiwal Filmów Polskich w Australii online: 22-31 stycznia 2021 - polishfilmfestival.com.au

poniedziałek, 13 lipca 2020

Andrzej Duda wygrał minimalnie z Rafałem Trzaskowskim

Andrzej Duda wybrany na drugą kadencję
prezydencką. Fot. Wikipedia
Wczoraj, 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Mimo, że nie ma jeszcze pełnych oficjalnych wyników , dane cząstkowe Państwowej Komisji Wyborczej   wskazują, że ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda przez najbliższe 5 lat będzie urzędował w Pałacu Prezydenckim.
  
Dziś rano Państwowa Komisja Wyborcza podała nieoficjalne cząstkowe dane z 99,97 proc. komisji wyborczych. Na prezydenta Dudę głosowało 51,21 proc. Polaków (10 430 844 głosy). Wiceszef PO Rafał Trzaskowski otrzymał z kolei 48,79 proc. (9 982 188 głosów) i przegrał wyścig do Pałacu Prezydenckiego. Frekwencja wyniosła 68,12 proc.
 
Trzaskowski wygrał w 10 województwach a Duda w sześciu. (Pełne dane i mapa PKW - Polska)

W Australii głosowało ponad 3 500 wyborców.  74,43% z nich oddało swój glos na Rafała Trzaskowskiego  a 25,57% na Andrzeja Dudę. Wynik ten nie odbiega znacząco od danych z innych krajów, gdzie Polacy zagłosowali. Wg PKW z danych ze 166 na 171 zagranicznych obwodów  głosowania, w których udział wzięło ponad   370 000 obywateli polskich, 73,61% poparcia zdobył Rafał Trzaskowski a 26,39% Andrzej Duda. Pełne dane: strona PKW - zagranica.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja