polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz odtajnił dane dotyczące polskiej pomocy wojskowej dla Ukrainy w latach 2022–2026. Decyzja ta była bezpośrednią odpowiedzią na medialne spekulacje. Łączna wartość ujawnionego wsparcia wyniosła około 16,45 mld zł, z czego zdecydowana większość (14,9 mld zł) przypadła na okres rządów PiS (lata 2022–2023). Odtajniona lista obejmuje szeroki asortyment ciężkiego sprzętu, lotnictwa oraz zaawansowanych systemów obrony przeciwlotniczej w tym pociski rakietowe PAC-3 do systemu Patriot – kluczowy element obrony powietrznej zdolny do niszczenia rakiet balistycznych. * * * AUSTRALIA: Potężna awaria sieci komórkowej Telstra, która sparaliżowała krajową komunikację, zakłóciła działanie numeru alarmowego 000 oraz wymusiła odwołanie pociągów pasażerskich i towarowych w Nowej Południowej Walii. Ponieważ sieć została w większości przywrócona, politycy odrzucają spekulacje o zewnętrznym cyberataku, wskazując na wewnętrzną usterkę techniczną. * * * SWIAT: Prezydent USA Donald Trump oficjalnie ogłosił zerwanie rozejmu i wznowienie działań wojennych z Iranem. Kluczowe oświadczenie padło podczas trwającego szczytu NATO w Ankarze. Trump jednoznacznie stwierdził: „Myślę, że to koniec. Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego”, nazywając irańskie władze „kłamcami, oszustami i chorymi ludźmi”.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-a-Vis - Koktail Retro - Sala JP2 w Marayong, 14.06, godz. 12:30; Klub Polski w Bankstown, 21.06, godz. 15:00

wtorek, 26 kwietnia 2016

6. zebranie Stowarzyszenia Bumerang Polski - Bumerang Media

Członkowie Bumeranga po tegorocznym zebraniu: Janusz
Nawrocki, Jarek Ławonski, Iwona Pruszyńska, Marek Weiss,
Marysia Koter-Rosiak i Krzysztof Bajkowski. fot.BP
Jak co roku w kwietniu członkowie Stowarzyszenia  Bumerang Polski – Bumerang Media Inc. zebrali się na spotkaniu podsumowującym minione 12 miesięcy edycji polsko-australijskiego magazynu internetowego Bumerang Polski oraz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie.  Wybraliśmy nowy zarząd na kolejną kadencję: Krzysztof  Bajkowski – prezes, Maria Koter-Rosiak – sekretarz i Jarek Ławoński – skarbnik.  Dyskutowaliśmy też o celach na kolejny rok działalności medialnej Bumeranga Polskiego.

Tym razem doroczne spotkanie odbyło się w Museum of Contemporary Art przy Circular Quay w Sydney. Czerpiąc natchnienie  z inspirujących widoków zatoki sydnejskiej rozpościerających się z dachu muzeum dyskutowaliśmy nad celami działalności medialnej , kierunkami dalszego rozwoju Bumeranga Polskiego, który w ubieglym roku obchodził już swe 5 lecie istnienia w globalnej, polonijnej sieci internetu. 


Podsumowalismy miniony rok i wyznaczyliśmy cele na kolejny.

Jednym z nich jest rozszerzenie tematyki portalu,  większe zaangażowanie samych czytelników niezależnie gdzie mieszkają czy w Australii, Polsce czy w innych krajach i  zachęcenie ich do publicystyki na naszych lamach. Tak więc podtrzymując ducha naszej dyskusji apelujemy: Jeśli kochasz  polskie  słowo i masz cos ciekawego do przekazania,  zrobiłeś  interesujące zdjęcia lub wideo  z podróży, imprezy kulturalnej czy sportowej skontaktuj się z nami: [email protected]   Chętnie  opublikujemy Twój materiał.

Również ważnym celem, o którym dyskutowaliśmy na zebraniu jest pozyskiwanie środków na utrzymanie portalu. Z racji braku jakiegkolwiek dofinansowania z rządowych  środków polonijnych nasz budżet oparty jest obecnie jedynie na wpłatach od prywatnych i społecznych  sponsorów. Także i w tym zakresie zwracamy się z gorącą prośbą:  jeśli podoba się  Tobie nasz profil tematyczny prosimy o współudział w dofinansowaniu Bumeranga.  Wszyscy sponsorzy są wyróżnieni na liście Klubu Przyjaciół Bumeranga Polskiego  oraz mają zagwarantowane umieszczenie logotypów swych firm lub organizacji w panelu Sponsorów. Mają też przywilej publikowania własnych materiałów dziennikarskich,  lub swoich ogłoszeń czy komunikatów prasowych.

Zachęcamy więc do współpracy wszystkich Polaków mieszkających w Australii, w Polsce i w jakimkolwiek zakątku świata,  bo wszystkich nas niezależnie od naszych pogladów i zapatrywań na różne zagadnienia łaczy jedno: polska mowa.
kb/BumerangMedia

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy