polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Częstochowie rozpoczęła się kampania "To nie nasza wojna". Akcja ma wspierać nową inicjatywę Polski Ruch Antywojenny, założoną przez dr Leszka Sykulskiego oraz Sebastiana Pitonia. Billboardy z flagami ukraińską i rosyjską staną w całej Polsce, poinformowali organizatorzy. Jak napisano w opisie akcji, inicjatywna wynika z "głębokiej niezgody na politykę wewnętrzną i zagraniczną prowadzoną przez rządy w Warszawie po 1999 r. Politykę awanturniczą, nastawioną na konfrontację z naszymi sąsiadami i realizację interesów strategicznych Waszyngtonu". * * * AUSTRALIA: W sydnejskiej katedrze St Marys odbył się ponyfikalny pogrzeb Kard. George'a Pella. Były premier Tony Abbott podczas przemowy pogrzebowej określił zmarłego kardynala jako „jednego z największych synów Australii”, „wielkiego bohatera” i „świętego naszych czasów”, porównując jego traktowanie przez media i polityków do „współczesnego ukrzyżowania". * * * SWIAT: W Turcji w wyniku trzęsienia ziemi zginęło co najmniej 1541 osób - poinformowała turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych AFAD. Siłę wstrząsów oszacowano na 7,7 stopni w skali Richtera. Później nastąpiły wstrząsy wtórne, a najsilniejszy z nich miał magnitudę 6,7. Ofiary śmiertelne są także w Syrii. Tam oficjalny bilans zabitych wynosi na razie 538.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Perth: 'Randka w Bistro" - Maylands, 27.01, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 28.01, godz. 18:00; Crakowia Club, 5.02, godz. 16:00; "Pozamiatane" - Crakowia Club, 29.01, godz. 18:00; Maylands, 3.02, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 4.02, godz. 18:00

czwartek, 14 października 2010

Obcisła lycra zniechęca do roweru?

Typowy wizerunek cyklisty, jako "faceta w rajtuzach" sprawia, że wiele osób rezygnuje z uprawiania tego sportu.

Fot: K.Bajkowski
Zachowanie cyklistów oraz ich wygląd może zachęcić lub zniechęcić do brania z nich przykładu u wybierania tego samego sposobu rekreacji i rozwoju fizycznego. Naukowcy z Uniwersytetu w Sydney przebadali sprawę, zwracając szczególną uwagę na to, co przyciąga ludzi to jeżdżenia na rowerze, a co ich zniechęca.

Dr Chris Rissel z Uniwersytetu w Sydney omówił problem: "Wielu respondentów jest przychylnych jeździe na rowerze, traktując ją, jako zdrowy i przyjemny sposób przemieszczania się. Jednakże wielu z nich zrugało niepoprawne zachowanie rowerzystów na drodze, dodatkowo stwierdzając, że nie czują "wspólnoty" z tego typu gronem ludzi. Wygląd kolarza jest na tyle specyficzny, że ludzie traktują ich, jako zamkniętą grupę".

Więcej: Google (PAP)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy