polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: "Nie będziemy za nic płacić i nie będziemy przyjmować żadnych migrantów" - mówi premier Donald Tusk o przyjętym przez UE pakcie migracyjnym. Polska wraz z Węgrami i Słowacja glosowała przeciw paktowi. * * * AUSTRALIA: Skarbnik Jim Chalmers ogłosił swój trzeci budżet zawierający szereg środków mających zaradzić kryzysowi kosztów utrzymania w Australii: Kredyt w wysokości 300 dolarów na rachunki za energię dla każdego gospodarstwa domowego, 10-procentowa podwyżka dopłat do czynszu i ograniczone ceny leków PBS. * * * SWIAT: Jeśli Zachód przekaże Ukrainie pociski dalekiego zasięgu, strefa sanitarna będzie gdzieś na granicy z Polską – oświadczył Dmitrij Miedwiediew. Rosyjski polityk przypomniał, że pociski typu Storm Shadow/SCALP-EG, które Zachód dostarcza Ukrainie, mają zasięg co najmniej 550 km, dlatego wymagana jest strefa sanitarna, która zapewni bezpieczeństwo rosyjskich granic. Tymczasem Putin i Xi w Pekinie otworzyli rok kultury chińsko-rosyjskiej i podpisali wspólne oświadczenie obu państw „o pogłębianiu relacji, wszechstronnym partnerstwie i współpracy strategicznej”, ustanawiające „nową epokę” w relacjach między Rosją a Chinami. Dla Władimira Putina jest to pierwsza zagraniczna wizyta po zaprzysiężeniu na piątą kadencję w ubiegłym tygodniu.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Ashfied, 26.05, godz. 15:00

czwartek, 14 października 2010

Pierwszy ślub na Harbour Bridge

W minioną niedzielę (10.10.10) podczas Breakfast on Harbour Bridge moja koleżanka Mira Brodka wyszła za mąż za Johna Goldbrough.
John zaskoczył Mirę kompletenie. Byli już wprawdzie zareczeni, ale o ślubie jakoś nie rozmawiali. Tydzień wcześniej John dostał 5 biletów na Breakfast at  Harbour Bridge  i wpadł na pomysł "suprise wedding". Mira do konca nic nie wiedziała. John wtajemniczył w swój plan tylko Miry syna i córkę oraz Miry przyjaciókę Grażynę Otrebską. Grażyna przygotowała piękny wianek, który nałożyła pannie modej na głowe zaraz po przyjsciu wedding celebrant.
John wtedy wstał i powiedział: Mira, we are getting married. Ona na to: When? John: teraz etc etc.
 A potem to juz był ślub, masa zdjęc, bo zebrali się wokół nich reporterzy z różnych mediów. W niedziele byli we wszysktich dziennikach, a w poniedzialek w SMH i w Daily Telegraph. Był to pierwszy ślub zawarty podczas Breakfast on Harbour Bridge.
Ela Chylewska

Więcej zdjęc: The Age

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy