polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Na godz. 10:00 w poniedzialek zaplanowano w Sejmie przedstawienie przez premiera Mateusza Morawieckiego programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. O 18:45 rozpocznie się głosowanie. Prawo i Sprawiedliwość, mimo wielu prób, nie znalazło koalicjanta. Jeśli nie zdarzy się polityczny cud, rząd Morawieckiego nie uzyska wotum zaufania. Wówczas inicjatywa wyboru premiera przechodzi na parlament. * * * AUSTRALIA: W sobotę w całym Sydney temperatura w niektórych obszarach przekroczyła 40 stopni Celsjusza. Australię czeka brutalne lato z większą liczbą fal upałów, które trwają dłużej niż zwykle. Starszy klimatolog z Biura Meteorologii, Hugh McDowell, powiedział NCA NewsWire, że Australijczycy powinni już teraz rozpocząć przygotowania na ekstremalne upały, gdyż biuro spodziewa się większej liczby dni, w których temperatura osiągnie 40°C lub więcej. * * * SWIAT: Senat USA odrzucił pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 61 mld dolarów. Projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał wystarczającej większości podczas głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych. Przeciwko byli republikanie z powodu nieuwzględnienia w projekcie zaostrzeń dotyczących polityki imigracyjnej na granicy z Meksykiem. Dalsze wsparcie dla Kijowa ze strony europejskich partnerów bez nowych funduszy z USA stoi pod znakiem zapytania.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

czwartek, 14 października 2010

Pierwszy ślub na Harbour Bridge

W minioną niedzielę (10.10.10) podczas Breakfast on Harbour Bridge moja koleżanka Mira Brodka wyszła za mąż za Johna Goldbrough.
John zaskoczył Mirę kompletenie. Byli już wprawdzie zareczeni, ale o ślubie jakoś nie rozmawiali. Tydzień wcześniej John dostał 5 biletów na Breakfast at  Harbour Bridge  i wpadł na pomysł "suprise wedding". Mira do konca nic nie wiedziała. John wtajemniczył w swój plan tylko Miry syna i córkę oraz Miry przyjaciókę Grażynę Otrebską. Grażyna przygotowała piękny wianek, który nałożyła pannie modej na głowe zaraz po przyjsciu wedding celebrant.
John wtedy wstał i powiedział: Mira, we are getting married. Ona na to: When? John: teraz etc etc.
 A potem to juz był ślub, masa zdjęc, bo zebrali się wokół nich reporterzy z różnych mediów. W niedziele byli we wszysktich dziennikach, a w poniedzialek w SMH i w Daily Telegraph. Był to pierwszy ślub zawarty podczas Breakfast on Harbour Bridge.
Ela Chylewska

Więcej zdjęc: The Age

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy