polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Częstochowie rozpoczęła się kampania "To nie nasza wojna". Akcja ma wspierać nową inicjatywę Polski Ruch Antywojenny, założoną przez dr Leszka Sykulskiego oraz Sebastiana Pitonia. Billboardy z flagami ukraińską i rosyjską staną w całej Polsce, poinformowali organizatorzy. Jak napisano w opisie akcji, inicjatywna wynika z "głębokiej niezgody na politykę wewnętrzną i zagraniczną prowadzoną przez rządy w Warszawie po 1999 r. Politykę awanturniczą, nastawioną na konfrontację z naszymi sąsiadami i realizację interesów strategicznych Waszyngtonu". * * * AUSTRALIA: W sydnejskiej katedrze St Marys odbył się ponyfikalny pogrzeb Kard. George'a Pella. Były premier Tony Abbott podczas przemowy pogrzebowej określił zmarłego kardynala jako „jednego z największych synów Australii”, „wielkiego bohatera” i „świętego naszych czasów”, porównując jego traktowanie przez media i polityków do „współczesnego ukrzyżowania". * * * SWIAT: W Turcji w wyniku trzęsienia ziemi zginęło co najmniej 1541 osób - poinformowała turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych AFAD. Siłę wstrząsów oszacowano na 7,7 stopni w skali Richtera. Później nastąpiły wstrząsy wtórne, a najsilniejszy z nich miał magnitudę 6,7. Ofiary śmiertelne są także w Syrii. Tam oficjalny bilans zabitych wynosi na razie 538.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Perth: 'Randka w Bistro" - Maylands, 27.01, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 28.01, godz. 18:00; Crakowia Club, 5.02, godz. 16:00; "Pozamiatane" - Crakowia Club, 29.01, godz. 18:00; Maylands, 3.02, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 4.02, godz. 18:00

czwartek, 14 października 2010

Pierwszy ślub na Harbour Bridge

W minioną niedzielę (10.10.10) podczas Breakfast on Harbour Bridge moja koleżanka Mira Brodka wyszła za mąż za Johna Goldbrough.
John zaskoczył Mirę kompletenie. Byli już wprawdzie zareczeni, ale o ślubie jakoś nie rozmawiali. Tydzień wcześniej John dostał 5 biletów na Breakfast at  Harbour Bridge  i wpadł na pomysł "suprise wedding". Mira do konca nic nie wiedziała. John wtajemniczył w swój plan tylko Miry syna i córkę oraz Miry przyjaciókę Grażynę Otrebską. Grażyna przygotowała piękny wianek, który nałożyła pannie modej na głowe zaraz po przyjsciu wedding celebrant.
John wtedy wstał i powiedział: Mira, we are getting married. Ona na to: When? John: teraz etc etc.
 A potem to juz był ślub, masa zdjęc, bo zebrali się wokół nich reporterzy z różnych mediów. W niedziele byli we wszysktich dziennikach, a w poniedzialek w SMH i w Daily Telegraph. Był to pierwszy ślub zawarty podczas Breakfast on Harbour Bridge.
Ela Chylewska

Więcej zdjęc: The Age

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy