polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zaprosił premiera Donalda Tuska na rozmowy w sprawie rozmieszczenia w Polsce broni jądrowej. Spotkanie ma się odbyć 1 maja. Według szefa NATO Jensa Stoltenberga Sojusz nie ma planów rozmieszczenia broni jądrowej w Polsce. * * * AUSTRALIA: Australijczycy uhonorowali podczas porannych uroczystości weteranów wojennych z okazji dorocznego Dnia Anzac. Uroczystości odbyły sie w całym kraju. Weteran II wojny światowej 98-letni John Atkinson z Port Broughton w Australii Południowej zmarł po upadku ze skutera inwalidzkiego w drodze na uroczystość Anzac Day. Atkinson zaciągnął się do wojska tak szybko, jak tylko mógł, po ukończeniu 18 lat we wrześniu 1943 roku i służył jako kierowca transportowy w RAAF na Pacyfiku podczas II wojny światowej, w tym w północnej Australii i Papui Nowej Gwinei. * * * SWIAT: Wołodymyr Zełenski podpisał nową ustawę o mobilizacji na Ukrainie. W swoim wpisie na platformie X szef ukrainskiego MSZ Kuleba rozjaśnił, że przebywanie za granicą nie zwalnia z obowiązków wobec państwa. Konsulaty Ukrainy, w tym w Polsce, od razu wstrzymały świadczenie usług dla mężczyzn w wieku 18-60 lat. * Podczas posiedzenia Rady NATO-Ukraina ministrowie zgodzili się przyspieszyć dostawy pomocy dla Kijowa, w tym systemów obrony powietrznej, powiedział sekretarz generalny Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego Stoltenberg. Tymczasem premier Węgier Viktor Orban stwierdził, że "Zachód jest bliski wysłania swoich wojsk na Ukrainę", ale mogłoby to "ściągnąć Europę w dno". - Dziś w Brukseli jest prowojenna większość, nastroje w Europie są bojowe, w polityce dominuje logika wojny, widzę przygotowania do wojny u wszystkich i wszędzie - powiedział premier Węgier.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Bankstown, 21.04, godz. 15:00

środa, 8 sierpnia 2018

III Forum Gospodarcze Polonii Świata w Tarnowie. Rejestracja

Od 2 do 4 września w Tarnowie odbędzie się już po raz trzeci  prestiżowe Forum Gospodarcze Polonii Świata.   Przez trzy dni uczestnicy Form będą mieli okazję  uczestniczyć w panelach dyskusyjnych i debacie poświęconej najważniejszym tematom dotyczącym globalnej gospodarki w obszarze internacjonalizacji i współpracy Polonii z polskimi przedsiębiorcami, organizacjami i instytucjami.

FGPŚ w Tarnowie skupia polonijnych przedsiębiorców, związki i stowarzyszenia reprezentujące Europę, Azję, Bliski Wschód, Amerykę Północną i Południową, Australię oraz kraje byłego bloku Wspólnoty Niepodległych Państw.

Gospodarzem III Forum Gospodarczego Polonii Świata jest miasto Tarnów a organizatorem Biuro Informacji i Promocji Gospodarczej PEGAZ.

Jak informują organizatorzy ważnym elementem programu Forum  będą spotkania networkingowe i B2B.  Równolegle odbędzie się ekspozycja i wystawa „Polish Showroom”,  na której polscy i polonijni przedsiębiorcy, samorządy, instytucje i organizacje zaprezentują swoje oferty i propozycje współpracy. Prestiżową częścią Forum będzie Gala Biznesu i wybory polonijnych liderów w kategorii: firma, organizacja i osobowość ukoronowane wręczeniem  wyróżnienia pn.  „Orzeł Gospodarczy Polonii Świata”.   Na gości czekają  też  liczne atrakcje kulturalne, widowiska i występy. 

W programie m.in.:
„CANAD DAY”- Wszystko o umowie CETA. Droga do transatlantyckiego rozwoju, czy bankructwa?
Debata, spotkania i rozmowy biznesowe z przedstawicielami kanadyjskich izb gospodarczych, przedsiębiorcami i inwestorami. Transatlantycki biznes bez barier.
„BIAŁORUŚ”- Biznes ponad polityką. Jak ekonomia przełamuje opór i różnice. Debata, spotkania i rozmowy z przedstawicielami ministerstwa gospodarki Republiki Białoruskiej, białoruskich izb gospodarczych, Agencji Strategicznego Rozwoju Gospodarczego Białorusi i  przedsiębiorcami. Dobrosąsiedztwo w biznesie.
„INWESTYCJE POLONIJNE”- Uśpiona przedsiębiorczość, czy brak wiary w sukces? Debata i spotkanie z polonijnymi przedsiębiorcami i inwestorami. Recepta na przełamanie.
„POLSKO- POLONIJNA UNIA GOSPODARCZA”- Unia interesów w rytmie integracji i internacjonalizacji.
Inicjatywa współppracy i integracji polskich i polonijnych przedsiębiorców. Serwis polonijnych izb gospodarczych na rzecz polskich przedsiębiorstw. Joint Venture made in Poland.
„FIRMA RODZINNA”-  Samorząd gospodarczy „od pokoleń”. Polsko- Polonijne spotkanie firm rodzinnych. Udane związki rodzinne poza domem.

Jak informuje nas Zdzisław Wojtasik - Dyrektor Generalny Forum Gospodarcze Polonii Świata udział gości z Polonii jest bezpłatny. Wyraził też nadzieję, że może ktoś z Australii również pojawi się na tegorocznym Forum.

 W poprzednim, drugim FGPŚ, w 2017r. uczestniczyło 36 międzynarodowych zrzeszeń reprezentujących blisko 100 zagranicznych organizacji otoczenia biznnesu z 28 krajów, z 5 kontynentów, m.in. dyplomaci, inwestorzy, eksporterzy, importerzy, przedstawiciele zarządów izb handlowych i stowarzyszeń. Polskę reprezentowali przedstawiciele rządu i samorządu RP, Sejmu, Senatu oraz przedsiębiorcy.

Tylko tydzień pozostał na rejestrację na preferencych warunkach (do 15.08.2018r.) Od 16-25 sierpnia rejestracja będzie możliwa wyłącznie w systemie „last minute”. Szczegóły na www.Polonia4um.com Rejestracja aktywna tylko do 25 sierpnia 2018r., do godz. 24:00


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy