polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Donald Tusk chce ufortyfikować granice z Białorusią i Rosją. Oświadczyl, że podjął decyzję, aby wydać na to 10 mld zł. Tusk ma trudności z realizacją obietnic wyborczych ze względu na znacznie wyższy budżet obronny. Polska ma wydać w tym roku 4,2 proc. swojego PKB na obronność, najwięcej w całym Sojuszu Północnoatlantyckim. Tymczasem wg danych Ministerstwa Finansów wynika, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia 2024 r. wyniosło ok. 1 bln 445,5 mld zł, co oznacza wzrost o 15,2 mld zł, czyli o 1,1 proc. w stosunku do marca br. * * * AUSTRALIA: Nakaz szczepień przeciwko COVID-19 w najbardziej zaludnionym stanie Australii Nowej Południowej Walii (NSW) w końcu się zakończył dla wszystkich pracowników służby zdrowia i studentów. Nowa dyrektywa polityczna wydana przez NSW Health ujawnia, że departament usunął ten wymóg po prawie trzech latach. * * * SWIAT: Ministrowie spraw zagranicznych krajów G7 przyjęli dziś we Włoszech komunikat, w którym potwierdzili swoje wsparcie dla Ukrainy, mówiąc, że będą jej pomagać "tak długo, jak będzie to konieczne". W dokumencie kraje zobowiązały się do dalszego "badania potencjalnych sposobów wykorzystania nadzwyczajnych wpływów z zamrożonych rosyjskich aktywów w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia finansowego dla Ukrainy przed czerwcowym spotkaniem G7 w Apulii".
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Ashfied, 26.05, godz. 15:00

niedziela, 12 maja 2024

AstraZeneca wycofuje szczepionkę na COVID-19!

AstraZeneca COVID-19 vaccine
wycofana. Fot. wikimedia commons
Brytyjsko-szwedzka firma farmaceutyczna AstraZeneca ogłosiła wycofanie na całym świecie kontrowersyjnej szczepionki COVID-19, którą media głównego nurtu celowo bagatelizują. 

Aby wyjaśnić ten krok, firma twierdzi, że rozwój nowych zastrzyków przeciwko obecnym wariantom koronawirusa doprowadził do nadmiaru zaktualizowanych szczepionek. Według AstraZeneca doprowadziło to do „spadku popytu” na jej własny produkt. W rzeczywistości jednak, biorąc pod uwagę fakt, że firma niedawno przyznała, że jej szczepionka COVID-19 może powodować śmiertelne zakrzepy krwi, a teraz walczy z pozwami o śmierć i obrażenia spowodowane tą szczepionką w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Niemczech i innych krajach, bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest to, że główni akcjonariusze AstraZeneca postanowili że zastrzyk stał się zagrożeniem dla zysków.


Patrząc wstecz, zapowiedź firmy nie była niespodziewana. Dzięki postępom przeprowadzonym przez naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii proces zatwierdzania, który zwykle trwa około 10 lat, skrócił się do zaledwie 10 miesięcy. Biorąc pod uwagę, że tak wiele zaoszczędzono, nic dziwnego, że wkrótce pojawiły się problemy z zastrzykami. W ciągu kilku tygodni od jego przyspieszonego wprowadzenia na rynek na początku stycznia 2021 r. zaczęły pojawiać się doniesienia o połączeniu zastrzyku z nietypowymi zakrzepami krwi. Do marca 2021 roku przestało z niej korzystać co najmniej 18 krajów. Wkrótce nastąpiło dochodzenie w sprawie śmierci, co nieuchronnie doprowadziło do zawieszenia jej stosowania przez inne rządy.

Do czasu, gdy firma dobrowolnie wycofała pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w Unii Europejskiej w marcu 2024 roku, koniec tego, co kiedyś było reklamowane jako „szczepionka dla całego świata”, był na wyciągnięcie ręki. Gdy historie ofiar z obrażeniami, które zmieniły ich życie, pojawiły się w Internecie i zostały ocenzurowane, stało się jasne, że desperackie próby ukrycia zakresu szkód spowodowanych zastrzykami zawiodły. Czy AstraZeneca chciała, czy nie, musiała stawić czoła oskarżeniom.

Wycofanie szczepionki AstraZeneca i wszczęcie postępowania sądowego przeciwko firmie to tylko pierwsze kroki w kierunku pociągnięcia przemysłu farmaceutycznego do odpowiedzialności za COVID-19. Podobnie, szczepionki produkowane przez inne firmy, w tym mRNA produkowane przez Pfizer/BioNTech i Moderna, są odpowiedzialne za śmierć i obrażenia zmieniające życie. Mimo, że obecnie skupiamy się na AstraZeneca, kolejne wycofywanie szczepionek i spory sądowe mogą się pojawić.

Jedną z największych przeszkód w pociągnięciu producentów szczepionek do odpowiedzialności za szczepionkę COVID-19 jest fakt, że rządy większości krajów przyznały im zwolnienie od roszczeń odszkodowawczych. Oznacza to, że nawet w przypadku powodzenia postępowania sądowego przeciwko takim firmom koszty ostatecznie poniosą podatnicy. W związku z tym, aby uniknąć ponownego przyznawania takich zwolnień w przyszłości, politycy i urzędnicy regulacyjni, którzy podpisali je podczas pandemii COVID-19, powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Zapobieganie powtarzaniu się historii wymaga dokładnej identyfikacji i, jeśli to możliwe, naprawienia błędów z przeszłości. Uczciwa ocena szkód spowodowanych przez szczepionkę AstraZeneca jest pierwszym krokiem w tym procesie.

Paul Anthony Taylor
_______________

Paul Anthony Taylor jest dyrektorem naczelnym Fundacji Zdrowia dr Ratha.

Fundacja Zdrowia dr Ratha jest organizacją non-profit zajmującą się poprawą zdrowia ludzkiego w skali globalnej poprzez badania, edukację i obronę praw pacjentów do wyboru naturalnych terapii zdrowotnych. Finansowana z zysków Dr. Rath Group, została założona w 2002 roku przez dr Matthiasa Ratha, znanego naukowca i lekarza, którego odkrycia naukowe stanowią przełom w zapobieganiu i kontroli chorób sercowo-naczyniowychnowotworów i innych problemów zdrowotnych. W ciągu ostatnich dwóch dekad Fundacja stała się główną siłą promującą naturalną edukację zdrowotną i prawa zdrowotne na całym świecie.

Najnowocześniejsze badania nad zdrowiem naturalnym wspierane przez Fundację są prowadzone w Instytucie Badawczym non-profit dr Ratha. Zlokalizowany w San Jose w Kalifornii i kierowany przez dr Aleksandrę Niedźwiecki, Instytut zatrudnia światowej klasy naukowców z dziedziny medycyny, biochemii, biologii komórkowej, toksykologii i żywienia.


O wycofaniu szczepinki AstraZenka również  w programie RedactedNews:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy