polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Były minister obrony Mariusz Błaszczak przedstawił w Sejmie proponowany przez PiS pakt dotyczący bezpieczeństwa granic. Zakłada on m. in. stworzenie pól minowych na granicy z Rosją i Białorusią. * Wczoraj Szymon Hołownia wystapił w ukraińkim parlamencie, gdzie zapewnił, że "Polska zrobi wszystko, żeby Ukraina jak najszybciej wstąpiła do UE i NATO". * * * AUSTRALIA: Chiński premier Li Qiang przybył w sobotę do Australii, mówiąc, że stosunki miedzy oboma państwami "wróciły na właściwe tory". Jest pierwsza od 7 lat wizyta premiera Chin w Australii. Australia ma "wyjątkową pozycję, aby połączyć Zachód ze Wschodem" i jest "ważną siłą globalizacji gospodarczej i wielobiegunowości świata", powiedział Li na lotnisku w Adelajdzie. Podczas czterodniowej wizyty Li odwiedzi również stolicę Canberrę i górniczy stan Australia Zachodnia. Australia jest największym dostawcą rudy żelaza do Chin. * * * SWIAT: Rosyjski prezydent odbył pierwszą od 24 lat wizytę w Korei Północnej. Po rozmowach liderów Rosji i KRLD został zawarty układ o wszechstronnym partnerstwie strategicznym. Ma on podnieść współdziałanie między dwoma krajami „na nowy poziom”. Dotyczy to obszarów politycznych, handlowych i inwestycyjnych, kulturalnych i humanitarnych, a także sfery bezpieczeństwa. Przewiduje „wzajemną pomoc w przypadku agresji przeciwko jednej ze stron”.
POLONIA INFO: Polish Film Festival Sydney 2024 - Opening Night - Palace Norton Street, 23.06, godz. 16:30

niedziela, 29 października 2023

Leura Spring Fair czyli wiosenny jarmark w Górach Błękitnych

Po zakończeniu Wiosennego Festiwalu Ogrodów w Leura, tradycyjnie  w październiku odbywa się LEURA  FAIR. W tym roku to był już 41 jarmark.

Na głównej ulicy w Leura gdzie przez środek ciągnie się zielony pas na  którym rosną Cherry trees a także na pobliskim parkingu postawiono ponad 100 namiotów z różnymi stoiskami : rzemiosła artystycznego, z odzieżą, stoiska z lokalnymi produktami , ogrodnicze i kulinarne.


Przyjechało setki turystów, gości, oraz okoliczni mieszkańcy. Dla wszystkich organizatorzy The Leura Village Association wraz ze sponsorami przygotowali wiele atrakcji. Dla dzieci na przykład artystyczne zajęcia,  malowanie twarzy czy spotkanie ze strażakami .

W części gastronomicznej można było dokonać degustacji przeróżnych dań miedzynarodowej kuchni.


Był też pokaz wyrobów z drewna i przykłady pracy na tokarce.  A na stoisku ogrodniczym obejrzeć kwiaty oraz dokonać zakupu niezwykłych sadzonek. Poza tym zaopatrzyć się w miłe w dotyku poduszki w kształcie zwierzątek, jak również kupić prezenty i dekoracje na zbliżający się Christmas...

To na razie tyle.  Ale puki co, warto się jeszcze wybrać w Góry Błękitne do Blackheath - na początku listopada  w sobotę 4 i niedzielę 5 na Rhododendron Festiwal.


Tekst i zdjęcia: Danuta Wawrzyniec


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy