polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Grupa posłów Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 wniosła do marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. Projekt wzbudził ogromne kontrowersje, ponieważ znacznie ułatwia stawianie instalacji wiatrowych, których funkcjonowanie jest uciążliwe dla mieszkających w okolicy ludzi, a także negatywnie wpływa na naturę. Przepisy zakładają m.in. możliwość wywłaszczenia pod budowę wiatraków. * * * AUSTRALIA: W związku z trwającą falą upałów wiele australijskich miast przygotowuje się na najgorętsze dni od lat, w tym w jednym gęsto zaludnionym hotspocie, w którym można spodziewać się temperatur z połowy lat 40. ub.w. Prognozuje się, że w sobotę temperatura rtęci w zachodnim Sydney wzrośnie do 44 stopni Celsjusza, co oznacza najwyższą temperaturę, jakiej doświadczyło najbardziej zaludnione miasto Australii od czasu pożarów buszu Czarnego Lata. * * * SWIAT: Senat USA odrzucił pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 61 mld dolarów. Projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał wystarczającej większości podczas głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych. Przeciwko byli republikanie z powodu nieuwzględnienia w projekcie zaostrzeń dotyczących polityki imigracyjnej na granicy z Meksykiem. Dalsze wsparcie dla Kijowa ze strony europejskich partnerów bez nowych funduszy z USA stoi pod znakiem zapytania.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

sobota, 12 sierpnia 2023

Global Research: Czas zakończyć tę szaloną wojnę

Rys. Telegram/ Slavyangrad
Podczas gdy niektóre szacunki dotyczące zabitych Ukraińców wahają się od 300 000 do 400 000, ukraińskie źródła przyznają się do 310 000 zgonów, a Wall Street Journal szacuje, że od 20 000 do 50 000 straciło jedną lub więcej kończyn. Według innych szacunków kilkaset tysięcy jest ciężko rannych.

Ta przerażająca liczba ofiar śmiertelnych niewiele różni się od całkowitej liczby zgonów Brytyjczyków podczas całej drugiej wojny światowej i jest wynikiem ludobójczego wykorzystywania Ukrainy przez Zachód jako taranu dla amerykańskich neokonserwatywnych prób zniszczenia Rosji i nieodpowiedzialnej pychy rzucania słabo wyszkolone wojska (coraz częściej poborowi bez doświadczenia wojskowego), z niewystarczającą artylerią, niewielką obroną przeciwrakietową i bez wsparcia lotniczego, przez gęste pola minowe przeciwko dobrze okopanym pozycjom rosyjskim.

Australijski kanał telewizyjny pokazał historię o zagranicznych najemnikach uciekających z Ukrainy: oni po prostu się boją. Na pytanie „Jak teraz jest na froncie? Na linii zerowej?

Najemnik odpowiedział: „Na „zero” – przerażenie. Po prostu okropnie. To po prostu masakra. Tam jest strasznie. Wszędzie martwi ludzie. Zwłoki ukraińskich żołnierzy. Najzwyczajniej  zostawiono je tam. Wyszedłem z tamtąd i nie wiem właściwie dlaczego. To właśnie do tego kotła brytyjski minister spraw zagranicznych wezwał ( nielegalnie ) brytyjskie i inne wojska do walki!

Ukraiński kanał Rezident opublikował wideo, w którym czytamy:

Długo zastanawialiśmy się, czy opublikować wideo, ale potem zdecydowaliśmy się pokazać rzeczywistość, jak wygląda masakra Azowa (wojsk), do której Zachód wysłał Siły Zbrojne Ukrainy, a Kancelaria Prezydenta wsparła ten plan.

8 jednostek sprzętu spłonęło w ciągu kilku minut. Wszystkie pola są monitorowane (przez Rosjan) 24/7 z helikopterów koordynujących ostrzał artyleryjski. Wszystkie pola są zaminowane i nie pozwalają na stosowanie taktyki Załużnego polegającej na szybkich cięciach frontem i uderzeniach na flankach. W każdym ataku (nawet udanym) tracimy kilkadziesiąt sztuk ekwipunku i setkę żołnierzy.

W negocjacjach audio można usłyszeć, jak koordynowany jest ogień, w momencie, gdy nasz sprzęt nie jest wspierany przez artylerię, a jeden (rosyjski) czołg wroga zatrzymuje ruch kolumny.

Straty wojsk były tak ogromne, że według dziennikarza The Guardian , Nicka Hauera, jednym z problemów ukraińskiej kontrofensywy jest brak czasu na szkolenie bojowników do odrabiania strat. Jako przykład podaje rozmowę z dowódcą batalionu 68. brygady Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ci faceci nie są tacy młodzi, prawda?

Tak, są zupełnie inni. Właściwie to mi się nie podoba. Przypominają mi się Niemcy w 1945 roku: oto grupa bojowników, którzy nigdy nie służyli i dwa tygodnie treningu to za mało, ale po prostu nie mamy czasu.

 Również jego rozmówca odnotował duże straty podczas zimowych walk na froncie Ugledar: z 420 osób 100 zostało zabitych i rannych. Według ukraińskiego dowódcy „tracimy najlepszych”.

Ukraina też traci młodość. Ten młody człowiek nie miał nawet 17 lat. Pod postem pojawiło się ponad 700 gniewnych komentarzy, pełnych bólu i zaprzeczenia.


Broń dostarczona z Zachodu „cała spalona” w ukraińskiej nieudanej kontrofensywie – NYT


„Zachód wiedział, że Kijów nie będzie miał wystarczającej ilości broni do ofensywy, ale wierzył w »zaradność« Sił Zbrojnych Ukrainy” — donosi The Wall Street Journal.

Winni ludobójstwa Ukraińców są ci, którzy rzucili te wojska do bitwy, o której wiedzieli, że nie wygrają, ale próbowali osiągnąć jakieś skromne zyski „w celu lepszego negocjacji”. Jeden z żołnierzy 23. brygady powiedział reporterom z New York Times, że jego batalion został dosłownie zniszczony przez ostrzał artyleryjski. Z ataku, w którym wzięło udział dziesięć amerykańskich pojazdów opancerzonych MaxxPro, powrócił tylko jeden. Straty były przerażające. W ciągu miesiąca walk, jak powiedział NYT ukraiński wojskowy, w szeregach całego batalionu  (około 400-500 ludzi) pozostało tylko dziesięć osób.

63% Ukraińców twierdzi, że zna co najmniej jednego bliskiego krewnego lub przyjaciela, który zginął na wojnie, a średnia liczba to trzy osoby.  To ogromny wzrost w porównaniu z ostatnim badaniem z lutego, które wykazało, że tylko 17% Ukraińców zgłosiło stratę, podczas gdy we wrześniu 2022 roku było to zaledwie 9%. Link do oryginalnych danych ankietowych KIIS .

Prasowe gangi wędrują po ulicach i „donoszą na uchylających się od poboru”

Codziennie w internecie pojawiają się filmy przedstawiające ukraińskich mężczyzn w każdym wieku, którzy są aresztowani na ulicy w celu rekrutacji do sił zbrojnych. Często oni – lub ich kobiety – walczą – i wygrywają! Ukraińskie rachunki za gaz zawierają informację: 

„Możesz otrzymać zniżkę na opłaty za usługi, jeśli zgłosisz kolaboranta lub oszusta (poborowego) za pomocą bota єVorog”.

źródło 

Stopień, w jakim zachodnia prasa, zwłaszcza w USA, wreszcie budzi się do bezsensownej rzezi, to ten raport New York Timesa o pełnych cmentarzach we Lwowie:

„Stare, nieoznakowane groby tych, którzy zginęli w poprzednich wojnach, zostaną wykopane, aby zrobić miejsce dla niekończącego się strumienia zmarłych”.

Pewna kobieta, która straciła 30-letniego syna, mówi: „Zmarli najlepsi z najlepszych. Ukończył uniwersytet. Miał dyplom z wyróżnieniem. Dlaczego umarł? Inny: „Trudno pomyśleć – zeszłego lata było ich tak mało [zmarłych], a teraz jest ich tak dużo”.

Zachodnie wsparcie słabnie

Rośnie napięcie w zachodnim sojuszu, Niemcy nie są w stanie dostarczyć więcej czołgów, Stany Zjednoczone odmawiają dostaw najnowszych czołgów Abrams, a Niemcy wypowiadają umowę z polskimi władzami na naprawę czołgów Leopard 2 przekazanych Siłom Zbrojnym Ukrainy w dniu terytorium Polski ( Handelsblatt ), ponieważ Polska żądała 10-krotności rozsądnej ceny za naprawę!

SZWAJCARIA odmówiła Ukrainie dostarczenia broni, a IZRAEL odmówił Ukrainie dostawy systemu obrony powietrznej Żelaznej Kopuły i innej ciężkiej broni, powołując się na fakt, że broń ta, jeśli trafi na Ukrainę, może wpaść w ręce Iranu. (Istnieje również porozumienie z Rosją, że Izrael nie dostarcza Ukrainie ciężkiej broni, a Rosja nie dostarcza Iranowi niektórych rodzajów broni i technologii.

Zełenski z Ukrainy nie mógł uczestniczyć w szczycie UE i Wspólnoty Państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów pomimo zaproszenia premiera Hiszpanii

Polska (która ma historyczne pretensje do zachodniej Ukrainy) domaga się więcej podziękowań za wsparcie dla Ukrainy i przeprosin za masakrę na Wołyniu podczas II wojny światowej. W 2022 r. Polska przyjęła prawie 1,5 mln uchodźców z Ukrainy, co przełożyło się na 50% wzrost liczby ludności Rzeszowa, największego miasta w południowo-wschodniej Polsce. Liczba ludności Warszawy wzrosła o 15%, Krakowa o 23%, a Gdańska o 34%. Polska wysłała na Ukrainę ponad 20 tysięcy bojowników.

Poparcie dla wojny spada we wszystkich krajach europejskich, a tylko 31% Amerykanów jest gotowych zobaczyć wojska amerykańskie walczące na Ukrainie (choć oczywiście wielu już tam jest!)

Czas zakończyć tę szaloną wojnę

Opisałem już szaleństwo tej wojny, którą tak łatwo można było rozstrzygnąć, poprzez zgodę na dewolucję dla Rosjan i rosyjskojęzycznych mieszkańców we wschodniej Ukrainie oraz gwarantowaną neutralność Ukrainy. Ale to nie pasowało do długo trzymanych planów amerykańskich neokonserwatystów, którzy byli zdeterminowani, by użyć Ukrainy jako taranu do „rozbicia Rosji” i „zmiany reżimu w Moskwie”. 

Te imperialistyczne koncepcje Stanów Zjednoczonych były wystarczająco szalone, ale wykorzystywanie ich do poświęcania nie Amerykanów, ale setek tysięcy Ukraińców jest niewybaczalne. POKÓJ TERAZ!

Rodney Atkinson

Global ResearchBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy