polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Sejm uchwalił w czwartek nowelizację Kodeksu wyborczego, która m.in. wprowadza Centralny Rejestr Wyborców i ma też, wedle jej autorów, zwiększyć frekwencję wyborczą. Nowelę poparło 230 posłów, przeciw było 220, nikt nie wstrzymał się od głosu. * * * AUSTRALIA: W Sydney trwaja przygotowania do pogrzebu Kard. George'a Pella. Najwyższy dostojnik Koscioła katolickiego w Australii zmarł 10 stycznia w Rzymie. Pontyfikalna msza pogrzebowa odbędzie się w czwartek, 2 lutego o godz. 11:00 w St Marys Cathedral. Trumna z ciałem kardynała będzie wystawiona w katedrze dzień wcześniej. * * * SWIAT: Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow stwierdził, że Stany Zjednoczone mogą "szybko rozwiązać konflikt ukraiński, wydając polecenie Kijowowi". Odniósł się w ten sposób do słów Donalda Trumpa, który skrytykował administrację Bidena za decyzję o przekazaniu Ukrainie 31 czołgów M1 Abrams. Były prezydent USA stwierdził, że gdyby to on był nadal prezydentem, mógłby wynegocjować koniec wojny Rosji z Ukrainą w ciągu 24 godzin.
POLONIA INFO: 5-ta edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sydney - Klub Polski w Bankstown, 29.01, godz. 12:00 - 17:00 * * * MAM TEATR w Perth: 'Randka w Bistro" - Maylands, 27.01, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 28.01, godz. 18:00; Crakowia Club, 5.02, godz. 16:00; "Pozamiatane" - Crakowia Club, 29.01, godz. 18:00; Maylands, 3.02, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 4.02, godz. 18:00

niedziela, 16 października 2022

Czy Biden próbuje wywołać III wojnę światową?

 Globalny krajobraz geopolityczny uległ dramatycznemu pogorszeniu podczas rządów administracji Bidena i trzeba zadać pytanie: Czy Biden celowo próbuje wywołać III wojnę światową? - Jeśli tak, to kontynuowałby politykę spalonej ziemi wszystkich tych, którzy chcą 'naprawić wszystko' po Wielkim Resecie?

 
Wielu politologów już stwierdziło, że administracja Bidena doprowadziła do sytuacji, że Rosja zmuszona była dokonać inwazji na Ukrainę. Gdyby żył dziś Zbigniew Brzeziński, to właśnie by to zrobił. Brzeziński był współzałożycielem Komisji Trójstronnej, która kiedyś zwabiła ZSRR do Afganistanu, który okazał się odpowiednikiem Wietnamu w zakresie kosztów w ludziach i uzbrojeniu.
 
Zastanawia mnie fakt, że syn Brzezińskiego Mark, również członek Komisji Trójstronnej, jest obecnie ambasadorem w Polsce. Podczas gdy retoryka nuklearna i panikarstwo są wszechobecne, prezydent Polski właśnie poprosił o zgodę na umieszczenie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium. To kolejne szturchnięcie Rosji, pobudzające ją do jeszcze bardziej desperackiej walki. Jaką rolę w tym wniosku odegrał ambasador Mark Brzeziński? - Brzeziński podlega sekretarzowi stanu Blinkenowi, który również jest członkiem Komisji Trójstronnej. Jaką rolę odgrywał Blinken? 
 
Komunikaty wychodzące z ust samego Blinkena wydają się dziwnie dopasowane do Rosji /Ukrainy /Polski: "Od czasów Kennedy'ego i kubańskiego kryzysu rakietowego nie mieliśmy takiej perspektywy Armagedonu". Armagedon? - W czasie, gdy świat powinien robić wszystko, co w jego mocy, aby deeskalować zagrożenie wojną nuklearną, dzieje się dokładnie odwrotnie. Także jastrząb wojenny John Bolton, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego za czasów Trumpa, wezwał do jawnej zmiany reżimu w Rosji - nie tylko obalenia Putina, ale całego systemu rządów.
 
Po drugiej stronie świata - przy wzmożonej retoryce wokół Tajwanu, Chin i Morza Chińskiego - administracja Bidena ogłosiła właśnie nowe ograniczenia w eksporcie technologii do Chin. Departament Handlu USA wydał w piątek zamaszyste nowe przepisy ograniczające sprzedaż półprzewodników i sprzętu do produkcji chipów chińskim klientom, uderzając w fundamenty wysiłków tego kraju na rzecz budowy własnego przemysłu chipowego.
 
Władze USA umieściły również 31 firm na liście sankcji, w tym Yangtze Memory Technologies i filię wiodącego dostawcy chipów Naura Technology, poważnie ograniczając ich zdolność do zakupu technologii z zagranicy. Chiny są oburzone i twierdzą, że będzie to drogo kosztować Amerykę, gdy zastosują odwet. Ponownie odpowiedzialność spoczywa na sekretarzu stanu Anthonym Blinkenie.
 
Powszechnie już wiadomo, że Rosja z powodu swojej izolacji wybrała Chiny jako bliskiego sojusznika w wielu dziedzinach: w finansach, energii, współpracy wojskowej. USA wydają się dążyć do dominacji nad światem i osaczać inne państwa, aż zabraknie im sposobów na zapobieżenie wojnie wszechświatowej.
 
Niektórzy dostrzegają ten trend. Była demokratyczna kongresmenka Tulsi Gabbard właśnie opuściła Partię Demokratyczną, oświadczając: "Nie mogę dłużej pozostawać w Partii Demokratycznej, która jest obecnie pod całkowitą kontrolą elitarnej grupy podżegaczy wojennych... przesuwając nas coraz bliżej wojny nuklearnej".

Patrick Wood

opracowanie wersji polskiej: Zygmunt Białas

* * *


Geopolityczna prawda: Fragment amerykańskiego filmu analitycznego pokazującego jak władze kijowskie odrzucały wszystkie propozycjie pokojowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy