polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. W związku z tymi protestami premier Donald Tusk poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że podjął decyzję o wprowadzeniu na listę infrastruktury krytycznej przejść granicznych z Ukrainą i wskazanych odcinków dróg i torów kolejowych. Były premier Mateusz Morawiecki skomentowal decyzję Tuska: "Wpisanie przejścia granicznego z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej to nie rozwiązanie problemu tylko brutalny pokaz siły". * * * AUSTRALIA: Australijskie siły graniczne (ABF) potwierdziły, że podejmują operację w północnej Australii Zachodniej po doniesieniach, że ponad 20 osób przybyło so brzegu Australii łodzią. „Ponieważ operacja ta jest w toku, nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje” – oznajmiła ABF w piątkowym oświadczeniu. Mieszkańcy rdzennej społeczności Beagle Bay, około 100 km na północ od Broome, powiedzieli ABC, że mężczyźni, którzy prawdopodobnie pochodzili z Pakistanu, znajdowali się na głównej ulicy, gdy w piątek rano znaleziono ich na plaży. ABF twierdzi, że jedynym sposobem na podróż do Australii jest legalna wiza. „Twarda polityka ochrony granic Australii oznacza, że ​​nikt, kto podróżuje statkiem bez zezwolenia, nigdy nie będzie mógł osiedlić się na stałe w Australii” – czytamy w oświadczeniu. * * * SWIAT: Jak informuje Ministerstwo Obrony Rosji 17 lutego zgrupowanie wojskowe „Centrum”, biorące udział w specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, przejęło całkowitą kontrolę nad Awdijiwką; rosyjskie siły posunęły się do przodu o 8,6 km; przeciwnik stracił ponad 1 500 żołnierzy; Dowódca ukraińskiej armii Ołeksandr Syrski wydał rozkaz o wycofaniu wojsk z Awdijiwki zaledwie 24 godziny po tym, jak ukraińscy żołnierze zaczęli uciekać z miasta.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Dżunio" - Polonia Sports Club Sydney, 23.02, godz. 19:00; Poish Club Bankstown, 24.02, godz. 17:00

niedziela, 16 października 2022

Czy Biden próbuje wywołać III wojnę światową?

 Globalny krajobraz geopolityczny uległ dramatycznemu pogorszeniu podczas rządów administracji Bidena i trzeba zadać pytanie: Czy Biden celowo próbuje wywołać III wojnę światową? - Jeśli tak, to kontynuowałby politykę spalonej ziemi wszystkich tych, którzy chcą 'naprawić wszystko' po Wielkim Resecie?

 
Wielu politologów już stwierdziło, że administracja Bidena doprowadziła do sytuacji, że Rosja zmuszona była dokonać inwazji na Ukrainę. Gdyby żył dziś Zbigniew Brzeziński, to właśnie by to zrobił. Brzeziński był współzałożycielem Komisji Trójstronnej, która kiedyś zwabiła ZSRR do Afganistanu, który okazał się odpowiednikiem Wietnamu w zakresie kosztów w ludziach i uzbrojeniu.
 
Zastanawia mnie fakt, że syn Brzezińskiego Mark, również członek Komisji Trójstronnej, jest obecnie ambasadorem w Polsce. Podczas gdy retoryka nuklearna i panikarstwo są wszechobecne, prezydent Polski właśnie poprosił o zgodę na umieszczenie amerykańskiej broni jądrowej na swoim terytorium. To kolejne szturchnięcie Rosji, pobudzające ją do jeszcze bardziej desperackiej walki. Jaką rolę w tym wniosku odegrał ambasador Mark Brzeziński? - Brzeziński podlega sekretarzowi stanu Blinkenowi, który również jest członkiem Komisji Trójstronnej. Jaką rolę odgrywał Blinken? 
 
Komunikaty wychodzące z ust samego Blinkena wydają się dziwnie dopasowane do Rosji /Ukrainy /Polski: "Od czasów Kennedy'ego i kubańskiego kryzysu rakietowego nie mieliśmy takiej perspektywy Armagedonu". Armagedon? - W czasie, gdy świat powinien robić wszystko, co w jego mocy, aby deeskalować zagrożenie wojną nuklearną, dzieje się dokładnie odwrotnie. Także jastrząb wojenny John Bolton, były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego za czasów Trumpa, wezwał do jawnej zmiany reżimu w Rosji - nie tylko obalenia Putina, ale całego systemu rządów.
 
Po drugiej stronie świata - przy wzmożonej retoryce wokół Tajwanu, Chin i Morza Chińskiego - administracja Bidena ogłosiła właśnie nowe ograniczenia w eksporcie technologii do Chin. Departament Handlu USA wydał w piątek zamaszyste nowe przepisy ograniczające sprzedaż półprzewodników i sprzętu do produkcji chipów chińskim klientom, uderzając w fundamenty wysiłków tego kraju na rzecz budowy własnego przemysłu chipowego.
 
Władze USA umieściły również 31 firm na liście sankcji, w tym Yangtze Memory Technologies i filię wiodącego dostawcy chipów Naura Technology, poważnie ograniczając ich zdolność do zakupu technologii z zagranicy. Chiny są oburzone i twierdzą, że będzie to drogo kosztować Amerykę, gdy zastosują odwet. Ponownie odpowiedzialność spoczywa na sekretarzu stanu Anthonym Blinkenie.
 
Powszechnie już wiadomo, że Rosja z powodu swojej izolacji wybrała Chiny jako bliskiego sojusznika w wielu dziedzinach: w finansach, energii, współpracy wojskowej. USA wydają się dążyć do dominacji nad światem i osaczać inne państwa, aż zabraknie im sposobów na zapobieżenie wojnie wszechświatowej.
 
Niektórzy dostrzegają ten trend. Była demokratyczna kongresmenka Tulsi Gabbard właśnie opuściła Partię Demokratyczną, oświadczając: "Nie mogę dłużej pozostawać w Partii Demokratycznej, która jest obecnie pod całkowitą kontrolą elitarnej grupy podżegaczy wojennych... przesuwając nas coraz bliżej wojny nuklearnej".

Patrick Wood

opracowanie wersji polskiej: Zygmunt Białas

* * *


Geopolityczna prawda: Fragment amerykańskiego filmu analitycznego pokazującego jak władze kijowskie odrzucały wszystkie propozycjie pokojowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy