polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. W związku z tymi protestami premier Donald Tusk poinformował w czwartek na konferencji prasowej, że podjął decyzję o wprowadzeniu na listę infrastruktury krytycznej przejść granicznych z Ukrainą i wskazanych odcinków dróg i torów kolejowych. Były premier Mateusz Morawiecki skomentowal decyzję Tuska: "Wpisanie przejścia granicznego z Ukrainą na listę infrastruktury krytycznej to nie rozwiązanie problemu tylko brutalny pokaz siły". * * * AUSTRALIA: Australijskie siły graniczne (ABF) potwierdziły, że podejmują operację w północnej Australii Zachodniej po doniesieniach, że ponad 20 osób przybyło so brzegu Australii łodzią. „Ponieważ operacja ta jest w toku, nie zostaną przekazane żadne dalsze informacje” – oznajmiła ABF w piątkowym oświadczeniu. Mieszkańcy rdzennej społeczności Beagle Bay, około 100 km na północ od Broome, powiedzieli ABC, że mężczyźni, którzy prawdopodobnie pochodzili z Pakistanu, znajdowali się na głównej ulicy, gdy w piątek rano znaleziono ich na plaży. ABF twierdzi, że jedynym sposobem na podróż do Australii jest legalna wiza. „Twarda polityka ochrony granic Australii oznacza, że ​​nikt, kto podróżuje statkiem bez zezwolenia, nigdy nie będzie mógł osiedlić się na stałe w Australii” – czytamy w oświadczeniu. * * * SWIAT: Jak informuje Ministerstwo Obrony Rosji 17 lutego zgrupowanie wojskowe „Centrum”, biorące udział w specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie, przejęło całkowitą kontrolę nad Awdijiwką; rosyjskie siły posunęły się do przodu o 8,6 km; przeciwnik stracił ponad 1 500 żołnierzy; Dowódca ukraińskiej armii Ołeksandr Syrski wydał rozkaz o wycofaniu wojsk z Awdijiwki zaledwie 24 godziny po tym, jak ukraińscy żołnierze zaczęli uciekać z miasta.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Dżunio" - Polonia Sports Club Sydney, 23.02, godz. 19:00; Poish Club Bankstown, 24.02, godz. 17:00

sobota, 29 października 2022

Adrien Bocquet - świadek ukraińskich zbrodni w Buczy

Andrien Bocquet - świadek wydarzeń w Buczy.
Omal nie przepłacil to życiem.
Printscreen chanel YT John Mark Dougan
Na początku kwietnia br. światem wstrząsnęły obrazy masakry w miejscowości Bucza, w pobliżu Kijowa. Według władz ukraińskich dokonali jej wycofujący się żołnierze rosyjscy. Wielu posłów Wierchownej Rady mówiło o zbrodniach wojennych - "Putin i jego armia muszą być za to ścigane. Jak najpilniej". - wołali. Wielu polityków z krajów NATO twierdziło, że rosyjska armia w barbarzyński sposób zabija niewinnych cywilów.

 
Co tak naprawdę wydarzyło się w Buczy? - Były francuski żołnierz Adrien Bocquet był tam i prawie przypłacił to życiem. Został brutalnie zasztyletowany przez dwóch agentów z ukraińskiej służby bezpieczeństwa SBU w Stambule 26 września, gdy udał się do ambasady rosyjskiej, aby odnowić wizę - mówi w rozmowie z Johnem Markiem Douganem. Tajniacy próbowali go zabić, ale Bocquet zdołał uciec. Podejrzewa, że w operację zaangażowany był także francuski rząd.
 
[Tu dodam, że widziałem miesiąc temu zdjęcia obrazujące skutki tego napadu. Adrien Bocqet był mocno pokiereszowany w okolicach szyi - przypis ZB].
 
Były żołnierz pracował na Ukrainie jako pracownik pomocy humanitarnej, opiekując się dziećmi i osobami szukającymi ochrony. Tam był szantażowany przez członków osławionego batalionu Azow. Wbrew swojej woli ruszył z tym batalionem i na początku kwietnia trafił do Buczy. Wojska ukraińskie ułożyły tam ciała, sprawiając wrażenie, że dokonano tam masakry.
 
Ukraińskie wojsko wezwało wtedy fotografów, by uwiecznili scenę. 'Masakra' została zainscenizowana. Bocquet widział też, jak rosyjscy jeńcy byli torturowani i katowani w hangarze. Postanowił opuścić Ukrainę i relacjonować okrucieństwa we francuskich mediach. Były żołnierz znalazł się wówczas pod coraz większą presją, by milczał. Podczas wywiadu dla francuskiego kanału informacyjnego BFMTV został wyrzucony ze studia. Media rozpoczęły wtedy kampanię oszczerstw przeciwko niemu.
 
Bocquet wrócił na Ukrainę [tj. do Donbasu - przypis ZB], gdzie miał okazję przeprowadzić wywiady z niektórymi więźniami batalionu Azow. Ci przyznali się do popełnienia zbrodni wojennych, w tym egzekucji ludności cywilnej. Francuskie bomby były również używane do zabijania cywilów w Donbasie.

Trzy dni przed tym, jak miał opublikować wszystkie dowody w mediach, został aresztowany przez francuską policję. Przed jego domem pojawiło się nie mniej niż siedem pojazdów Specjalnej Jednostki Śledczej i Interwencyjnej BRI. Zabrano go i wsadzono do celi.
 
Do jego domu wysłano jednostkę, która zarekwirowała telefony i komputery. Był torturowany we francuskim więzieniu. Nie pozwolono mu również zażyć leków, co doprowadziło do zatrzymania akcji serca i konieczności reanimacji. Jego adwokat zdołał zapewnić mu zwolnienie, udowadniając, że Adrien Bocquet był torturowany.
 
Prawnik pozwał rząd francuski i policję do sądu. To było cztery miesiące temu. Odmówiono mu dostępu do akt Bocqueta, nie wszczęto też żadnego dochodzenia, a media milczą.

Opracował: Zygmunt Białas
na podstawie: UNCUT-NEWS

PS. Pisałem już o odważnym i szlachetnym żołnierzu francuskim w maju br., link: Co się dzieje na Ukrainie 12-05-2022
 
Dodam, że również niemiecka dziennikarka Alina Lipp ma irracjonalne zarzuty ze strony jurysdykcji jej kraju, które doprowadziły do zablokowania jej konta bankowego, jak i konta jej ojca i matki. Zarówno Adrien Bocquet, jak i Alina Lipp są umieszczeni na liście śmierci osławionego ukraińskiego 'Myrotworca'. Wcześniej Daria Dugina 'zdążyła' zaistnieć na tej liście półtora miesiąca, po czym została zamordowana przez ukraińskich oprawców.


Rozmowa o tych wydarzeniach z Adrienem Bocquetem (po francusku i angielsku):

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy