polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent RP Karol Nawrocki zarzucił Ukrainie przekraczanie granic dobrosąsiedzkich relacji i czczenie ludobójców mordujących Polaków. Nawrocki podkreślił, że jego działania wobec Kijowa wynikają z polskiej racji stanu. * * * AUSTRALIA: Gwałtowny wzrost poparcia dla partii One Nation pod przywództwem Pauline Hanson stał się jednym z najważniejszych wydarzeń na australijskiej scenie politycznej po wyborach federalnych w 2025 roku. W pierwszej połowie 2026 roku partia ta odnotowała bezprecedensowy skok popularności, zyskując miano najszybciej rosnącego ugrupowania we współczesnej historii Australii. One Nation osiągnęła 31% poparcia, wysuwając się na prowadzenie w kraju i wyprzedzając rządzącą Partię Pracy (28%).Pozycja polityczna samej 72-letniej Pauline Hanson znacząco wzrosła – zyskuje ona wysokie wskaźniki aprobaty społecznej we wszystkich grupach wiekowych. * * * SWIAT: Potężny kryzys w Kościele katolickim. Dykasteria Nauki Wiary wydała dekret ekskomuniki wobec sześciu biskupów Bractwa Kapłańskiego Świętego Piusa X - podał Vatican News. Powodem jest konsekracja czterech prezbiterów, dokonana 1 lipca 2026 r. w Écône w Szwajcarii bez zgody papieża Leona XIV. * Stany Zjednoczone obchodziły hucznie 250. rocznicę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się 4 lipca, a ich epicentrum stanowiła stolica – Waszyngton, zorganizowano także wiec prezydenta Donalda Trumpa.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-a-Vis - Koktail Retro - Sala JP2 w Marayong, 14.06, godz. 12:30; Klub Polski w Bankstown, 21.06, godz. 15:00

sobota, 17 września 2022

W październiku Konwencja Przyszłość dla Polski w Poznaniu

 „Konwencja Przyszłości dla Polski” – to hasło najnowszej edycji konferencji „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”, która odbędzie się w Poznaniu od 7 do 8 października br. Organizatorem wydarzenia jest Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „Talent”. Patronat honorowy objął ks. abp. Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański oraz ks. abp. Józef Kupny. Miło nam poinformować, że w gronie patronów medialnych znalazł się „Bumerang Polski”.

 Tematy, które określają zakres ramowy konferencji oddają 4 pytania: Co jako Polska mamy zaplanowane na najbliższe lata, a co na daleką przyszłość? Co chcemy dla naszych dzieci w ojczyźnie, a na jaką współpracę z innymi narodami się układamy? Co jako wierzący w Jezusa Chrystusa postanowiliśmy realizować? W jaki sposób opracowujemy swoje programy na przyszłość?

„Konwencja Przyszłości gromadzi ludzi, którzy wobec prawdy obiektywnej i w świetle wiary katolickiej w Pana Jezusa Chrystusa szukają przyszłości dla siebie, Polski i świata. Gromadzi ludzi, którzy różniąc się w swoich przekonaniach chcą rozmawiać ze sobą i z wierzącym społeczeństwem, aby w świetle świadectwa Kościoła Chrystusowego oraz historii naszego narodu, promować i strzec realizacji konkretnych rozwiązań budujących wiarę, moralność i dobrobyt społeczeństwa, w służbie człowiekowi” – podkreśla ks. Rafał Ostrowski, duszpasterz duszpasterstwa „Talent”.

 Nasza konferencja jest dla teoretyków i praktyków. Znaleźliśmy się w takim punkcie dziejów, gdzie poszukiwanie odpowiedzi dot. przyszłości nie jest już przywilejem, ale koniecznością – szczególnie, aby wszechstronnie wdrożyć aktualne osiągnięcia odkryć nad funkcjonowaniem mózgu ludzkiego w perspektywie inżynierii społecznej” – zauważa Dominik Górny, rzecznik medialny konferencji BRFH.

 link do oficjalnej strony Konwencji: KONWENCJA O PRZYSZŁOŚĆ POLSKI

Zapisy na konferencję są możliwe pod linkiem: https://konwencjaprzyszlosci.pl/koszyk/

 Bumerang Polski jest jednym z patronów medialnych Konferencji. 

 


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy