polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o badaniu rosyjskich wpływów i skierował ją do TK. Jak podkreślił, opinia publiczna sama powinna wyrabiać sobie opinię na to, w jaki sposób działają jej przedstawiciele, którym powierzano ważne funkcje państwowe. * * * AUSTRALIA: Mark McGowan ustąpił ze stanowiska premiera WA po burzliwych latach jego rządow. McGowan spotkał się z ostrą krytyką za nakazanie szczepień przeciwko Covid-19 i zamknięcie granic stanu. Wysuwane były groźby karalne pod adresem jego rodziny. Miliarder Clive Palmer wielokrotnie pozwał McGowana i stan WA do sądu podczas pandemii. Obaj mężczyźni wyszli jako przegrani w gorzkim procesie o zniesławienie. McGowan poprowadził Partię Pracy do dwóch zdecydowanych zwycięstw w wyborach w 2017 i 2021 roku. * * * SWIAT: Atak dronów na Moskwę i obwód moskiewski jest odpowiedzią reżimu w Kijowie na skuteczne ataki Rosji na jeden z jego ośrodków decyzyjnych w niedzielę, powiedział rzecznik prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Według rosyjskiego Ministerstwa Obrony, Ukraina przeprowadziła we wtorek rano terrorystyczny atak przy użyciu dronów na cele w Moskwie. W atak zaangażowanych było osiem samolotów bezzałogowych: pięć zostało zestrzelonych przez system obrony przeciwlotniczej w obwodzie moskiewskim, trzy zostały stłumione przez środki walki elektronicznej.
POLONIA INFO: Wystawa - Pawel Edmund Strzelecki - Centralny Dom Polski, Adelajda, 20.05 - 30.05, godz. 10:00 - 16:00

wtorek, 23 sierpnia 2022

Ukraina: Czy to już koniec?

 "-Służby wywiadowcze USA doskonale znają rzeczywistą sytuację w Donbasie i duże straty ukraińskich sił zbrojnych, ale nadal rozpowszechniają informacje o przeciwnym charakterze, opowiadając banialuki  o "zwycięstwach" ukraińskiej armii. Jest to niezbędne do dalszego wspierania reżimu Zelenskiego." twierdzi amerykański ekspert wojskowy Douglas McGregor.


Emerytowany pułkownik nadal twierdzi, że Ukraina  dawno przegrała wojnę i że wszystko może się skończyć w najbliższym czasie. Wie o tym również CIA, ale amerykańskie agencje wywiadowcze nadal rozpowszechniają fałszywe informacje, według  których zachodnia prasa publikuje artykuły o "rychłym zwycięstwie Kijowa". Waszyngton rozpaczliwie próbuje ratować sytuację, wierząc, że to może zaradzić sytuacji.

"-CIA wie, że Ukraina przegrała. Rozumieją, że jej władze poświęciły swoje najlepsze jednostki i nie będą w stanie przeprowadzić żadnej kontrofensywy, w zasadzie nigdy nie były w stanie tego zrobić od początku operacji specjalnej. Wszystko co piszą w mediach o zwycięstwie Ukrainy to iluzja, która nie istnieje w rzeczywistości" - stwierdził.

Zdaniem McGregora, ukraińskiej armii zaczyna brakować amunicji i sprzętu, a pomoc udzielana przez USA i Europę nie jest w stanie tego zrekompensować. Zresztą większość Europy ma dość Ukrainy z jej wiecznymi problemami i żądaniami i powoli zwijają kampanie wsparcia, przechodząc od dostaw broni do obietnic.

Informacje o tym, że Europa nie chce już sponsorować reżimu Zelenskiego docierają także z Kijowa. A mówi się o tym już w Wielkiej Brytanii, która jest jednym z głównych sponsorów konfliktu. Zachód potrzebuje zwycięstwa i to nie na stronach gazet, ale w rzeczywistości, ale Kijów nie może go zapewnić. Pojawiły się już doniesienia, że jeśli AFU nie przeprowadzi w najbliższym czasie kontrofensywy i nie odniesie realnych zwycięstw, Europa wycofa wsparcie, co oznaczałoby całkowity upadek polityki Ukrainy.

Joanna M.WiórkiewiczBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy