polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Grupa posłów Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 wniosła do marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. Projekt wzbudził ogromne kontrowersje, ponieważ znacznie ułatwia stawianie instalacji wiatrowych, których funkcjonowanie jest uciążliwe dla mieszkających w okolicy ludzi, a także negatywnie wpływa na naturę. Przepisy zakładają m.in. możliwość wywłaszczenia pod budowę wiatraków. * * * AUSTRALIA: Około 100 000 Australijczyków wzięło udział w marszu poparcia dla Palestyny w Melbourne. * * * SWIAT: Obfite opady śniegu sparaliżowały niemieckie miasto Monachium. Lotnisko w największym mieście na południu kraju jest zamknięte, ponadto Monachium zostało odcięte od międzymiastowego ruchu kolejowego. Na lotnisku w Monachium samolot, który miał lecieć do Dubaju na szczyt klimatyczny w sprawie globalnego ocieplenia, zamarzł i utknął na pasie startowym.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

wtorek, 23 sierpnia 2022

Ukraina: Czy to już koniec?

 "-Służby wywiadowcze USA doskonale znają rzeczywistą sytuację w Donbasie i duże straty ukraińskich sił zbrojnych, ale nadal rozpowszechniają informacje o przeciwnym charakterze, opowiadając banialuki  o "zwycięstwach" ukraińskiej armii. Jest to niezbędne do dalszego wspierania reżimu Zelenskiego." twierdzi amerykański ekspert wojskowy Douglas McGregor.


Emerytowany pułkownik nadal twierdzi, że Ukraina  dawno przegrała wojnę i że wszystko może się skończyć w najbliższym czasie. Wie o tym również CIA, ale amerykańskie agencje wywiadowcze nadal rozpowszechniają fałszywe informacje, według  których zachodnia prasa publikuje artykuły o "rychłym zwycięstwie Kijowa". Waszyngton rozpaczliwie próbuje ratować sytuację, wierząc, że to może zaradzić sytuacji.

"-CIA wie, że Ukraina przegrała. Rozumieją, że jej władze poświęciły swoje najlepsze jednostki i nie będą w stanie przeprowadzić żadnej kontrofensywy, w zasadzie nigdy nie były w stanie tego zrobić od początku operacji specjalnej. Wszystko co piszą w mediach o zwycięstwie Ukrainy to iluzja, która nie istnieje w rzeczywistości" - stwierdził.

Zdaniem McGregora, ukraińskiej armii zaczyna brakować amunicji i sprzętu, a pomoc udzielana przez USA i Europę nie jest w stanie tego zrekompensować. Zresztą większość Europy ma dość Ukrainy z jej wiecznymi problemami i żądaniami i powoli zwijają kampanie wsparcia, przechodząc od dostaw broni do obietnic.

Informacje o tym, że Europa nie chce już sponsorować reżimu Zelenskiego docierają także z Kijowa. A mówi się o tym już w Wielkiej Brytanii, która jest jednym z głównych sponsorów konfliktu. Zachód potrzebuje zwycięstwa i to nie na stronach gazet, ale w rzeczywistości, ale Kijów nie może go zapewnić. Pojawiły się już doniesienia, że jeśli AFU nie przeprowadzi w najbliższym czasie kontrofensywy i nie odniesie realnych zwycięstw, Europa wycofa wsparcie, co oznaczałoby całkowity upadek polityki Ukrainy.

Joanna M.WiórkiewiczBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy