polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. 27 lutego kilkadziesiąt tysiecy rolnikow zademonstrowało swoje niezadowolenie w stolicy, jednocześnie zapewniają, że protest w Warszawie nie osłabi blokowania granic. Z rozmów z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią rolnicy wyszli niezadowoleni: „To była zwykła rozmowa bez żadnych konkretów. Niestety, nic nie udało się ustalić, oprócz obietnicy, że stworzony zostanie okrągły stół z przedstawicielami rolników i władz." * * * AUSTRALIA: Minister przemysłu obronnego Pat Conroy ujawnił plan Partii Pracy dla australijskiej marynarki wojennej. Królewska Marynarka Wojenna Australii, po ukończeniu budowy dodatkowych okrętów, będzie posiadać trzy niszczyciele powietrzne klasy Hobart, sześć fregat klasy Hunter, 11 nowych fregat ogólnego przeznaczenia i opcjonalnie sześć nowych dużych okrętów załogowych o zwiększonej zdolności uderzeń dalekiego zasięgu. * * * SWIAT: Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ujawnił, że straty ukraińskiej armii, poniesione podczas specjalnej operacji wojskowej, wyniosły ponad 444 tys. żołnierzy; od początku 2024 roku codziennie ginęło średnio prawie 800 ukraińskich żołnierzy oraz 120 sztuk sprzętu wojskowego. * W orędziu narodowym prezydent Władimir Putin zagroził "tragicznymi konsekwencjami" tym krajom, które mówią dziś o wysłaniu wojsk na Ukrainę. – Dysponujemy także bronią, która może razić cele na ich terytorium – podkreślił. Za wrogie działanie wobec Rosji przywódca Rosji uznał przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii. Podkreślił, że konieczną odpowiedzią na to będzie wzmocnienie sił w pobliżu wschodniej flanki Sojuszu.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Czas na miłość" - Klub Polski w Ashfield, 25.02, godz. 15:00; komedia "Zamieszanie" - Klub "Polonia" w Plumpton, 2.03, godz. 16:00; komedia "Dżunio" - Sala Jana Pawła II w Marayong, 3.03, godz. 12:30

poniedziałek, 6 czerwca 2022

Ryszard Opara: Epoka dezinformacji - era manipulacji ludzkości (1)

Ostatnie kilka lat/miesięcy historii świata, to prawdziwa paranoja rozmaitych faktów i wydarzeń, które coraz trudniej próbować dobrze zrozumieć oraz jakoś logicznie wytłumaczyć…Powstają jednak natychmiast oczywiste pytania:


 Dlaczego My Ludzkość i cały nasz świat - jesteśmy teraz, właśnie tutaj - gdzie obecnie jesteśmy?
Dlaczego Liderzy/Elity Ludzkości, które zawsze w historii próbowały kierować ludzkość w stronę lepszego życia/przyszłości, obecnie stają się coraz bardziej oszustami/manipulantami rzeczywistości. Dlaczego tak, to wszystko się dzieje? Dokąd i w którą stronę zmierza ludzkość/cywilizacja – cały nasz świat?


Wiadomo w pewnym sensie, nasz świat właściwie „od czasów zarania”, był zawsze areną walki o kontrolę nad ludzkością ale w przeszłości, przeważnie było to robione - w imię dobra ludzkości…


Wydarzenia i fakty ostatnich lat, wskazują na to, że z różnych powodów - rozpoczęła się wojna globalna, przeciwko całej ludzkości.
Końcowym wynikiem
 tych działań będzie - bez wątpienia; ostateczny upadek obecnej cywilizacji - życia ludzkości… koniec świata współczesnego…

Niewykluczone, że zdarzyło się to już nie raz w przeszłosci - „wiadomo, historia kołem się toczy” ale chyba warto się dobrze zastanowić - jaki jest sens działań Elit Ludzkości obecnej rzeczywistości?

Globalizm

Wiek XX był niemal nieskończonym ciągiem kolejnych wojen i rewolucji – walki o kontrolę nad cywilizacją - ale również nieustającą walką o wyzwolenie, o wolność i demokrację dla wszystkich ludzi - na wszystkich kontynentach naszego świata (np. „dekolonizacja” Azji,Afryki).
Kiedy wydawało się, że marzenia/cele ludzkości będą mogły być w większości osiągnięte, do głosu i władzy zaczęły dochodzić „ponadnarodowe” elity ludzkości, które poprzez różne międzynarodowe struktury, organizacje (WHO/ONZ/WEF) - zdecydowały przejąć kontrolę, nad całym światem oraz ludzkością) - poprzez koncepcję Globalizmu…

Wygląda na to, że nasz świat nie może funkcjonować w atmosferze pokojowej współpracy, pokoju i harmonii. Nasz świat może funkcjonować tylko/wyłącznie w atmosferze wojny - nieustających konfliktów i rywalizacji - walki o kontrolę, prymat i dominację…Powstaje kolejne pytanie: Czy tak i czy w ten sposób może się pozytywnie rozwijać w przyszłości - ludzkość i cywilizacja? Konkluzja może być tylko jedna.


Zastanawiając się  i obiektywnie analizując wydarzenia ostatnich kilku lat - wygląda na to, że cały nasz współczesny świat - ludzkość i cywilizacja - zmierza w kierunku całkowitej samozagłady…

Trudno w to wprost uwierzyć – ale obecnie - właśnie cały świat, zmierza drogą świadomego samobójstwa. Tak naprawdę, tylko kwestią czasu jest fakt, kiedy nastąpi koniec świata i współczesnej cywilizacji. Niestety, znakomita większość ludzkości, nie rozumie realiów obecnej rzeczywistości i podąża jako „stado posłusznych baranów” -
za wytycznymi ideologii - tych własnie Liderów i Elit ludzkości.

W roku 1971, z inicjatywy niemieckiego inżyniera/ekonomisty Klausa Schwaba, zostało utworzone World Economic Forum (WEF) - jako międzynarodowa organizacja pozarządowa i lobbingowa. Głównym zadaniem kreacji WEF na początku, wydawało się być wyznaczanie „ponadnarodowych, ponadpartyjnych, ponadideologicznych” strategii - rozwoju przyszłości ludzkości. Godne pochwały.
Wydawało się też, że wspólnym mianownikiem tych strategii - miało być dobro i przyszłość świata.

WEF - funkcjonuje już ponad 50 lat i jest finansowana przez 1000 firm członkowskich - globalne przedsiębiorstwa z rocznym obrotem przekraczającym 5 miliardów dolarów oraz dotacje publiczne. Swoją misję WEF definiuje jako forum dyskusji nad poprawą stanu świata poprzez zaangażowanie liderów biznesu, przywódców polityki; profesorów akademickich i innych liderów społecznych - w kształtowaniu programów globalnych, regionalnych i branżowych.


WEF jest znany także z dorocznych spotkań pod koniec stycznia - w górskim kurorcie Davos, w Alpach Szwajcarii. Spotkanie gromadzi ok. 3000 „płacących” członków i wybranych uczestników - wśród których są wielcy inwestorzy, liderzy biznesu, przywódcy polityczni, ekonomiści, celebryci dziennikarze, którzy przez 5 dni (w ramach 500 sesji), omawiają globalne problemy i różne strategie rozwoju naszego świata. Obecnie, coraz bardziej „wychodzą na jaw” – prawdziwe cele założenia WEF.

To właśnie ONI, Globaliści WEF - są twórcami NWO (New World Order - Nowy Porządek Świata). Tak naprawdę WEF, coraz bardziej „ideologicznie” zarządza… rozwojem obecnej rzeczywistości – a to co się obecnie dzieje na świecie, jest coraz bardziej rozwojem - rozmaitych koncepcji WEF.Oczywiście wszelkie działania WEF realizowane są zawsze według dokładnie przemyślanej oraz wcześniej opracowanej strategii (odpowiednio przekazanej przez globalnie kontrolowane środki medialne). Wszystko robione tak, aby zostało to wpierw zaakceptowane przez większość rządów krajów tzw. „demokracji światowej”…Przykładów działań/strategii jest wiele, coraz wiecej.

Depopulacja

Klasycznym przykładem działań WEF jest np. ostatnio lansowana koncepcja Globalnej Depopulacji.
Oczywiście WEF - nie może wystąpić z koncepcją masowej depopulacji - poprzez zwyczajne, i po prostu zabijanie ludzi; ale, znaleziono dla tej destrukcyjnej ideologii inne, sensowne rozwiązania.

Przecież już od XIX wieku (jak wiadomo z rozwoju mikrobiologii), na świecie żyją różne bakterie i wirusy, które mogą powodować rozmaite „groźne” infekcje, wśród ludzkości całego świata… Dodatkowo, obecne technologie (rozwijane w ramach badań nad bronią biologiczną) - pozwalają także niemal dowolnie manipulować i wytwarzać nowe wirusy oraz mutacje wirusowe, na które ludzkość - przecież nie ma jeszcze żadnej odporności…

Dodatkowo obecnie na naszym świecie działa/istnieje/funkcjonuje duża grupa międzynarodowych korporacji, która zajmuje się produkcją i wytwarzaniem odpowiednich szczepionek… Korporacje te, nie powstały oczywiscie dla ochrony i służby zdrowia, ale wyłącznie dla zarabiania pieniędzy. A czy może być obecnie lepszy interes na świecie…niż produkcja szczepionek…
Wystarczy tylko jakiś dobry wirus, najlepiej nowa, inna mutacja co roku, trochę zgonów na początek a potem wszystko leci po sznurkach odpowiedniej propagandy WHO i podległych rządów.

Przecież mamy populację światową 8 miliardów ludzi, i jak każdemu damy co roku szczepionkę - plus dla dobrego zdrowia 2-3 boostery - interes będzie się kręcił znakomicie, bez końca ograniczeń. Dla dodatkowej pewności, za szczepionki, będą płaciły Rządy/Nierządy krajów świata - z pieniędzy podatników…
i czyż może być jakiś lepszy interes…na tym naszym świecie…

Tak własnie wykreowano obecny - I-szy Akt Dramatu Końca świata i Ludzkości - Pandemia Covid - jako wstęp do Globalnej Depopulacji.

Koniec części 1.

Dr Ryszard Opara

NEon24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy