polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Morawiecki wezwał Zełenskiego, aby nie ufał Niemcom ze względu na powiązania z Rosją. Polski premier chce też, aby Zełenski okazał większą wdzięczność za to, że Polska udzieliła schronienia milionom Ukraińców. * Ponad milion osób przybyło na protesty w Polsce organizowane przez lidera partii opozycyjnej Donalda Tuska. Były przewodniczący Rady Europejskiej, były premier Polski i obecny lider opozycyjnej Platformy Obywatelskiej zorganizował marsz protestacyjny przeciwko polityce rządzącej w kraju partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS). Zaapelował do wszystkich przeciwników politycznych Prawa i Sprawiedliwości o przyłączenie się do demonstracji, nazywając ją "Marszem Miliona Serc". * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews ogłosił swoją rezygnację po dziewięciu latach stania na czele rządu południowego stanu mówiąc wyborcom, że „kiedy już czas, to już czas”. Andrews, który podczas pandemii spotkał się z ciągłą krytyką w związku z ograniczaniem swobód obywatelskich, zyskał także ogromne poparcie wyborców Partii Pracy, powiedział, że jego dziedzictwo pozostawi ocenie innych. Wg krytyków Andrewsa jego dziedzictwo obejmuje rekordowe blokady mieszkańców Wiktorii podczas pandemii Covid, poważne wydatki na projekty infrastrukturalne i odwołane Igrzyska Wspólnoty Narodów. * * * SWIAT: Opozycyjna partia Smer na Słowacji kierowana przez byłego premiera Roberta Fico wygrała wybory parlamentarne. Fico sprzeciwia się pomocy wojskowej dla Ukrainy i krytykuje NATO. * Kanada stała się rajem dla nazistowskich zbrodniarzy wojennych z całego świata, przyznał w wywiadzie dla CTV były kanadyjski minister sprawiedliwości Irwin Cotler. Podkreślił, że nie rozumie, w jaki sposób członek SS Jarossław Hunka dostał się do kraju. Jego zdaniem świadczy to o „obojętności i bierności” kilku kanadyjskich rządów. Około 800 osób oskarżonych o zbrodnie wojenne może znajdować się w Kanadzie.
POLONIA INFO: Grand Finale of the International Strzelecki Competition - Bryan Brown Theatre, Bankstown, 6.10, godz. 19:00

czwartek, 23 grudnia 2021

Życzenia świąteczne Marszałka Senatu RP dla Rodaków

 Centrum Informacyjne Senatu uprzejmie przekazuje, że z okazji świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku Marszałek Senatu RP prof. Tomasz Grodzki skierował życzenia do Rodaków.

Szanowni Państwo,

 Niedługo - mam nadzieję w zdrowiu - usiądziemy do wigilijnego stołu i będziemy świętować Boże Narodzenie. Niestety, znowu odbędzie się to w cieniu pandemii, która ciągle zabiera zdrowie, a czasem i życie naszych bliskich. Mimo wszystko bądźmy ze sobą w gronie najbliższych, czy to fizycznie, czy – gdy nie będzie to możliwe – łącząc się duchowo, przez telefon czy internet. „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi” – niech ta myśl naszego wielkiego Rodaka, Św. Jana Pawła II, towarzyszy nam zwłaszcza teraz - w tym szczególnym świątecznym czasie.

Nie zostawiajmy nikogo samego w te święta. Otoczmy naszą ciepłą myślą te rodziny, w których puste miejsce przy stole po kimś kochanym i bliskim będzie miało szczególnie dojmujący wymiar. Pamiętajmy proszę także o wszystkich pracownikach ochrony zdrowia i innych służb, którzy kolejny rok czuwają w święta nad naszym zdrowiem, bezpieczeństwem i życiem. Niech święta przynajmniej na chwilę odsuną na bok podziały, które w bolesny sposób dzielą nasz naród. Wiem, że to może być trudne, ale nie niemożliwe. Bądźmy razem w bliskości, miłości, w świątecznej atmosferze pełnej ciepła i pogody ducha. Pamiętajmy, że wszyscy ludzie – niezależnie od tego jakie poglądy wyznają czy skąd pochodzą - zasługują na taki sam szacunek. Wszystkim Państwu w imieniu Senatu RP i własnym życzę zdrowia, pomyślności, pięknych, radosnych i spokojnych Świąt. Niech Święta i Nowy Rok 2022 przyniosą nam wszystko co najlepsze, nową nadzieję i wiarę w lepsze jutro dla każdego z nas.

Tomasz Grodzki

Marszalek Sentau Rzeczpospolitej Polskiej

Nagranie udostępniamy na kanale BumerangMedia:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy