polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Warszawie trwa Marsz Miliona Serc organizowany przez Koalicję Obywatelską. Tłum zapełnił centrum stolicy. 55 proc. badanych przypuszcza, że 15 października wybory do Sejmu wygra raczej PiS, w przypadku Senatu respondenci spodziewają się równowagi między PiS i jego koalicjantami a prawdopodobną koalicją partii opozycyjnych - wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews ogłosił swoją rezygnację po dziewięciu latach stania na czele rządu południowego stanu mówiąc wyborcom, że „kiedy już czas, to już czas”. Andrews, który podczas pandemii spotkał się z ciągłą krytyką w związku z ograniczaniem swobód obywatelskich, zyskał także ogromne poparcie wyborców Partii Pracy, powiedział, że jego dziedzictwo pozostawi ocenie innych. Wg krytyków Andrewsa jego dziedzictwo obejmuje rekordowe blokady mieszkańców Wiktorii podczas pandemii Covid, poważne wydatki na projekty infrastrukturalne i odwołane Igrzyska Wspólnoty Narodów. * * * SWIAT: Opozycyjna partia Smer na Słowacji kierowana przez byłego premiera Roberta Fico wygrała wybory parlamentarne. Fico sprzeciwia się pomocy wojskowej dla Ukrainy i krytykuje NATO.
POLONIA INFO: Australian Chopin Festival (28 September-2 October 2023), Canberra and Goulburn: Festival Prelude - 27.09, godz. 15:00, Wesley Music Centre, Canberra; Gala Opening Concert, (Ewa Pobłocka recital) - 28.09, godz. 19:00, Ambasada RP, Canberra * * * Grand Finale of the International Strzelecki Competition - Bryan Brown Theatre, Bankstown, 6.10, godz. 19:00

niedziela, 14 listopada 2021

Mini Polski Festiwal w Melbourne. Transmisja na żywo

Polski Festiwal na Federation Square w dniu 14 listopada 2021 ze względu na ciągłe jeszcze ograniczenia spowodowane szalejącą pandemią odbędzie się w tym roku w bardzo ograniczonej formie. Aby podtrzymać chlubną festiwalową tradycję Komitet Organizacyjny zaprasza na Mini Polski Festiwal w formie całodziennego koncertu wystawionego w Deakin Edge. Koncert transmitowany będzie w internecie. Bumerang Polski jest patronem medialnym imprezy. 

Jak informują organizatorzy w tym roku nie będzie jeszcze  atrakcyjnych festiwalowych stoik na placu ani polskiej kuchni nad Yarrą, nie będzie też festiwalowej estrady i tej niezwykłej polskiej atmosfery, przyciągającej tłumy uczestników oraz rzesze przypadkowych przechodniów.

Będzie mozna jedynie w obecności widowni ograniczonej do 150 osób zaprezentować wiktoriańskiej metropolii polską muzykę, piosenkę, trochę folkloru i polską poezję.

Organizatorzy przygotowali cztery oddzielne artystyczne wydarzenia, aby dać możliwość uczestniczenia w nich jak największej ilości osób:
 
Część Pierwsza – młodzieżowo-dziecięca (od 11.00 do 12.40)
Część Druga – Klasyczna (od 13.00 do15.00)

Część Trzecia – Parada Zespołów (od 15.30 do 17.00)
Cześć Czwarta – Finał PolMusicA 2021 (od 17.30 do 20.30)

Aby wziąć udział w tych festiwalowych koncertach wystawionych w Deakin Edge na Federation Squaretrzeba koniecznie pozyskać bezpłatną kartę wstępu poprzez popularną elektroniczną usługę „trybooking”. Jest ona konieczną, aby utrzymać kontrolę nad wielkością widowni, która nie może przekroczyć 150 osób w każdej z poszczególnych części Mini-Festiwalu.

 
Wszystkie koncerty Mini-Polskiego Festiwalu 2021 będą transmitowane „na żywo” na witrynie Polskiego Festiwalu w Melbourne: www.polishfestival.com.au

Serdecznie zapraszamy!


Kilka klipów z livestream:
Laureaci Konkursu muzycznego PolMusicA, którego finał zakończył Festival.

* * * 

 Zobacz naszą relację z Festiwalu w 2019 roku: 

Polish Festival 2019 (by BumerangMedia)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy