polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Na godz. 10:00 w poniedzialek zaplanowano w Sejmie przedstawienie przez premiera Mateusza Morawieckiego programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania. O 18:45 rozpocznie się głosowanie. Prawo i Sprawiedliwość, mimo wielu prób, nie znalazło koalicjanta. Jeśli nie zdarzy się polityczny cud, rząd Morawieckiego nie uzyska wotum zaufania. Wówczas inicjatywa wyboru premiera przechodzi na parlament. * * * AUSTRALIA: W sobotę w całym Sydney temperatura w niektórych obszarach przekroczyła 40 stopni Celsjusza. Australię czeka brutalne lato z większą liczbą fal upałów, które trwają dłużej niż zwykle. Starszy klimatolog z Biura Meteorologii, Hugh McDowell, powiedział NCA NewsWire, że Australijczycy powinni już teraz rozpocząć przygotowania na ekstremalne upały, gdyż biuro spodziewa się większej liczby dni, w których temperatura osiągnie 40°C lub więcej. * * * SWIAT: Senat USA odrzucił pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 61 mld dolarów. Projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał wystarczającej większości podczas głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych. Przeciwko byli republikanie z powodu nieuwzględnienia w projekcie zaostrzeń dotyczących polityki imigracyjnej na granicy z Meksykiem. Dalsze wsparcie dla Kijowa ze strony europejskich partnerów bez nowych funduszy z USA stoi pod znakiem zapytania.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

niedziela, 10 października 2021

Australia w oczach Martyny Rakoczy z Mackay

Martyna Rakoczy z kanału Martyna Rev.
Urodziła się w Rybniku. W  2012 roku  przeprowadziła się do Australii. Upodobała sobie Queenslandię i  jej tropikalny klimat.  Pierwszy rok spędziła  w Rockhampton, a potem w Mackay gdzie mieszka tam aż do dzisiaj. Stamtąd prowadzi swój kanał You Tube głównie w języku polskim, gdzie prezentuje ogólnie rzecz ujmując  Australię – z polskiego punktu widzenia. Dziś w Bumerangu Polskim mamy zaszczyt  przedstawić  Martynę Rakoczy, którą odbiorcy  programu  Australia Express od kilku miesięcy znają z anteny TV Polonia.

Martyna Rakoczy mieszka wraz z mężem Arturem i kilkuletnim synkiem Jamiem  w uroczym nadmorskim mieście Mackay, położonym prawie 1000 km na północ od Brisbane nad morzem Koralowym.

W Polsce ukończyła filologię angielską ale jak to przeważnie bywa wśród emigrantów nie pracuje w zawodzie. Jak mówi zawsze miała pociąg do aktywności artystyczno-teatralnych,   stąd w 2017 roku założyła na You Tube swój kanał Martyna Rev, gdzie na tle egzotycznego pleneru mówi głównie o życiu w Australii i jej pięknych miejscach. Opowiada też  o  podróżach po świecie, recenzuje również przeróżne produkty od zabawek dla dzieci po sprzęty kuchenne i inne urządzenia domowe. Porusza też tematykę  zdrowego trybu życia włącznie z prostymi szybkimi  poradami i przepisami.

W jednym z niedawnych odcinków swoich nagrań wyjaśnia  co w jej życiu zmieniło się na lepsze, a co na gorsze po przeprowadzce do Australii.  Jedną z pozytywnych cech jakie tu wyróżniła to poprawa samopoczucia,  co z pewnością większość z nas mieszkających w Australii może potwierdzić.

Zapraszamy do kanału You Tube Martyna Rev   przedstawiając  jeden z odcinków  o plusach i minusach życia w Australii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy