polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Pierwszy zwycięski mecz Polski na Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej w Katarze. Biało-czerwoni pokonali drużynę Arabii Saudyjskiej 2:0. * * * AUSTRALIA: Wybory stanowe w Victorii dobiegają końca. Ostateczny sondaż opinii publicznej pokazuje, że premier Daniel Andrews jest na dobrej drodze do zdobycia trzeciej kadencji jako szef rządu. Jeśli Andrews pozostanie premierem, zostanie najdłużej urzędującym premierem z ramienia Partii Pracy w Victorii. * * * SWIAT: Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg powiedział podczas konferencji prasowej w Bukareszcie, że Ukrainę czeka "straszna zima". "Ataki na infrastrukturę Ukrainy pozbawiają mieszkańców ciepła, światła i żywności. To fatalny początek zimy dla Ukrainy" - powiedział polityk, dodając, że to także "ciężkie czasy" dla krajów UE z powodu kryzysu energetycznego i skoku cen żywności. Powiedział też, że dostawy broni i transze pomocy finansowej dla Ukrainy będą kontynuowane.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Melbourne: Dom Polski Syrena w Rowville, "Randka w Bistro" - 19.11, godz. 18:00; "Pozamiatane" - 20.11, godz. 18:00; Polski Klub w Albion, "Pozamiatane" - 24.11, godz. 18:30; "Randka w Bistro" - 27.11, godz. 15:00

niedziela, 10 października 2021

Australia w oczach Martyny Rakoczy z Mackay

Martyna Rakoczy z kanału Martyna Rev.
Urodziła się w Rybniku. W  2012 roku  przeprowadziła się do Australii. Upodobała sobie Queenslandię i  jej tropikalny klimat.  Pierwszy rok spędziła  w Rockhampton, a potem w Mackay gdzie mieszka tam aż do dzisiaj. Stamtąd prowadzi swój kanał You Tube głównie w języku polskim, gdzie prezentuje ogólnie rzecz ujmując  Australię – z polskiego punktu widzenia. Dziś w Bumerangu Polskim mamy zaszczyt  przedstawić  Martynę Rakoczy, którą odbiorcy  programu  Australia Express od kilku miesięcy znają z anteny TV Polonia.

Martyna Rakoczy mieszka wraz z mężem Arturem i kilkuletnim synkiem Jamiem  w uroczym nadmorskim mieście Mackay, położonym prawie 1000 km na północ od Brisbane nad morzem Koralowym.

W Polsce ukończyła filologię angielską ale jak to przeważnie bywa wśród emigrantów nie pracuje w zawodzie. Jak mówi zawsze miała pociąg do aktywności artystyczno-teatralnych,   stąd w 2017 roku założyła na You Tube swój kanał Martyna Rev, gdzie na tle egzotycznego pleneru mówi głównie o życiu w Australii i jej pięknych miejscach. Opowiada też  o  podróżach po świecie, recenzuje również przeróżne produkty od zabawek dla dzieci po sprzęty kuchenne i inne urządzenia domowe. Porusza też tematykę  zdrowego trybu życia włącznie z prostymi szybkimi  poradami i przepisami.

W jednym z niedawnych odcinków swoich nagrań wyjaśnia  co w jej życiu zmieniło się na lepsze, a co na gorsze po przeprowadzce do Australii.  Jedną z pozytywnych cech jakie tu wyróżniła to poprawa samopoczucia,  co z pewnością większość z nas mieszkających w Australii może potwierdzić.

Zapraszamy do kanału You Tube Martyna Rev   przedstawiając  jeden z odcinków  o plusach i minusach życia w Australii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy