polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Grupa posłów Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 wniosła do marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. Projekt wzbudził ogromne kontrowersje, ponieważ znacznie ułatwia stawianie instalacji wiatrowych, których funkcjonowanie jest uciążliwe dla mieszkających w okolicy ludzi, a także negatywnie wpływa na naturę. Przepisy zakładają m.in. możliwość wywłaszczenia pod budowę wiatraków. * * * AUSTRALIA: W związku z trwającą falą upałów wiele australijskich miast przygotowuje się na najgorętsze dni od lat, w tym w jednym gęsto zaludnionym hotspocie, w którym można spodziewać się temperatur z połowy lat 40. ub.w. Prognozuje się, że w sobotę temperatura rtęci w zachodnim Sydney wzrośnie do 44 stopni Celsjusza, co oznacza najwyższą temperaturę, jakiej doświadczyło najbardziej zaludnione miasto Australii od czasu pożarów buszu Czarnego Lata. * * * SWIAT: Senat USA odrzucił pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 61 mld dolarów. Projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał wystarczającej większości podczas głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych. Przeciwko byli republikanie z powodu nieuwzględnienia w projekcie zaostrzeń dotyczących polityki imigracyjnej na granicy z Meksykiem. Dalsze wsparcie dla Kijowa ze strony europejskich partnerów bez nowych funduszy z USA stoi pod znakiem zapytania.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

czwartek, 30 września 2021

11 października "Dniem Wolności". Łaskawość dla zaszczepioonych

 Władze stanu Nowej Poludniowej Walii (NPW) są zadowolone i postanowiły okazać łaskwość dla w pełni zaszczepiopnych i ustanowiły 11 października dniem wolności, Freedom Day. Tego dnia będzie w tym stanie 70% ludzi zaszczepionych podwójną dawką. Od tego dnia będą mieli przydzielone niektóre wolności, jak pójście do fryzjera, restauracji czy kawiarni. Więc będą mogli np ostrzyc pół głowy, drugie pół ostrzygą przy 80% wyszczepienia. 

Oczywiście dalej będzie obowiązek noszenia masek, trzymania dystansu i groźba wprowadzenia znów lockdown w zależności od ilości niby zakażeń lub spadku wyszczepialności na danym terenie. W chwili obecnej nie ma lockdownu w regionalnej NPW poza kilkoma okręgami, ale władze żonglują lockdownami, jak tylko znajdą szczątki wirusa gdzieś w ściekach, lub przejedzie ktoś potencjalnie zarażony albo o zgrozo!! bezobjawowy. Medycyna nie zna w zasadzie chorób bezobjawowyh. Jedynie w byłym Związku Sowieckim lekarze radzieccy wymyślili bezobjawową schizofrenię dla ówczesnych niepokornych dysydentów. 

We wtorek 28 września ogłoszony został lockdown na 2 godziny przed godziną wprowadzenia w jednym z miast w stanie NPW z powodu, uwaga, wzrostu ryzyka dla zdrowia. Oczywiście nie zostało sprecyzowane jakie to ryzyko!!! Jeszcze a propos  Dnia Wolności, kilka tygodni temu władze tego stanu strasznie kombinowały jak kosmetycznie poluzować  restrykcje w nagrodę dla tych co tak dzielnie spełniają obywatelski obowiązek szczepionkowy a jenocześnie ukarać tych niepokornych niezaszczepionych. No więc były dywagacje i rozważania ile zaszczepionych może sie spotkać z iloma niezaszczepionymi w domach prywatnych a ile np na rekreacji czy u fryzjera. Widocznie takie rachunki były za mocno skomplikowane dla władzy więc ustalono proste rozwiązanie: 11 października będzie dniem niektórych wolności dla w pełni zaszczepionych a niezaszczepieni "mordą w piach" i w lockdown narazie do 1 grudnia albo w nieskończoność....  Teraz mają następny problem jak to wyegzekwować. Natomiast co będzie po 1 grudnia to jak narazie nikt nie wie, a władze co 5 minut zmieniaja zdanie w zależności od staystyki zakażeń, która jest dostosowywana do tego co wymyślą instytuty zajmujące się tzw modellingiem.

W stanie Wiktoria dzielny wykonawca poleceń rodem z Bejing (ponoć często tam jeździł niby na wakacje) właśnie wprowadził poluzowania zamordyzmu, bo osiągnęli 80% zaszczepionych jedną dawką. No więc Melbernianie mogą pojechać dalej na zakupy i rekreację, bo aż  do 15 km od swojego miejsca zamieszkania. Mogą  grać w tenisa lub golfa i popłynąć na ryby. Dodatkowo rodzice bedą mogli zdjąć maski podczas jedzenia lub picia na placach zabaw dla dzieci oraz maski nie bedą wymagane u fryzjerów dla podstrzyżenia brody lub w zakładach kosmetycznych podczas zabiegów na twarzy!!! To nie żarty ani kabret J.Pietrzaka, takimi ‘ważnymi’ sprawami  wagi państwowej zajmują sie tutejsze rządy.

Oczywiście w Wiktorii lawinowo rośnie liczba zakażeń, dzisiaj było już 950, aby udowodnić gawiedzi, że "zawdzięczają" to ostatnio protestującym w Melbourne. Zastanawiać się można czy władze tego stanu wezwą na pomoc bratnią armię chińską, jeżeli wzrośnie liczba zakażeń zgodnie z modellingiem. No cóż, wygląda na to, że tutaj  wszystko jest możliwe......

Co dzieje sie w innych stanach Australii? W stanie Australia Zachodnia jest stosunkowo najmniej restrykcyjnie. Jest to olbrzymi powierzchniowo stan (2,646 mln km 2) z ludnością ponad 2,6 mln. Stan ten jest nazywany stanem surowcowym. Na północy jest mnóstwo kopalni rudy żelaza i węgla, które są eksportowane głównie do Chin i z tego eksportu są wielkie pieniądze dla Australii. Może to wyjaśniać  dlaczego w tym stanie i kopalniach wirus nie lata!! Ktoś musi kopać tę rudę i węgiel, dopóki ...... Oczywiście granice stanowe są zamknięte i nikt nie może wyjechać, również Australijczycy z innych stanów, którzy tam utnęli, ani przyjechać. Premier tego stanu z lewackiej Australijskiej Partii Pracy zapowiedział, że otworzy granice dopiero przy 90% wyszczepieniu całej ludności.

Następny,  to słoneczny stan Queensland o powierzchnia 1,853 km 2 z ludnością ponad 5 mln. Tutaj też na pólnocy tego stanu są kopalnie, więc wirus lata głównie na południu stanu w stolicy Brisbane i okolicach, jak Gold Coast. Mieli po drodze lockdowny i inne obostrzenia. Ostatnio zostały zniesione, ale kilka dni temu okazało się, że są 3 (słownie trzy)  przypadki zakażeń i całe Brisbane i okolice zostały postawione w stan ostrej gotowości bojowej. Od razu wprowadzono obowiązek noszenia masek wszędzie!!!. Ale Premier tego stanu "ukraińska caryca" A. Palaszczuk, również z Partii Pracy, ma problem z natychmiastowym wprowadzeniem lockdown. W niedzielę 3 października ma się odbyć w Brisbane finałowy mecz rugby, więc niektórzy podejrzewają, że wprowadzi lockdown dopiero w niedzielę po skończonym meczu, po godz.24.00. Musić poprawić budżet z pieniędzy za bilety i dać rozrywkę dla mas. Granice stanu trzyma zamknięte, nie wpuszcza nawet ludzi z jej stanu, którzy pojechali do innych stanów w odwiedziny twierdząc, że nie ma wystarczajco miejsc w hotelach  na kwarantannę, ale bez problemów wpuściła piłkarzy rugby z rodzinami, w sumie ok 100 osób, z innych stanów!!! Buduje ośrodki odosobnienia na kwarantannę, chce wyszczepienia niemowląt od 0 do 5 lat i czeka na wyniki badań "naukowych" w tym zakresie oraz wymaga 90% wyszczepienia, zanim łaskawie otworzy granice. Wprowadza obowiązek szczepień po kolei dla poszczególnych grup zawodowych.

W innych stanach i terytoriach Australii nie ma takich ostrych szykan, poza może stolicą Canberra, która od ponad miesiąca jest w lockdown z powodu kilkunastu dziennych przypadków kataru.

Chciałam przypomnieć, że teraz w Australii jest wiosna, robi się coraz cieplej, ludzie mają alergie na pyłki kwiatowe i może wiecej kataru, ale wszystkie testy wykazują  covid, a gawiedź zakłada maski i drży ze strachu przed śmiercionośnym wirusem swobodnie i bezczelnie latającym sobie w powietrzu.

Tak wygląda życie tutaj wg stanu na dzień 29 września anno domini 2021.

Marysienka

Widziane z Australii NEon24

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy