polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Donald Tusk w wywiadzie dla Financial Times straszył rosyjskim zagrożeniem, które może zmaterializować się w ciągu "miesięcy, a nie lat". Premier argumentuje, że nie jest to kwestia złudzeń, lecz posiadanej wiedzy o planach Rosji. Wyraził też niepokój co do lojalności USA i realnej gotowości NATO do zastosowania Artykułu 5, domagając się konkretów zamiast samych deklaracji. * * * AUSTRALIA: Policja w Wiktorii aresztowała 12 osób w związku z serią podpaleń restauracji. Nastolatkom płacono nawet do 20 000 dolarów za przeprowadzanie tych ataków. * * * SWIAT: USA stawiają na Niemcy! Ministerstwo Wojny USA blisko współpracuje z Europejczykami, zwłaszcza z Niemcami, nad przekształceniem Sojuszu Północnoatlantyckiego w NATO 3.0 – oświadczył wiceszef Pentagonu Elbridge Colby. Niemcy „wezmą na siebie dodatkowe obciążenia, w tym ukierunkowaną strategiczną odpowiedzialność za Europę na poziomie strategicznym (…) Bundeswehra stanie się w ten sposób najsilniejszą konwencjonalną armią w Europie”- dodal Colby.
POLONIA INFO:

niedziela, 2 maja 2021

Dzień Polonii: Wspólne Polaków Śpiewanie online

 2 maja, a więc nasze święto - Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Połączmy się zatem wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego – naszego hymnu narodowego, który jednoczy Polaków w kraju i za granicą, pomimo odległości, która nas dzieli. Bądźmy tego dnia jedną, wielką rodziną!


Wspólne internetowe odśpiewanie hymnu państwowego, zaplanowane jest 2 maja 2021 roku o godzinie 16:00, strefa czasowa warszawska (w Sydney północ z 2 na 3 maja
Link do zgłoszenia udziału: polonia.szef.co/formularze/mazurek-dabrowskiego

Organizator spotkania: 
Marek Traczyk
Warszawska Izba Gospodarcza


* * *

Życzenia z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą 2021
Senator RP Kazimierz Michał Ujazdowski.
Przewodniczący Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy