polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Reprezentacja Polski ostatecznie awansowała do 1/8 finału mundialu w Katarze. Biało-Czerwoni co prawda przegrali w ostatnim meczu fazy grupowej z Argentyną 0:2, ale rywalizację w grupie C ukończyli na drugim miejscu i w niedzielę zagrają o ćwierćfinał z broniącą tytułu Francją. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański laburzystowski premier Daniel Andrews zapewnił sobie trzecią kadencję większościowego rządu zdobywając co najmniej 50 miejsc w parlamencie. Opozycja liberalna zdobyła zaledwie 25 miejsc. Andrews będzie zatem najdłużej urzędującym premierem z ramienia Partii Pracy w Victorii. * * * SWIAT: USA złagodziły sankcje naftowe wobec Wenezueli w odpowiedzi na porozumienia zawarte między władzami a opozycją tego latynoamerykańskiego państwa – poinformował Departament Skarbu USA. Departament wydał licencję, która pozwala amerykańskiej firmie Chevron wydobywać w Wenezueli ropę naftową i produkować produkty naftowe przez sześć miesięcy oraz dostarczać je na rynek amerykański.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Adelajdzie: Sala parafialna Ottoway, "Pozamiatane" - 3.12, godz. 18:00; "Randka w Bistro" - 4.12, godz. 15:00 * * * V. Polonijny Bieg Niepodległości w Sydney: Klub Sportowy Polonia w Plumpton, 4.12, godz. 13:00

środa, 28 kwietnia 2021

Małgorzata Gosiewska na froncie ukraińskiej wojny domowej

W takim stroju M.Gosiewska
 (poseł PiS) pozowala do zdjęć
 w Donbasie na tle zniszczonych
domów.  Fot. twitter
 Poseł partii rządzącej Małgorzata Gosiewska (PiS) odwiedzała Awdijiwkę i spotkała się z ukraińskimi żołnierzami 72. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej. Wystąpiła w prowokacyjnej koszulce (z prezydentem Rosji W. Putinem, i ohydnie stylizowanym niemieckim napisem Achtung Russia!)

Przypomnę mój stary komentarz do podobnych wydarzeń.

“Z smutkiem patrzę na komentarze moich rodaków. Stosunki polsko-rosyjskie i polsko-białoruskie pogarszają się bezustannie, ale nigdy nie były tak złe jak obecnie. To my jesteśmy napastliwi i mało roztropni w polityce wschodniej – jak zwykle. Twórczo kontynuujemy dzieje głupoty w Polsce.

Po naszej polskiej stronie wina. To nasze polskie kompleksy jakie żywimy wobec naszych sąsiadów są wielkim problemem. Szczególnie ważne i szkodliwe są dwa: kompleks niższości wobec Zachodu (zwłaszcza USA) i kompleks wyższości wobec Wschodu (zwłaszcza Rosji) Te dwa potężne, stare kompleksy działają w ścisłym ze sobą sprężeniu.

Kompleksy te są podsycane i karmione przez Przeciwnika. Wyćwiczył nas Przeciwnik, w tej gorliwej i szkodliwej dla Polski, nienawiści do Rosji, Białorusi i wszystkiego co z Wschodem związane. Przy każdej okazji styropianowcy okazują niechęć, nieufność, gotowość do upokarzania i jaśniepańską pogardę.
Wszystko to co u nas jest towarzysko i prawnie zakazane wobec wybranych narodowości, jest uznawane i milcząco pochwalane jeżeli dotyczy “ruskich” czy Białorusinów. Ogromna jest wciąż rzesza “patriotów”, o których Dmowski mówił że “bardziej nienawidzą Rosji (i Białorusi – co możemy dzisiaj dodać) niż kochają Polskę”

Zapomnieli Ci “patrioci” o przesłanie do narodów Polski i Rosji Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskupa Józefa Michalika i Metropolity Przemyskiego i Zwierzchnika Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchy Moskiewskiego i Całej Rusi Cyryla.

Mijają pokolenia, ale nie stereotypy zachowań. Świadomość ogromnej części moich rodaków ujęta w kleszczach tych dwóch kompleksów pozostaje trwale niezdolna do prawidłowych ocen i do kształtowania poprawnych stosunków z najważniejszymi sąsiadami, partnerami najważniejszych gier politycznych i wymiany gospodarczej. Te kompleksy są naszą mentalną niewolą, świadomie narzuconą i podsycaną przez Przeciwnika. Potrzeba przebudować naszą świadomość. Czy to się uda? Niestety wątpię.
A za poseł Gosiewską jest mi bardzo wstyd.

Łukasz Marcin Jastrzębski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy