polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trumna z Ursulą von der Leyen, szefową Komisji Europejskiej, wiceszefem KE Fransem Timmermansem i działaczką ekologiczną Gretą Thunberg pojawiła się na proteście górników w Warszawie. Na skrzyni obok fotografii przyczepiono symboliczny napis "Polskie górnictwo". Zdaniem protestujących górników, dyrektywa metanowa jest wyrokiem śmierci i ostatecznie pogrzebie przemysł wydobywczy. * * * AUSTRALIA: Lider Partii Pracy Chris Minns będzie 47. premierem Nowej Poludniowej Walii – prowadząc swoją partię do zwycięstwa po 12 latach w opozycji. Dominic Perrottet i jego rząd koalicyjny zostali odsunięci od władzy w wyborach stanowych , które odbyły się w sobotę. * * * SWIAT: Niemieckie ministerstwo obrony potwierdziło doniesienia mediów, że na Ukrainę trafiły 18 czołgów Leopard 2 A6, a także części zamienne i amunicja. Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że każdy ładunek zawierający broń dla Ukrainy będzie legalnym celem dla Rosji. Rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych stwierdziło, że kraje NATO „igrają z ogniem” dostarczając broń Ukrainie. Ławrow dodał, że USA i NATO są bezpośrednio zaangażowane w konflikt na Ukrainie
POLONIA INFO: Projekcja filmu "WYSZYŃSKI" - ZEMSTA CZY PRZEBACZENIE" - Konsulat Generalny RP w Sydney, 10.03, godz. 18:30

niedziela, 2 sierpnia 2020

Covid-19 w Wiktorii: State of Disaster. Godzina policyjna w Melbourne

Premier Wiktorii Daniel Andrews ogłasza State of Disaster
Fot. YT
Wiktoriański premier Daniel Andrews informując dziś o 671 nowych przypadkach COVID-19 i 9 zgonach w Wiktorii ogłosił stan katastrofy (State of Disaster)  od godziny 18:00. Wprowadzona została godzina policyjna i nowe drastyczne restrykcje.   Powiedział, że nie miał innego wyjścia, jak tylko nałożyć surowsze ograniczenia na Melbourne. Ograniczenia będą obowiązywać przez sześć tygodni. 

„Wiem, że to trudne decyzje. To bardzo trudny dzień. Ale decyzje, które podjąłem, zapewnią mieszkańcom Wiktorii bezpieczeństwo ”- powiedział Andrews.
Na terenie metropolii Melbourne  od dziś wprowadzona została  godzina policyjna. Będzie obowiązywać codziennie od 20:00 do 5:00.
„Jedynym powodem, dla którego bedzie można wyjść z domu w godzinach od 20:00 do 5:00 rano, jest korzystanie lub sprawowanie opieki, chodzenie do i z pracy lub przebywanie w pracy. Nie będzie można już odwiedzać innych. Nie będzie można  też już dłużej wychodzić z domu bez żadnego powodu ”- powiedział Andrews.
Zakupy w supermarkecie będą ograniczone do jednej osoby na gospodarstwo domowe i nie mogą być dalej niż pięć kilometrów od domu.
Aktywność rekreacyjna została zakazana, a ćwiczenia na świeżym powietrzu ograniczone do jednej godziny dziennie.
Przed ogłoszeniem nowych ograniczeń wiktoriański premier Dan Andrews przyznał, że dzisiejszy dzień był najtrudniejszym dniem, z jakim się spotkał w ciągu sześciu lat pracy w kierowaniu stanem.
Federalny minister zdrowia Greg Hunt zapowiedział większe wsparcie dla zdrowia psychicznego, ponieważ mieszkańcy Wiktorii stoją w obliczu co najmniej kolejnych sześciu tygodni blokady. Hunt ogłosił, że każdy Australijczyk mieszkający na obszarze zamkniętym na mocy nakazu zdrowia publicznego będzie mógł uzyskać dostęp do dodatkowych 10 sesji w ramach usług pomocy psychologicznej Better Access poprzez Medicare.
Minister  Hunt również przekazal aktualne informacje z Melbourne, mówiąc, że „dziś jest jeden z najtrudniejszych dni w historii Wiktorii”. Hunt określił nowe ograniczenia jako „niestety konieczne”.
W całej Australii jest obecnie 17 921 przypadków i 208 ofiar śmiertelnych.
W szpitalu znajduje się 408 osób, 46 na oddziale intensywnej terapii, a 30 na respiratorach.
Reasumując podjęte dzis rządowe decyzje Metropolia Melbourne jest teraz objęta ograniczeniami w ramach  "czwartego etapu" walki z epidemią Covid-19.  Mieszkańcy stolicy Wiktorii  podlegają następującym zasadom i ograniczeniom:
  • Godzina policyjna - od 20:00 do 5:00 - począwszy od dzisiejszego wieczoru. Jedynymi powodami wyjścia z domu w tych godzinach będzie praca, opieka medyczna i opieka socjalna.
  • Sieć nocna zostanie zawieszona, a usługi transportu publicznego będą ograniczone w godzinach policyjnych.
  • Ćwiczenia będą ograniczone do maksymalnie jednej godziny dziennie i nie dalej niż pięć kilometrów od domu. Wielkość grupy będzie ograniczona do maksymalnie dwóch  - niezależnie od tego, czy z daną osobą mieszkasz, czy nie.
  • Zakupy będą ograniczone do jednej osoby na gospodarstwo domowe dziennie. Obowiązuje zasada maksymalnie pięciu kilometrów od domu.
  • Studia na TAFE i na uniwersytecie muszą odbywać się zdalnie.
  • Wesela będą zakazane.
  • Zakrycie twarzy będzie nadal obowiązkowe.
  • Wszyscy uczniowie wiktoriańscy na wszystkich poziomach powrócą do nauki zdalnej -z domu.
  • Nieistotne biznesy zostaną zmuszone do zamknięcia swej działalności.

Będzie jednak kilka zdroworozsądkowych wyjątków. Na przykład, jeśli mieszkasz więcej niż pięć kilometrów od najbliższego supermarketu lub masz dzieci, których nie można zostawić w domu.
Poza Melbourne regionalna Wiktoria przejdzie do trzeciego etapu ograniczeń, co oznacza, że ​​musisz pozostać w domu, chyba że wychodzisz z domu z jednego z czterech powodów - zakupów żywności i zaopatrzenia, opieki, ćwiczeń oraz nauki i pracy, jeśli nie możesz tego zrobić z domu .
Wszystkie ograniczenia dla Victorii będą obowiązywać co najmniej do 13 września.
na podst. news.com.auBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy