polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Po jednodniowym spadku liczby zarażeń koronawirusem w Polsce znowu nastąpił wzrost. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano aż 715 przypadków. Łącznie w Polsce od początku epidemii wykryto 53 676 przypadków zakażenia koronawirusem. 1830 osób zmarło. * * * AUSTRALIA: Wiktoriański premier Daniel Andrews podjąl drastyczne działania, aby obniżyć liczbę przypadków COVID-19, Od godziny 20:00 w niedzielę mieszkańcy Melbourne będą podlegać ścisłej godzinie policyjnej i będą ukarani grzywną w wysokości 1652 USD, jeśli złamią to ograniczenie. Zakupy będą ograniczone do jednej osoby na gospodarstwo domowe dziennie w promieniu pięciu kilometrów od miejsca zamieszkania danej osoby. Premier Andrews powiedział, że żolnierze ADF pomogą policji egzekwować te środki. Większość sklepów zostanie zamknięta na sześć tygodni - z wyjątkiem supermarketów i aptek. * * * SWIAT: Żyję i nie jestem za granicą – oznajmił w piątek białoruski prezydent Alaksandr Łukaszenka dementujac plotki przeciwników jego rządów. Skrytykował strajki i protesty w przedsiębiorstwach na Białorusi, które rozpoczęły się w czwartek. Według oficjalnych wyników wyborów Łukaszenka zdobył 80,1 proc., a Cichanouska która dzień po wyborach uciekla na Litwę - 10,1 proc.
CORONAVIRUS INFO: W Wiktorii premier Dan Andrews ogłosił 2 sierpnia stan katastrofy. W Melbourne wprowadza się godzinę policyjną od 20:00 do 5:00. * * * Queensland zamyka granice od soboty 8 sierpnia dla mieszkańcow NSW i ACT. Wczesniej zostala już zamknięta dla podróżnych z Wiktorii. * * * Aktualne zgony (ilość/% śmiertelności): Swiat: 747000/5%, USA: 169000/6%, Niemcy: 9000/4%, Francja: 30000/27%, Rosja: 15000/2%, Polska: 1800/5%, Australia: 350/3%

niedziela, 2 sierpnia 2020

Covid-19 w Wiktorii: State of Disaster. Godzina policyjna w Melbourne

Premier Wiktorii Daniel Andrews ogłasza State of Disaster
Fot. YT
Wiktoriański premier Daniel Andrews informując dziś o 671 nowych przypadkach COVID-19 i 9 zgonach w Wiktorii ogłosił stan katastrofy (State of Disaster)  od godziny 18:00. Wprowadzona została godzina policyjna i nowe drastyczne restrykcje.   Powiedział, że nie miał innego wyjścia, jak tylko nałożyć surowsze ograniczenia na Melbourne. Ograniczenia będą obowiązywać przez sześć tygodni. 

„Wiem, że to trudne decyzje. To bardzo trudny dzień. Ale decyzje, które podjąłem, zapewnią mieszkańcom Wiktorii bezpieczeństwo ”- powiedział Andrews.
Na terenie metropolii Melbourne  od dziś wprowadzona została  godzina policyjna. Będzie obowiązywać codziennie od 20:00 do 5:00.
„Jedynym powodem, dla którego bedzie można wyjść z domu w godzinach od 20:00 do 5:00 rano, jest korzystanie lub sprawowanie opieki, chodzenie do i z pracy lub przebywanie w pracy. Nie będzie można już odwiedzać innych. Nie będzie można  też już dłużej wychodzić z domu bez żadnego powodu ”- powiedział Andrews.
Zakupy w supermarkecie będą ograniczone do jednej osoby na gospodarstwo domowe i nie mogą być dalej niż pięć kilometrów od domu.
Aktywność rekreacyjna została zakazana, a ćwiczenia na świeżym powietrzu ograniczone do jednej godziny dziennie.
Przed ogłoszeniem nowych ograniczeń wiktoriański premier Dan Andrews przyznał, że dzisiejszy dzień był najtrudniejszym dniem, z jakim się spotkał w ciągu sześciu lat pracy w kierowaniu stanem.
Federalny minister zdrowia Greg Hunt zapowiedział większe wsparcie dla zdrowia psychicznego, ponieważ mieszkańcy Wiktorii stoją w obliczu co najmniej kolejnych sześciu tygodni blokady. Hunt ogłosił, że każdy Australijczyk mieszkający na obszarze zamkniętym na mocy nakazu zdrowia publicznego będzie mógł uzyskać dostęp do dodatkowych 10 sesji w ramach usług pomocy psychologicznej Better Access poprzez Medicare.
Minister  Hunt również przekazal aktualne informacje z Melbourne, mówiąc, że „dziś jest jeden z najtrudniejszych dni w historii Wiktorii”. Hunt określił nowe ograniczenia jako „niestety konieczne”.
W całej Australii jest obecnie 17 921 przypadków i 208 ofiar śmiertelnych.
W szpitalu znajduje się 408 osób, 46 na oddziale intensywnej terapii, a 30 na respiratorach.
Reasumując podjęte dzis rządowe decyzje Metropolia Melbourne jest teraz objęta ograniczeniami w ramach  "czwartego etapu" walki z epidemią Covid-19.  Mieszkańcy stolicy Wiktorii  podlegają następującym zasadom i ograniczeniom:
  • Godzina policyjna - od 20:00 do 5:00 - począwszy od dzisiejszego wieczoru. Jedynymi powodami wyjścia z domu w tych godzinach będzie praca, opieka medyczna i opieka socjalna.
  • Sieć nocna zostanie zawieszona, a usługi transportu publicznego będą ograniczone w godzinach policyjnych.
  • Ćwiczenia będą ograniczone do maksymalnie jednej godziny dziennie i nie dalej niż pięć kilometrów od domu. Wielkość grupy będzie ograniczona do maksymalnie dwóch  - niezależnie od tego, czy z daną osobą mieszkasz, czy nie.
  • Zakupy będą ograniczone do jednej osoby na gospodarstwo domowe dziennie. Obowiązuje zasada maksymalnie pięciu kilometrów od domu.
  • Studia na TAFE i na uniwersytecie muszą odbywać się zdalnie.
  • Wesela będą zakazane.
  • Zakrycie twarzy będzie nadal obowiązkowe.
  • Wszyscy uczniowie wiktoriańscy na wszystkich poziomach powrócą do nauki zdalnej -z domu.
  • Nieistotne biznesy zostaną zmuszone do zamknięcia swej działalności.

Będzie jednak kilka zdroworozsądkowych wyjątków. Na przykład, jeśli mieszkasz więcej niż pięć kilometrów od najbliższego supermarketu lub masz dzieci, których nie można zostawić w domu.
Poza Melbourne regionalna Wiktoria przejdzie do trzeciego etapu ograniczeń, co oznacza, że ​​musisz pozostać w domu, chyba że wychodzisz z domu z jednego z czterech powodów - zakupów żywności i zaopatrzenia, opieki, ćwiczeń oraz nauki i pracy, jeśli nie możesz tego zrobić z domu .
Wszystkie ograniczenia dla Victorii będą obowiązywać co najmniej do 13 września.
na podst. news.com.auBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja