polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent Francji Emmanuel Macron przebywał w Polsce z oficjalną wizytą w poniedziałek, 20 kwietnia. Głównym punktem wizyty był I Polsko-Francuski Szczyt Międzyrządowy w Gdańsku. Macron zadeklarował, że Polska może liczyć na wsparcie militarne Francji w przypadku zagrożenia jej terytorium. Wizyta odbyła się na zaproszenie Donalda Tuska w Gdańsku, co doprowadziło do braku oficjalnego spotkania Macrona z prezydentem Polski, Karolem Nawrockim. * * * AUSTRALIA: Premier Anthony Albanese ogłosił zabezpieczenie dodatkowych czterech dostaw oleju napędowego od azjatyckich dostawców. Australia zmaga się z poważnymi brakami paliwa, co rzutuje na poparcie dla partii rządzącej. * * * SWIAT: Donald Trump został ewakuowany przez agentów Secret Service z dorocznej kolacji z korespondentami Białego Domu (White House Correspondents' Dinner), która odbywała się w hotelu Hilton w Waszyngtonie 26 kwietnia. W lobby hotelowym padły strzały niedługo po rozpoczęciu wydarzenia. Podejrzany został obezwładniony i zatrzymany przez służby przed wejściem do sali balowej.
POLONIA INFO:

czwartek, 19 grudnia 2019

Przed nami drugi sydnejski Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Przed nami drugi Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywający się w Sydney. W tym roku podwajamy siły i przygotowujemy świetne wydarzenie!

12 Stycznia, przede wszystkim w Polsce, ale i na całym świecie odbywać się będzie 28 Finał WOŚP. Sztab Sydney zaprasza wszystkich od godziny 11 do Woodstock Community Centre w Burwood (22 Church St).
Woodstock Community Centre w Burwood jest świetnym miejscem dla rodzin. W najbliższej okolicy budynku znajduje się plac zabaw, grille i park - jest to idealne miejsce na spędzenie niedzielnego popołudnia organizując sobie piknik i korzystając z atrakcji jakie my przygotujemy. Nie będzie problemu z parkowaniem samochodu, bowiem tuż obok jest spory parking. Miejsce znajduje się kilkanaście minut od stacji kolejowej, więc jest bardzo dobrze skomunikowany z różnymi miejscami w mieście. 


Planujemy wiele rozrywek dla mniejszych i większych uczestników. Między innymi występy muzyczne, teatralne, pokaz cross-fit i traningu na trampolinach. O każdej pełnej godzinie planujemy licytacje naszych aukcyjnych perełek, będą to między innymi: rejs łódką, płyta z autografami zespołu Elektryczne Gitary czy trening tenisa.

Na miejscu dostępne będą również stoiska: SIEMA SZAMA, gdzie dostępne będą napoje i przekąski. SIEMA KIDS, gdzie dzieci będą mogły wykazać swoje umiejętności artystyczne. Oprócz tego na miejscu będzie dostępny masaż, a cały dochód zostanie przeznaczony na Orkiestrę.


 
Zapraszamy wszystkich od godziny 11 do 17 do Woodstock Community Centre w Burwood (22 Church St).
Ogromnie zachęcamy do zapisania się na wydarzenie na naszym Facebooku .

I do odwiedzenia naszej strony - www.facebook.com/wospsydney
Karolina Rybińska
Sztab WOŚP - Sydney
 
Bumerang Polski jest patronem medialnym imprezy
 
zobacz naszą relację filmową z I sydnejskiej edycji WOŚP w styczniu 2019 r.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy