polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Polska nie musi wdrażać Zielonego Ładu. Trybunał Konstytucyjny zajął się kwestią wpływu Unii Europejskiej na polską politykę energetyczną. Wniosek w tej sprawie złożyła do TK grupa stu posłów. * * * AUSTRALIA: Partia Liberalna i Partia Narodowa rozstały się po tym, jak lider Partii Narodowej David Littleproud ogłosił, że partia po raz pierwszy od 38 lat odchodzi od umowy koalicyjnej. Lliderzy obu partii obwiniają się za niepowodzenie w zawarciu nowego porozumienia partnerskiego po niedawnej porażce koalicji w wyborach, w których Partia Pracy odniosła miażdżące zwycięstwo, a lider Partii Liberalnej Peter Dutton został usunięty ze swojego miejsca w parlamencie. Partia Narodowa będzie zasiadać w nowym parlamencie niezależnie. W najbliższych dniach liberałowie powołają nowe ministerstwo cieni Ostatni rozłam nastąpił w 1987 r., gdy premier Queensland National Party Joh Bjelke-Petersen prowadził kampanię na premiera. * * * SWIAT: Izrael przeprowadzadził w piątek rano atak na Iran. Do ataku doszło na kilka dni przed szóstą rundą negocjacji nuklearnych między Teheranem a Waszyngtonem. Iran zapowiada odwet.
POLONIA INFO:

niedziela, 15 września 2019

Nagrajmy wspólnie płytę z Symfonią "Polonia" I.J.Paderewskiego!

Zarząd Pomorskiego Stowarzyszenia Instrumentalistów Academia, zwrócił się do redakcji Bumeranga Polskiego  z prośbą o wsparcie medialne a do naszych Czytelników i w ogóle Polonii australijskiej o wsparcie finansowe nagrania płyty kompaktowej ze słynną Symfonią h-moll op. 24 Polonia Ignacego Jana Paderewskiego.
 
 To wybitne dzieło genialnego polskiego artysty jest niewystarczająco znane szerokiemu gronu odbiorców. Pisze  w przesłanym do nas  apelu prof. Bohdan Boguszewski - prezes Zarządu PSI Academia.

Apel prof. Bohdana Boguszewskiego Prezesa Zarządu PSI Academia 
O nagranie płyty CD – Ignacy Jan Paderewski – Symfonia h-moll op. 24 „Polonia”
 

Szanowni Państwo,
           
w imieniu Zarządu Pomorskiego Stowarzyszenia Instrumentalistów Academia, zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o wsparcie finansowe nagrania płyty kompaktowej ze słynną Symfonią h-moll op. 24 Polonia Ignacego Jana Paderewskiego. To wybitne dzieło Ignacego Jana Paderewskiego jest niewystarczająco znane szerokiemu gronu odbiorców. Trzyczęściowy utwór, trwający ok. 70 minut, nie doczekał się zasłużonego miejsca w historii muzyki polskiej, dlatego wymaga kolejnej rejestracji oraz ciągłego popularyzowania.                                                                          

Ten genialny polski Artysta skomponował ten utwór z okazji obchodów 40-lecia Powstania Styczniowego, wierząc także w szybkie odzyskanie przez Polskę upragnionej Niepodległości. W nadziei na zwycięstwo w monumentalnym dziele I.J. Paderewski wykorzystał motywy Hymnu Jeszcze Polska nie zginęła. Polska publiczność usłyszała słynną Polonię po raz pierwszy w roku 1910 we Lwowie. W historycznym wykonaniu wzięła wówczas udział Orkiestra Filharmonii Lwowskiej. Właśnie ten zespół  utrwali kompozycję na naszej płycie, którą zapewne zechcą Państwo współtworzyć. 
Katedra Szczecińska. Dyr. Bohdan
Boguszewski. Fot. J.Lorkowski

Liczę na Państwa hojność.

Z wyrazami szacunku                                                         


 Bohdan Boguszewski
Prezes Zarządu PSI Academia 

Szczegóły przedsięwzięcia:  https://zrzutka.pl/gbvj5p
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy