polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent Francji Emmanuel Macron przebywał w Polsce z oficjalną wizytą w poniedziałek, 20 kwietnia. Głównym punktem wizyty był I Polsko-Francuski Szczyt Międzyrządowy w Gdańsku. Macron zadeklarował, że Polska może liczyć na wsparcie militarne Francji w przypadku zagrożenia jej terytorium. Wizyta odbyła się na zaproszenie Donalda Tuska w Gdańsku, co doprowadziło do braku oficjalnego spotkania Macrona z prezydentem Polski, Karolem Nawrockim. * * * AUSTRALIA: Premier Anthony Albanese ogłosił zabezpieczenie dodatkowych czterech dostaw oleju napędowego od azjatyckich dostawców. Australia zmaga się z poważnymi brakami paliwa, co rzutuje na poparcie dla partii rządzącej. * * * SWIAT: Od 13 kwietnia Marynarka Wojenna USA blokuje ruch statków wpływających i wypływających z cieśniny oraz irańskich portów. Prezydent Trump zapowiedział, że każda jednostka próbująca naruszyć blokadę zostanie „wyeliminowana”. Amerykański niszczyciel USS Spruance przechwycił irański statek towarowy TOUSKA, który ignorował ostrzeżenia i próbował ominąć blokadę. W wyniku akcji jednostka została uszkodzona (strzał w maszynownię) i przejęta przez amerykańską piechotę morską. W odpowiedzi Iran wycofał się z planowanej kolejnej rundy negocjacji z USA. Wylot wiceprezydenta USA J.D. Vance'a do Pakistanu na rozmowy został wstrzymany.
POLONIA INFO:

środa, 3 lutego 2016

Polska Szkoła Sobotnia w Liverpoolu: Nowy rok szkolny rozpoczęty

Rozpoczęcie zajęć w Polskiej Szkole Sobotniej w Liverpool.
Fot. C.Wojciechowski
Polska Szkoła Sobotnia w Liverpool/Casula otworzyła swoje podwoje po długiej wakacyjnej przerwie. Oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce w minioną sobotę 30/01/16 i przypieczętowane zostało mszą świętą w niedzielne popołudnie 31/01/16  w kościele Św. Felixa w Bankstown.

Już tradycyjnie rodziców i uczniów powitała  dyrektor szkoły – p. Emilia Zwolak podczas ogólnego spotkania informacyjnego. Następnie uczniowie i rodzice udali się do klas z nauczycielami, gdzie udzielili oni szczegółowych informacji odnośnie programu nauczania, zasad bezpieczeństwa i innych ważnych dla dzieci i rodziców spraw.

Pierwszy sobotni poranek był ekscytujący dla wszystkich, a z pewnością dla nowych uczniów i ich rodziców, których z radością powitaliśmy! Z utęsknieniem czekamy na wakacyjne powroty wielu, pozostałych naszych studentówJ.  A dla tych, którzy jeszcze się wahają czy warto poświęcić 35 sobotnich popołudni w roku na posłanie dziecka do polskiej szkoły sobotniej zapewniamy, że na pewno dokonają doskonałej inwestycjiJ,która w połączniu z konsekwentnym podejściem rodziców może dać spektakularne efekty.

Polska Szkoła Sobotnia z Liverpool oferuje naukę języka polskiego na różnych poziomach nauczania. W programie nauczania również elementy historii i geografii Polski oraz polskich tradycji i kultury. W kalendarzu szkolnym imprezy okolicznościowe, jak np. z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty, które dostarczają sporo emocji  nie tylko dzieciom, ale i biorącym udział w konkursach rodzicomJ.Zajęcia prowadzone są w przyjaznej atmosferze z dostosowaniem do potrzeb każdego ucznia.

Drogi Rodzicu, Droga Babciu, Drogi Dziadku!  Dając dziecku szansę uczenia się języka polskiego nie tylko pomagasz mu  rozwijać pamięć, koncentrację, rozbudzać kreatywność, ale i pozwalasz mu sięgnąć do korzeni, dbasz o utrzymanie więzi rodzinnych, kształtujesz jego poczucie tożsamości i otwierasz przed nim nowe perspektywy edukacyjne, zawodowe i poznawcze.

Czekamy na Was na terenie Casula Public School przy De Meyrick Ave  w Casula. Zadzwoń, a udzielimy wyczerpujących informacji na temat pracy naszej szkoły. Telefony kontaktowe: 0425 840 670 oraz 0418 284 398.

 Aby zapoznać się z nami zapraszamy na naszą stronę internetową i szkolną stronę facebook, gdzie w galerii zdjęć dokumentujemy nasze „szkolne życie”.

 
Ewelina Ellsmore


Zdjecia: Celestyna Wojciechowski







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy