polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Polska nie musi wdrażać Zielonego Ładu. Trybunał Konstytucyjny zajął się kwestią wpływu Unii Europejskiej na polską politykę energetyczną. Wniosek w tej sprawie złożyła do TK grupa stu posłów. * * * AUSTRALIA: Partia Liberalna i Partia Narodowa rozstały się po tym, jak lider Partii Narodowej David Littleproud ogłosił, że partia po raz pierwszy od 38 lat odchodzi od umowy koalicyjnej. Lliderzy obu partii obwiniają się za niepowodzenie w zawarciu nowego porozumienia partnerskiego po niedawnej porażce koalicji w wyborach, w których Partia Pracy odniosła miażdżące zwycięstwo, a lider Partii Liberalnej Peter Dutton został usunięty ze swojego miejsca w parlamencie. Partia Narodowa będzie zasiadać w nowym parlamencie niezależnie. W najbliższych dniach liberałowie powołają nowe ministerstwo cieni Ostatni rozłam nastąpił w 1987 r., gdy premier Queensland National Party Joh Bjelke-Petersen prowadził kampanię na premiera. * * * SWIAT: Izrael przeprowadzadził w piątek rano atak na Iran. Do ataku doszło na kilka dni przed szóstą rundą negocjacji nuklearnych między Teheranem a Waszyngtonem. Iran zapowiada odwet.
POLONIA INFO:

sobota, 12 września 2015

Za tydzień piknik Bumeranga Polskiego. Jak dojechać?

Przypominamy! To już za tydzień, w sobotę 19 września w urokliwym miejscu nad Lake Moore w południowo - zachodzniej dzielnicy Sydney - Liverpool,  odbędzie sie piąty  piknik Bumernga Polskiego. Będzie to Piknik Jubileuszowy bowiem w tym miesiącu mija pieć lat od powstania naszego portalu. Wszystkich zapraszamy na godzinę 12:00. Będzie wiele atrakcji. Dziś prezentujemy mapkę, jak dojechać na miejsce pikniku i więcej szczegółów programu.  

Na pikniku będą obecni członkowie redakcji i stowarzyszenia Bumerang Media Inc. nasi sponsorzy, czytelnicy i sympatycy. Kto jeszcze chce dołączyć do nas prosimy o zgłoszenie mailowe: [email protected]. lub SMS do redaktora naczelnego: 0425 303 221.


Dla uczestnków pikniku, na który zapraszamy z całymi rodzinami czeka wiele atrakcji. Oprocz BBQ przygotowanego przez mistrza tematu - pana Wiesława z firmy Polonez, będą przekąski, polskie piwo i australijskie wino oraz tort jubileuszowy. Dla dzieci konkursy rysunkowe z niezwykłymi nagrodami, konkurs dla dorosłych oraz modelarska zabawa dla całych rodzin.

Specjalnym gościem pikniku będzie podróżnik Michał Kozok, który bez pomocy silnika przemierzył caly kontynent południowoamerykański. Z uczestnikami wyprawy Carpe Dream, których obecność na pikniku pierwotnie zapowiadaliśmy, będziemy łączyć się wirtualnie, bowiem nadażyla  się im niezwykła okazja dotarcia do wybrzeży Australii katamaranem co zajmie im w tej sytuacji więcej czasu. 
 Będzie też pokaz podstaw golfa zaprezentowany przez wielokrotnego mistrza tej dziedziny sportu - pana Zdzisława Małkusa no i jeszcze parę niespodzianek, o których dowiecie się  już  na miejscu.
Warto przyjechać. Zapraszamy!
Wpisowe: $10 - na dalszy rozwój Bumeranga Polskiego.

Jak dojechać?

Samochodem: z City - freeway M7 przed Liverpoolem zjazdem na Heathcote Rd lub następnym na Moorebank Ave, dojechać do Newbridge Rd, skrecić w prawo ,  zaraz potem w lewo w Bridge Rd i do końca do Haigh Park.
Z każdego kierunku: Newbridge Rd, skręcić w Bridge Rd i do końca.
Namiary GPS: Moorebank NSW, Bridges Rd.
Parking na miejscu - bezpłatny.

Koleją: Z każdego kierunku do stacji Liverpool, potem pieszo 600 m przez most nad Georges River, skręcić w lewo w Bridges Rd i dalej 500 m do Haigh Park.

Rowerem: Z Chipping Norton scieżką rowerową wzdłuż Georges River  do Haigh Park.



Materialy do konkursów z nagrodami:

Kolorowanie bumerangów.

Można juz teraz wydrukować poniższego bumeranga i pokolorowac wg własnego projektu przed piknikiem i oczywiscie przynieść na imprezę.




 Happy skyscraper :)

Sklejenie i pomalowanie modelu wesołego wieżowca Partii Dobrego Humoru (projektu znanego rysownika Szczepana Sadurskiego). Autorzy najlepiej sklejonych i najciekawiej lub najśmieszniej pomalowanych wieżowców otrzymają specjalne wyróżniena i nagrody.

Link do strony skąd można zaladować i wydrukować  szablon do sklejenia:
http://www.sadurski.com/Partia%20DH/wiezowce-partia-dobrego-humoru.htm

 Sponsorzy pikniku:



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy