polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Prezydent RP Karol Nawrocki napisał list do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen w sprawie relokacji migrantów. Nawrocki napisał: „Polska nie zgodzi się na jakiekolwiek działania instytucji europejskich, które zmierzałyby do rozlokowywania w Polsce nielegalnych migrantów." * * * AUSTRALIA: Palestine Action Group przegrała w sądzie apelacyjnym Nowej Południowej Walii wniosek o zorganizowanie marszu pod Operę w Sydney . Jednak w związku ze zmianą celu protestu, demonstracja została zatwierdzona i odbędzie się z Hyde Parku wzdłuż George Street do Belmore Park. * * * SWIAT: Władze Tureckie potwierdziły, wysłanie do Kosowa dużej partii broni. Premier Kosowa Albin Kurti osobiście odebrał w Prisztinie kontenery z tysiącami dronów kamikadze Skydagger, mówiąc, że „umowa została podpisana w grudniu ubiegłego roku ze znaną turecką firmą Baykar”. Dostawa dronów budzi obawy o bezpieczeństwo Serbii.
POLONIA INFO: Festiwal Polski - Klub Sportowy "Polonia", 26.10, godz. 11:30

poniedziałek, 9 grudnia 2013

Polish Christmas na Darling Harbour - fotoreportaż (3)

Kolejny nasz fotoreportaż z Polish Christmas na Darling Harbour. Tym razem redakcyjny, w ujęciach Jarka Ławońskiego i Krzysztofa Bajkowskiego.

 Na zdjęciach oprócz zespołów folklorystycznych, które tradycyjnie umilają festiwalowiczom czas muzyką i tancem  ludowym, osoby występujące na scenie m.in.  reżyserka polskiego pochodzenia Zosia Turkiewicz, śpiewaczka Lucy Michalewska, piosenkarka Terenia Tabor, zespół Magiakos. Z placu: stoiska z jadłem, Pawel Gospodarczyk, który z Melbourne przywiozl wielki, prawdziwy polski kram,  starsza kadra harcerska i  polscy księża - po raz pierwszy oficjalnie na Festiwalu. Wkrótce kolejne relacje.



 




























Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy