polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: „Rzeczpospolita” opublikowała artykuł, w którym ujawniła, że według nieoficjalnych ustaleń w dom w Wyrykach uderzyła rakieta AIM-120 AMRAAM wystrzelona z polskiego F-16. Wcześniej władze i liczne media w Polsce oskarżały o to Federację Rosyjską w tym wiceminister spraw zagranicznych Marcin Bosacki na forum Rady bezpieczeństwa ONZ. * * * AUSTRALIA: W Melbourne, Sydney i innych miastach odbyły się duże demonstracje, w których rywalizujące ze sobą grupy podnosiły argumenty dotyczące m.in. suwerenności rdzennej ludności czy sprzeciwu wobec imigracji.Transparenty niesione przez protestujących odzwierciedlały skrajnie różne cele: “Rally against racism”, “Sovereignty never ceded”, “Save Australia” and “Australia unites against government corruption”. W Melbourne „Wiec przeciwko rasizmowi” został zablokowany przez policję konną, która utworzyła linię, uniemożliwiając protestującym kontakt z antyimigracyjną i antykorupcyjną demonstracją. * * * SWIAT: "Realizacja prowokacyjnej idei kijowskich i innych głupków o utworzeniu »strefy zakazu lotów nad Ukrainą« i możliwości zestrzelenia naszych bezzałogowych statków powietrznych przez kraje NATO będzie oznaczała tylko jedno – wojnę NATO z Rosją. Należy nazywać rzeczy po imieniu!” – ocenił były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwania Radoslawa Sikorskiego do zestrzeliwania przez NATO rosyjskich dronów i rakiet nad Ukrainą .
POLONIA INFO:

sobota, 23 listopada 2013

"The Human Experience" - jedyny taki film o człowieku. Pokazy w Australii

W Australii  w grudniu odbędą się pokazy niezwykłego filmu  dokumentalnego, nagrodzonego 30-krotnie na międzynarodowych festiwalach filmowych pt. "The Human Experience". Pierwszy z pokazów odbędzie się w Konsulacie Generalnym RP w Sydney w poniedziałek, 2 grudnia o godz.17:30.
 
"The Human Experience" to historia braci, którzy podróżują po świecie w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Kim jestem? Kim jest człowiek? Jaki jest sens ludzkiego życia? Dlaczego cierpimy? Bohaterowie przebywają wśród bezdomnych na ulicach Nowego Jorku, sierot i przyprawionych o kalectwo dzieci z Peru, porzuconych trędowatych w lasach Ghany. Dzięki tym spotkaniom, bracia poczuli prawdziwe piękno człowieka.



Film podrożuje po świecie wzbudzając niezwykłe emocje wsród widzów. Koordynatorem pokazów w Europie był Maciej Syka - znany Polonii sydnejskiej wyróżniający się uczestnik Światowych Dni Młodzieży w Sydney w 2008 roku. Maciej będzie również u nas podczas grudniowych pokazów australijskich


Muzyk Bono z U2 długo nie mógł zasnąć po obejrzeniu tego filmu. Wiedział, że właśnie zobaczył coś niezwykłego, coś co jest częścią Jego samego, wreszcie coś - co dotyczy każdego z nas. Niedługo później, pod wpływem tego filmu powołał organizację "Pionierzy zmian". Amerykańska dziennikarka Oprah Winfrey kiedy oglądnęła go po raz pierwszy, oznajmiła, że jest to film, który powinien obejrzeć nie tylko każdy Amerykanin, ale każdy człowiek na świecie, i to przynajmniej raz w życiu. Wreszcie, Cherie Blair, żona byłego brytyjskiego premiera Tonego Blaira, postanowiła pokazać "The Human Experience" i zaprosić jego twórców do Wielkiej Brytanii. Jej zdaniem wartości w nim przedstawione dotyczą każdego z nas, a Wielka Brytania jak i Europa potrzebuje odpowiedzieć sobie na pytanie postawione w filmie: "Czy zapomnieliśmy co oznacza być ludźmi?

 W Polsce film wsparli bracia Pazura, Krzysztof Zanussi  i Andrzej Wajda. Wszyscy oni podkreślają, że nie jest to zwykły film - historia ta bowiem bardzo mówi o człowieku i człowieczeństwie i jej zobaczenie potrzebne jest wszystkim nam. Film dostal już 30 międzynarodowych nagród .

Jego tworca - Charles Kinnane III - w wieku 18 lat był w wieżowcach World Trade Center w 2001. Po przeżyciu katastrofy, stwierdził, że chce promować dobre obrazy i dobre wartości. Wyruszył w podróż z grupą przyjaciół do Ghany w Afryce, Peru w Ameryce Południowej. Nakręcił tam THE HUMAN EXPERIENCE, a także pózniej zmontował materiał. Do dziś pokazuje film na całym świecie ludziom różnych kultur, poglądów, wyznań. W wolnych chwilach prowadzi niesamowitą fundację dla dzieci: surfforthecause.com.  Jeffrey Azize - główny bohater filmu " The Human Experience", jeździ po świecie z filmem, na co dzień pracuje w Grassroots Films w Nowym Jorku.

"The Human Experience", Konsulat RP w Sydney, 2 grudnia 2013, godz.17:30.


A oto dalsze terminy pokazów:

SYDNEY
W środe 4 grudnia o godz.10:00 w Domu Orła Białego w Cabramacie ,
W czwartek 4 grudnia o godz. 19:00  w Klubie Polskim w Ashfield,
W piątek 6 grudnia o godz.18:30 w Klubie Polskim w Ashfield,
W sobotę 7 grudnia o godz. 15:00  w Klubie Polskim w Ashfield,
W niedzielę 8 grudnia o godz. 12:30  w sali Jana Pawła przy Kościele w Marayong
W środę 18 grudnia o godz. 18:30  w Klubie Polskim w Bankstown


MELBOURNE - W niedzielę 15 grudnia o godz. 12.30 w Sanktuarium Bożego
Miłosierdzia w *Keysborough.*


BRISBANE - W piątek 20 grudnia o godz. 19.00 w Polskim Klubie w Milton.


Inicjatorem pokazów jest: Towarzystwo Chrystusowe Prowincji Australijsko-Nowozelandzkiej

Bumerang Polski poleca: "The Human Experience"  
 Zob. polską stronę filmu  "The Human Experience"




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy