polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W czwartek w Warszawie odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z szefem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w sprawie dalszych losów Zjednoczonej Prawicy.Jak podaje PAP, powołując się na własne źródła, efektem negocjacji ma być wejście lidera PiS do rządu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński miałby nadzorować resorty sprawiedliwości, obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji. * * * AUSTRALIA: Australijscy naukowcy ostrzegają, że „cicha fala” chorób neurologicznych może ogarnąć Australię w nadchodzących latach, ponieważ uszkodzenie mózgu spowodowane przez koronawirusa może prowadzić do innych chorób. Nowe badania dotyczące długoterminowych skutków COVID-19 opublikowane w środę wykazały, że osoby, które przeżyły, mogą mieć zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona.* * * SWIAT: Na odbywającym się w Londynie procesie o ekstradycję australijskiego dziennikarza i wydawcy Juliana Assange’a, ściganego przez Stany Zjednoczone za ujawnienie zbrodni armii amerykańskiej w okupowanych krajach – Afganistanie i Iraku, sędzia nie zgodziła się, by rozprawy mogli oglądać deputowani europejscy, czy organizacje dziennikarskie i ochrony praw człowieka.Do rządu w Londynie dotarł list otwarty byłych i obecnych szefów państw, premierów, ministrów, parlamentarzystów i innych polityków z całego świata domagających się zakończenia procedury ekstradycyjnej i natychmiastowego uwolnienia Assange’a.
CORONAVIRUS INFO: W Wiktorii premier Dan Andrews ogłosił 2 sierpnia stan katastrofy. W Melbourne wprowadzono godzinę policyjną od 20:00 do 5:00. * * * Wladze Queensland zamknęly granice od soboty 8 sierpnia dla mieszkańcow NSW i ACT. Wczesniej granica zostala już zamknięta dla podróżnych z Wiktorii. * * * Aktualne zgony (ilość/% śmiertelności): Swiat: 958000/4%, USA: 203000/5%, Brazylia: 135000/4%, Niemcy: 9000/4%, Francja: 31000/25%, Wlochy: 35000/14%, Rosja: 19000/2%, Polska: 2200/5%, Australia: 800/3%

środa, 27 listopada 2013

Busem przez Świat - Australia Trip. Ekipa busa już leci do Sydney


Wczoraj, we wtorek, 26. listopada ekipa Busem Przez Świat wyruszyła w swoją 9-tą wyprawę, tym razem do Australii. W ramach wyprawy „Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014″ wiekowy bus na świdnickich tablicach przejedzie ponad 25.000 km przez Australię i Nową Zelandię.
 
W 4 miesiące, w środku australijskiego lata nasza ekipa w składzie:
  • Karol Lewandowski (Świdnica),
  • Wojtek Lewandowski (Świdnica),
  • Aleksandra Ślusarczyk (Kielce),
  • Tomasz Nowacki (Poznań),
  • Daniel Tkaczyk (Wrocław)
będzie musiała zmierzyć się z porą deszczową, 50-stopniowymi upałami na pustyniach, tysiącami kilometrów niezamieszkałych bezdroży a także najbardziej jadowitą fauną na świecie.
 Sponsorem tytularnym wyprawy została  firma Mennica Wrocławska, która jest wiodącym dilerem złota i srebra w Polsce i oferuje produkty najsłynniejszych mennic na świecie w tym australijskiej Perth Mint, którą odwiedzimy podczas wyprawy – stamtąd pochodzą takie monety jak Złoty Kangur czy Srebrna Koala – nasi fani śledzący wyprawę będą mogli wygrać takie drogocenne monety w konkursach organizowanych podczas wyprawy na naszym facebooku!


- Z radością wspieramy ekipę podróżników, którzy z wielką konsekwencją realizują już czwartą wyprawę „Busem przez świat”. Tym razem naszą uwagę zwróciło miejsce wyprawy, którego historia i współczesność nierozłącznie są związane ze złotem – mówi Wojciech Kaźmierczak, prezes Mennicy Wrocławskiej, czołowego dilera złota i srebra inwestycyjnego w Polsce. – W naszej stałej ofercie są takie monety inwestycyjne jak Australijski Złoty Kangur czy Australijska Srebrna Koala, więc ten niezwykły kontynent jest nam bardzo bliski – dodaje.
– Ekipa podróżników daję sporą dawkę optymizmu i energii, a swoimi pomysłami zarażają też innych. Pokazują młodym ludziom, że można mieć marzenia w dodatku globalne i samemu je realizować. Trzeba mieć chęć i wolę walki. Ilość sponsorów jest imponująca i pomaga w realizacji marzeń, my też swoją cegiełkę dokładamy – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

Konferencja prasowa w dniu startu wyprawy „Mennica Wrocławska Austraila Trip 2013-2014
 
W czasie wyprawy ekipa „Busem przez świat” odwiedzi również miejsca związane ze złotem takie jak mennica w Perth czy kopalnia w Kalgoorlie. Nie zabraknie również poszukiwania śladów słynnej australijskiej gorączki złota.
Partnerem technologicznym wyprawy została firma Lenovo Polska, która wyposażyła ekipę w sprzęt komputerowy niezbędny do obróbki zdjęć i filmów, firma Freeway  wyposażyła ekipą w sportowe kamery GoPro a firma S&R Polska w kompletny zestaw narzędzi do busa. Partnerem wyprawy została także firma Head&Shoulders.
Dziękujemy także Hapag Polska odpowiedzialnej za transport busa z Gdyni do Australii, CMA Monitoring za pozycjoner GPS, oraz firmom Zenbox, Koszulka.tv Kangur Tour, Bumerang Polski, iStudent za wsparcie i pomoc w organizacji wyprawy.
 
 
W poprzednich 8 wyprawach udało nam się w 4 lata odwiedzić spory kawałek świata, bo aż 33 państwa na 3 kontynentach, tegoroczna wyprawa będzie jednak zdecydowanie najtrudniejsza ze względu na olbrzymie pustkowia (miasta co kilkaset kilometrów), wysokie temperatury i niebezpieczna australijską faunę.
Auto przez wiele miesięcy było szykowane do drogi, mamy wymieniony bak paliwa, a na dachu dodatkowy kanister. W sumie na jednym tankowaniu będziemy mogli przejechać 700-800 km w zależności od trasy. Na dachu mamy dodatkowe zbiorniki na wodę, w sumie będziemy mieli zawsze ponad 130 litrów wody pitnej. Przed wyjazdem wymieniliśmy w busie opony na specjalne z większym bieżnikiem, które mają dużo lepiej spisać się na piachu i błocie. Zostaliśmy wyposażeni przez firmę S&R w wypasiony zestaw narzędzi niezbędnych do każdej naprawy więc nawet w środku pola będziemy mogli naprawić każdą usterkę. Tym razem zabraliśmy też sporo części zamiennych, dodatkowe liny, lewarki, wiertarki i wiele innych patentów przydatnych w trasie. Wiele osób ostrzegało nas też przed zwierzętami, które lubią wskakiwać pod koła, zamontowaliśmy więc specjalnego bullbara, czyli orurowanie na przedzie auta chroniące chłodnice. Dzięki pomocy wielu życzliwych osób silnik i skrzynia biegów przeszły remont generalny, wymieniliśmy chłodnice, wentylator, węże, przewody, hamulce, łożyska i wiele innych podzespołów. Tym razem na pokładzie busa będzie także nowy członek ekipy, Daniel, zawodowy mechanik znający się na busach, więc powinniśmy sobie poradzić z każdą awarią.
 
Przygotowania do wyprawy „Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014″ trwały ponad 12 miesięcy. Bardzo dużo czasu zajęło nam mechaniczne przygotowanie busa, poza tym musieliśmy skompletować ekipę (do ekipy dołączyło 2 nowych fanów wybranych z prawie 500 osób, które zgłosiły się na wyprawę), załatwić wizy i niezbędny dla wjazdu busa do Australii karnet CPD, znaleźć tanie loty, załatwić transport auta, przekonać sponsorów do wsparcia naszej wyprawy i w międzyczasie odłożyć po minimum 5 tysięcy na głowę.
Podczas przygotowań do wyprawy spotkaliśmy się z bardzo dużą pomocą i życzliwością Polaków mieszkających w Australii, którzy kontaktowali się z nami mailowo, zapraszali do siebie i pomagali w przygotowaniach wyprawy i organizacji noclegów na miejscu, za co serdecznie im dziękujemy.
 
1. grudnia o 14:30 czasu lokalnego lądujemy w Sydney gdzie mamy zostać przyjęci przez Dom Polski i spotkać się z Polonią. Liczymy, że dostaniemy od nich wiele wskazówek na temat naszej trasy i całej wyprawy. Lot do Australii będzie trwał około 140 godzin z 2-dniowym postojem w Singapurze. Po odebraniu busa w porcie w Sydney ruszamy na północ w kierunku Brisbane a następnie do Cairns w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej gdzie planujemy spędzić święta i przywitać Nowy Rok. Stamtąd ruszamy w prawdziwy australijskich outback i najpierw kierujemy się wybrzeżem na zachód a potem wjeżdżamy w samo serce Australii czyli do świętej aborygeńskiej góry, Uluru. Zachodnim wybrzeżem dojeżdżamy aż do Perth gdzie odwiedzamy lokalna mennicę i kopalnie złota w Kalgoorlie a stamtąd południowym wybrzeżem do Adelaide skąd chcemy przeprawić się na Tasmanię a następnie wylecieć na 2-3 tygodnie na Nową Zelandię. Z wylotem musimy zdążyć w 3 miesiące, bo nasza wiza pozwala nam tylko na tak długi jednorazowy pobyt w Australii. Po powrocie wiza odnawia się na kolejne 3 miesiące i możemy spokojnie kontynuować podróż w kierunku Sydney gdzie nadajemy busa na statek i wracamy do Polski.
Na blogu www.busemprzezswiat.pl codziennie będą pojawiać się relacje z każdego dnia wyprawy, bardzo często będziemy też aktualizować zdjęcia na naszym facebooku www.facebook.com/BusemPrzezSwiat a raz na tydzień na kanale na youtube www.youtube.com/user/BusemPrzezSwiat będą pojawiać się filmy z wyprawy. Będzie można też śledzić busa na pozycjonerze GPS, w miarę możliwości planujemy na miejscu zamontować w busie kamerę online.
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły nam w przygotowaniach zarówno z Polski jak i z Australii, dziękujemy wszystkim czytelnikom, którzy nas wspierali i wierzyli, że wyprawa dojdzie do skutku, dziękujemy sponsorom, którzy po raz kolejny nam zaufali i wsparli naszą wyprawę a także wszystkim innym, którzy nam pomogli – bez Was ta wyprawa nie doszłaby do skutku!
 
Zapraszamy do śledzenia naszej wyprawy
 
 
* * *


W niedzielę, 8 grudnia o godz. 12.00 w parku przy Coogee Beach, redakcja Bumeranga Polskiego organizuje trzeci z kolei piknik bumerangowy, na ktorym gośćmi będą uczestnicy wyprawy Busem przez Świat. Bedzie to okazja do spotkania się z podróżnikami i zobaczenia 24-letniego, kultowego VW-T3, który wyruszy teraz w swą kolejna trasę tym razem dookoła Australii. Szczegóły  o możliwości uczestniczenia w pikniku - wkrótce.
 
Bumerang Polski jest  jednym z głównych patronów medialnych wyprawy „Mennica Wrocławska Australia Trip 2013-2014″ 

 
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja