polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: Po kilkudziesięciogodzinnym zamknięciu nieba do Polski przyleciały samoloty z Dubaju i Omanu z Polakami wracającymi do kraju.Tysiące obywateli Polski wciąż zablokowane jest w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Katarze i innych państwach regionu. Wiele połączeń lotniczych pozostaje zawieszonych, a decyzje o wznowieniu ruchu uzależnione są od sytuacji bezpieczeństwa i ewentualnego otwarcia przestrzeni powietrznej. * Prezydent Karol Nawrocki podczas spotkania z prezesem NBP Adamem Glapińskim przedstawił propozycję "Polski SAFE 0%". Celem jest sfinansowanie 185 mld zł na wzmocnienie sił zbrojnych bez odsetek i bez zaciągania długu, jako suwerenna alternatywa dla unijnego, warunkowego programu SAFE, forsowanego przez rząd Donalda Tuska. * * * AUSTRALIA: Władze Australii oficjalnie poparły działania militarne USA i Izraela podjęte przeciwko Iranowi. Trwa akcja sprowadzania obywateli Australii utkniętych na Bliskim Wschodzie z powodu zamknięcia przestrzeni powietrznej. Rząd zaplanował kolejne loty komercyjne, aby umożliwić powrót tysiącom osób przebywających m.in. w Dubaju. * * * SWIAT: Sytuacja na Bliskim Wschodzie gwałtownie eskalowała po rozpoczętej 28 lutego 2026 r. wspólnej operacji USA i Izraela (nazywanej m.in. „Epic Fury” lub „dekapitacją”). W wyniku nalotów w Teheranie zginął Najwyższy Przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei.Nad kopułą Meczetu Jamkaran w prowincji Qom wzniesiono „czerwoną flagę”. To symbol zemsty za śmierć Chameneiego, W odwecie Iran przeprowadził zmasowany atak rakietowy na terytorium Izraela i bazy USA na Bliskim Wschodzie.
POLONIA INFO:

czwartek, 20 czerwca 2013

Recital fortepianowy Krystiana Tkaczewskiego - zaproszenie

Konsul Generalny RP w Sydney, Daniel Gromann zaprasza na koncert fortepianowy Krystiana Tkaczewskiego, polskiego pianisty mieszkającego w USA, we wtorek 2 lipca 2013 r. o godz. 19.00 w Konsulacie.
Krystian Tkaczewski urodzony w Tarnowie w 1980 roku, studiował w akademiach muzycznych w Warszawie i we Wrocławiu a następnie w University of Hartford Hartt School w Connecticut (USA). Krystian jest laureatem lub finalistą  dwudziestu europejskich i amerykańskich  konkursów pianistycznych, brał udział w festiwalach i koncertach w ponad dwudziestu krajach na czterech kontynentach.

W programie sydnejskiego recital znajdą się  utwory Rachmaninowa, Chopina i Musorgskiego. Z uwagi na ograniczoną pojemność sali recepcyjnej wymagane jest  wcześniejsze zarezerwowanie miejsc e-mailem:
[email protected] lub telefonicznie: (02) 9363 9816 .


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy