polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: 4 października związkowcy wyszli na ulice Katowic. Wielki protest zapowiadany jako marsz gwiaździsty, ma zwrócić uwagę na problemy polskiego przemysłu. Dominik Kolorz, przewodniczący śląsko – dąbrowskiej Solidarności powiedział, że wszystkie rządy od 2007 roku są odpowiedzialne za to, że doprowadziły polskie górnictwo, energetykę, przemysł zbrojeniowy, motoryzację do tak tragicznej styuacji. Podkreślił, że wrogiem numer jeden jest Zielony ład i polityka klimatyczna Unii Europejskiej. * * * AUSTRALIA: Premier Anthony Albanese wyraził zaniepokojenie niedawnym i potencjalnie niebezpiecznym starciem wojskowym na Morzu Południowochińskim podczas spotkania na wysokim szczeblu z premierem Chin Li Qiangiem. „Mamy nieporozumienia, a przyjaciele potrafią omówić problemy. To właśnie potrafimy robić” – powiedział premier. * * * SWIAT: Władimir Putin poinformował, że Rosja przeprowadziła test nowej broni. To pocisk o napędzie jądrowym, Burewiestnik. Donald Trump w odpowiedzi napisal: „Z powodu programów testowych innych krajów, poleciłem Ministerstwu Wojny rozpoczęcie testowania naszej broni jądrowej na równych zasadach. Proces ten rozpocznie się natychmiast”. * Niezależna polityk popierana przez partie lewicowe, 68-letnia Catherine Connolly, została w sobotę wybrana na prezydenta Irlandii, zdobywając 63,36 proc. głosów. W pierwszym przemówieniu po ogłoszeniu oficjalnych wyników zapowiedziała, że będzie wspierać politykę neutralności kraju.
POLONIA INFO: Festiwal Polski - Klub Sportowy "Polonia", 26.10, godz. 11:30

poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Spotkanie z Radosławem Sikorskim - zaproszenie

Radosław Sikorski. Fot.H.Dettenborn
Pragnę z przyjemnością Państwa poinformować, że w poniedziałek 6 maja 2013 r. w godz. 16.00 – 17.30 w siedzibie Australian Institute of International Affairs (AIIA) w Sydney odbędzie się spotkanie z panem Radosławem Sikorskim, Ministrem Spraw Zagranicznych RP, który wygłosi przemówienie nt. Poland and the European Union in the Asian Century. Będzie to najważniejsze publiczne wystąpienie Pana Ministra w trakcie jego podróży do Australii.
 
Więcej informacji o tym wydarzeniu dostępnych jest na stronie internetowej AIIA: www.aiia.asn.au/nsw-events/event/700-special-event. Jest tam także możliwość rejestracji (wstęp jest wolny, ale konieczna jest wcześniejsza rejestracja, liczba miejsc jest ograniczona).
Serdecznie zachęcam Państwa do udziału w spotkaniu z Panem Ministrem oraz do rozpropagowania tej informacji wśród swoich polskich i australijskich znajomych.
 
Daniel Gromann
Konsul Generalny
Konsulat Generalny RP w Sydney


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy