polish internet magazine in australia

NEWS: POLSKA: W weku 85. lat zmarł arcybiskup Józef Michalik, emerytowany arcybiskup archidiecezji przemyskiej obrządku łacińskiego, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski (2004–2014). Był wielkim zwolennikiem pojednania katolicko-prawosławnego i polsko-rosyjskiego. * Prezydent Nawrocki za większą ilością amerykańskich żołnierzy w Polsce. Polska jest gotowa przyjąć żołnierzy amerykańskich, jeżeli prezydent USA Donald Trump zdecyduje się zmniejszyć obecność w Niemczech – mówi Karol Nawrocki. * * * AUSTRALIA: Policja w Wiktorii aresztowała 12 osób w związku z serią podpaleń restauracji. Nastolatkom płacono nawet do 20 000 dolarów za przeprowadzanie tych ataków. * * * SWIAT: Moskwa wzywa do opuszczenia Kijowa. Zagraniczni dyplomaci otrzymali notę: „MSZ Rosji apeluje do władz państwa kraju/kierownictwa organizacji o potraktowanie tego wezwania z najwyższą odpowiedzialnością i zapewnienie ewakuowania we właściwym czasie personelu dyplomatycznego i innych misji, a także swoich obywateli z Kijowa„. Rzecznik rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wskazała, że powodem jest „nieuchronność uderzenia sił Rosji na Kijów, w tym na ośrodki decyzyjne, w przypadku realizacji planów zakłócenia przez Ukrainę świętowania Dnia Zwycięstwa 9 maja w Moskwie”.
POLONIA INFO:

piątek, 10 sierpnia 2012

Magnat węglowy chce sklonować dinozaura

Fot. Andrzej Bęben
Jeden z najbogatszych ludzi w Australii, magnat węglowy z Queensland - Clive Palmer, postanowił wcielić w życie fantazje Stevena Spielberga i stworzyć prawdziwy Park Jurajski - czytamy w serwisie internetowym ruvr.ru.
Według przekazanych informacji, biznesmen - którego majątek szacowany jest na ok. 8 miliardów dolarów australijskich - porozumiał się już na temat realizacji idei z naukowcami, którzy sklonowali owcę Dolly w 1996 roku, a teraz mają podjąć się próby sklonowania dinozaura.
- Według planu Clive'a Palmera na terytorium jego "parku jurajskiego" otoczonego wodą mają znaleźć się również luksusowe hotele i gigantyczny diabelski młyn - czytamy w ruvr.ru.
Podejście niektórych ekspertów do tematu jest jednak sceptycznie. - Ich zdaniem naukowcom nigdy nie uda się przywrócić do życia dinozaurów, ani też innych dawnych stworzeń, ponieważ ich geny już dawno temu zniknęły z Ziemi - czytamy w publikacji.
Clive Palmer poinformował niedawno  o planach odtworzenia legendarnego Titanica. Dokładna kopia feralnego statku ma się udać w swój pierwszy rejs w 2016 roku.
nettg.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy