polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Trzynastu z siedemnastu członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. "W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do Pana Premiera o przyjęcie naszej rezygnacji z dalszego udziału w pracach Rady Medycznej do spraw COVID-19" - napisano w oświadczeniu. Decyzja zapadła z uwagi na "brak wpływu rekomendacji na realne działania". Dodano, że "z upływem czasu z narastającą frustracją obserwowaliśmy brak politycznych możliwości wprowadzania optymalnych i sprawdzonych w świecie rozwiązań w walce z pandemią". * * * AUSTRALIA: Ojczym zaginionej uczennicy, Charlise Mutten, został oskarżony o morderstwo po tym, jak policja znalazła ciało dziewięciolatki w beczce w nocy w Blue Mountains. Dziewięcioletnia dziewczynka była na wakacjach z matką Kallistą Mutten i ojczymem Justinem Laurensem Steinem w posiadłości weselnej w Mt Wilson, kiedy zgłoszono jej zaginięcie w piątek. * * * SWIAT: Moskwa nie będzie się godzić na obecność NATO przy rosyjskich granicach, oświadczył minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow podczas dorocznej konferencji prasowej, podsumowującej rosyjską politykę zagraniczną w minionym roku. Jak dodał, Moskwa nie zaakceptuje sytuacji, w której Ukraina będzie się znajdować poza sojuszem, ale porozumie się z krajami zachodnimi na temat budowy obiektów wojskowych i baz na Morzu Azowskim.
COVID-19 INFO: Dzienne infekcje/Dzienne zgony/Procent zaszczepienia (14.01.2022): USA - 806 tys./1969/62%; Niemcy - 93 tys./261/71%; Rosja - 21 tys./739/47%; Ukraina - 10 tys./191/32%; Wielka Brytania -109 tys./335/70%; Izrael - 57 tys./3/64%; Chiny: 190/0/84%; Australia -153 tys./57/77%; Polska - 16 tys./646/56%; Świat - 3 mln/7 tys./51%

sobota, 4 września 2010

Sydney Fashion Festival

Jackie Frank, edytor najbardziej znanego australijskiego magazynu mody Marie Claire, otworzyła w poniedzialek, 23 sierpnia Rosemount Sydney Fashion Festival. W tym roku festiwal został przeniesiony z Martin Place - gdzie poprzednio w ustawionym tam wielkim namiocie odbywały się prezentacje - do zabytkowych pomieszczeń sydnejskiego Town Hallu.

Na galowym wybiegu poniedziałkowego wieczoru można było zobaczyć najlepsze wzory czołowych australijskich projektantów takich jak Alex Perry, Aurelio Costarella, Jayson Brunsdon, Kate Sylvester, Toni Miticevski czy Akira.

Gwiazdą festiwalu była amerykanska modelka i designerka, Nicky Hilton.

Przez kolejne pięć dni publiczność miała okazję zapoznać się z propozycjami projektantów i stylistów na lato 2010/11 oraz przeglady z majowych wybiegów Australian Fashion Week, kiedy to na Circular Quay odbyła się dla kupców pierwsza odsłona najnowszych propozycji odzieżowych na ten sezon.

Organizowanie od 15 lat Fashion Week a od niedawna Australian Fashion Festival , stawia Sydney coraz bliżej czołówki światowych stolic mody takich jak Londyn, Paryż, Mediolan czy Nowy Jork.

Krzysztof Bajkowski
The Sydney Pulse

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

Promocja

Promocja

Promocja