polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: - Mamy do czynienia z największą w dziejach polskiego leśnictwa klęską spowodowaną wiatrami o znamionach huraganu - powiedział dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. Dodał, że na terenach dotkniętych nawałnicami pokotem leży ok. 8,2 mln m sześc. drewna. * * * AUSTRALIA: Wicepremier Barnaba Joyce może stracić swoje stanowisko po tym jak rząd Nowej Zelandii potwierdził, że jest obywatelem nowozelandzkim według ustawy o obywatelstwie z 1948 r. Ojciec Joyce'a był Nowozelandczykiem. Australijska konstytucja zabrania osobom z podwójnym obywatelstwem zasiadać w parlamencie. * * * SWIAT: Do zamachu z wykorzystaniem furgonetki doszło na La Rambla w pobliżu placu Katalońskiego w Barcelonie. W ataku zginęło 14 osób, a ponad 100 jest rannych. Do zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie.
EVENTS INFO: Otwarcie wystawy Vitka Skoniecznego: "Portrety i kompozycje według Modiglianiego i Picassa" - Konsulat RP w Sydney, 8.09, godz. 18:30

środa, 10 listopada 2010

Wywiad na czasie. Bronisław Komorowski

Wygrałem batalię z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS ją przegrał i przegrywa dalej na własne życzenie - mówił Bronisław Komorowski w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP po 100 dniach prezydentury i w przeddzień Święta Niepodległości. 

Wojna o krzesło i samolot była kompromitująca dla Polski. To się nie może powtórzyć - podkreślił. Prezydent zaznaczył też, że jednym z celów jego polityki jest przywrócenie Polsce opinii "kraju przewidywalnego", której nie miała podczas prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

To, co się działo z rocznym przetrzymywaniem Traktatu Lizbońskiego, nieukończeniem procesu ratyfikacji, nikt tego na świecie nie rozumiał. (...) Wystarczy przejrzeć prasę, która komentuje polityczne wydarzenia w Europie i nie ma tu niestety żadnych wątpliwości, jak świat widział te harce wokół krzesła, wokół samolotu, wokół niespójności politycznych, wokół braku nominacji ambasadorskich przez długi okres. Świat patrzył na to ze zdziwieniem i z niesmakiem, a niektórzy patrzyli na to z satysfakcją. "Patrzcie, Polska miała być takim świetnym krajem. Patrzcie, co tam się wyrabia".
Komorowski stwierdził m.in., że kampania prezydencka była wyjątkowo wyczerpująca. Podobnie jak początki jego prezydentury. A wszystko przez nadąsanego Jarosława Kaczyńskiego:
Wiedziałem, że będą obrazy, dąsy, bo sam fakt nieobecności na zaprzysiężeniu prezydenta jest czymś świadczącym raczej o małostkowości.
Słynny krzyż sprzed Palacu Prezydenckiego nie zostanie w kaplicy prezydenckiej ale wkrótce będzie przeniesiony do kościoła św. Anny w Warszawie.
Gazeta.pl

Dzień wcześniej prezydent udzielił wywiadu portalowi onet.pl. Bronisław Komorowski mówil o wciaż istniejacej możliwości pojednania z Jarosławem Kaczyńskim, o tym jak jego poprzednik na stanowisku prezydenta blokował cały pakiet reform systemowych w tym reformy służby zdrowia, o udanym powstrzymaniu kryzysu po katastrofie smoleńskiej, o powracaniu polskiej polityki na właściwy tor, o realizacji obietnic wyborczych i  o błedach jakie popełnił Janusz Palikot.

Cały wywiad:  Wywiad prezydenta RP dla Onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Promocja

Promocja