polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: 21 października zmarł Lech Ordon - popularny aktor filmowy. W swojej karierze zagrał ponad 150 ról filmowych i telewizyjnych, między innymi w "Żonie dla Australijczyka", "Niewiarygodnych przygodach Marka Piegusa", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" . Miał 88 lat.* * * AUSTRALIA: Najnowsze dane dotyczące zatrudnienia w Australii pokazują zaskakujący spadek bezrobocia. Obecnie to tylko 5,5%. We wrześniu powstało 19 800 nowych miejsc pracy, z czego 6100 to praca na pełen etat. To najlepszy wynik od kwietnia 2008 r. * * * SWIAT: Prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył na sesji międzynarodowego forum Klubu Waldaj, że zamknięcie granicy pomiędzy jego krajem a Donbasem na wschodzie Ukrainy doprowadzi do rzezi. Rosja - jak mówił - nigdy do tego nie dopuści.
EVENTS INFO: Koncert Organowy z okazji Swięta Niepodleglosci - St.Andrew's Cathedral, Sydney, 10. 11, godz. 18:30 * * * Polski Festiwal - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 3.12, godz. 11:00- 18:00

środa, 10 listopada 2010

Wywiad na czasie. Bronisław Komorowski

Wygrałem batalię z Jarosławem Kaczyńskim. Prezes PiS ją przegrał i przegrywa dalej na własne życzenie - mówił Bronisław Komorowski w programie "Tomasz Lis na żywo" w TVP po 100 dniach prezydentury i w przeddzień Święta Niepodległości. 

Wojna o krzesło i samolot była kompromitująca dla Polski. To się nie może powtórzyć - podkreślił. Prezydent zaznaczył też, że jednym z celów jego polityki jest przywrócenie Polsce opinii "kraju przewidywalnego", której nie miała podczas prezydentury Lecha Kaczyńskiego.

To, co się działo z rocznym przetrzymywaniem Traktatu Lizbońskiego, nieukończeniem procesu ratyfikacji, nikt tego na świecie nie rozumiał. (...) Wystarczy przejrzeć prasę, która komentuje polityczne wydarzenia w Europie i nie ma tu niestety żadnych wątpliwości, jak świat widział te harce wokół krzesła, wokół samolotu, wokół niespójności politycznych, wokół braku nominacji ambasadorskich przez długi okres. Świat patrzył na to ze zdziwieniem i z niesmakiem, a niektórzy patrzyli na to z satysfakcją. "Patrzcie, Polska miała być takim świetnym krajem. Patrzcie, co tam się wyrabia".
Komorowski stwierdził m.in., że kampania prezydencka była wyjątkowo wyczerpująca. Podobnie jak początki jego prezydentury. A wszystko przez nadąsanego Jarosława Kaczyńskiego:
Wiedziałem, że będą obrazy, dąsy, bo sam fakt nieobecności na zaprzysiężeniu prezydenta jest czymś świadczącym raczej o małostkowości.
Słynny krzyż sprzed Palacu Prezydenckiego nie zostanie w kaplicy prezydenckiej ale wkrótce będzie przeniesiony do kościoła św. Anny w Warszawie.
Gazeta.pl

Dzień wcześniej prezydent udzielił wywiadu portalowi onet.pl. Bronisław Komorowski mówil o wciaż istniejacej możliwości pojednania z Jarosławem Kaczyńskim, o tym jak jego poprzednik na stanowisku prezydenta blokował cały pakiet reform systemowych w tym reformy służby zdrowia, o udanym powstrzymaniu kryzysu po katastrofie smoleńskiej, o powracaniu polskiej polityki na właściwy tor, o realizacji obietnic wyborczych i  o błedach jakie popełnił Janusz Palikot.

Cały wywiad:  Wywiad prezydenta RP dla Onet.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Czy określenie, „małżeństwo dwóch osob tej samej płci” jest logiczne?

Promocja

Promocja