polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Donald Tusk chce ufortyfikować granice z Białorusią i Rosją. Oświadczyl, że podjął decyzję, aby wydać na to 10 mld zł. Tusk ma trudności z realizacją obietnic wyborczych ze względu na znacznie wyższy budżet obronny. Polska ma wydać w tym roku 4,2 proc. swojego PKB na obronność, najwięcej w całym Sojuszu Północnoatlantyckim. Tymczasem wg danych Ministerstwa Finansów wynika, że zadłużenie Skarbu Państwa na koniec kwietnia 2024 r. wyniosło ok. 1 bln 445,5 mld zł, co oznacza wzrost o 15,2 mld zł, czyli o 1,1 proc. w stosunku do marca br. * * * AUSTRALIA: Nakaz szczepień przeciwko COVID-19 w najbardziej zaludnionym stanie Australii Nowej Południowej Walii (NSW) w końcu się zakończył dla wszystkich pracowników służby zdrowia i studentów. Nowa dyrektywa polityczna wydana przez NSW Health ujawnia, że departament usunął ten wymóg po prawie trzech latach. * * * SWIAT: Ministrowie spraw zagranicznych krajów G7 przyjęli dziś we Włoszech komunikat, w którym potwierdzili swoje wsparcie dla Ukrainy, mówiąc, że będą jej pomagać "tak długo, jak będzie to konieczne". W dokumencie kraje zobowiązały się do dalszego "badania potencjalnych sposobów wykorzystania nadzwyczajnych wpływów z zamrożonych rosyjskich aktywów w celu zapewnienia dodatkowego wsparcia finansowego dla Ukrainy przed czerwcowym spotkaniem G7 w Apulii".
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Ashfied, 26.05, godz. 15:00

środa, 17 stycznia 2024

Kolejna dawka dobrych emocji czyli Mam Teatr już w Australii

Doskonale znani widowni na antypodach aktorzy Mam Teatr: Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak po raz kolejny przywieźli nowości teatralne. Tym razem różne tytuły w różnych miastach ale dwa pojawią się w każdym z odwiedzanych: komedia prawie kryminalna „Dżunio” oraz szalona bajka na każdy wiek „Zamieszanie”.

W Melbourne już odbył się wieczór poezji „Norwid w dialogu damsko męskim”. Widownia długo jeszcze po zakończeniu nie wychodziła i prowadziła ożywione dyskusje wokół tematu wierszy i dramatów.

Teraz kilka dni na kolejne próby bowiem zarówno w komedii „Dżunio” jak i w „Zamieszaniu” w Adelajdzie, Melbourne i Sydney zagra z Marzanną Graff i Aleksandrem Mikołajczakiem aktorka z Australii – Sammer Bartczak

W Perth dołączy do Mam Teatr kolejna aktorka z Polski – Julia Pękalska i to ona zagra w komedii „Dżunio”

A o czym będą nowe spektakle?

„Dżunio” – do apartamentowca – balkon w balkon z panią Małgosią -  wprowadza się nowy sąsiad. Tajemniczy z niego człowiek. Nie ujawnia swojego nazwiska, zawodu a zainteresowania wydają się mocno podejrzane. Gdy dodamy do tego, że pani Małgosia miała dziadka detektywa i sądzi, że odziedziczyła po nim zdolności do rozwiązywania tajemnic to komedia już się kroi. A jest jeszcze śliczna Ola Szafirek, która namiesza ale i wprowadzi wiele ożywienia w tej historii.

 „Zamieszanie” – jeśli myślicie, że znacie popularne  bajki to możecie się mocno zdziwić. Gdy ruszy do nich Radości Księżniczka o imieniu Zamieszanie  to wszystko może stanąć na głowie. Imię przecież zobowiązuje 😉  Kogo spotka i dlaczego wędruje od bajki do bajki dowiedzą się Ci, którzy zasiądą na widowni

W Adelajdzie dodatkowo widzowie zobaczą komedię małżeńską „Czas na Miłość” . Do małżeństwa z długoletnim stażem wkradła się nuda. Czy urocza pani domu zdoła znów rozbudzić emocje w mężu, który oddał swe serce pracy i…tak, tak – jest ktoś jeszcze w tym związku ale o tym na razie cicho-sza.

 Jesteśmy pewni,  że dawka dobrego humoru na spektaklach Mam Teatr będzie gwarantowana. Czekamy z niecierpliwością.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy