polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Od kilkunastu dni w całej Polsce odbywają się liczne protesty rolników, którzy blokują między innymi drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów oraz polityce Unii Europejskiej związanej z tak zwanym Zielonym Ładem. 27 lutego kilkadziesiąt tysiecy rolnikow zademonstrowało swoje niezadowolenie w stolicy, jednocześnie zapewniają, że protest w Warszawie nie osłabi blokowania granic. Z rozmów z marszałkiem Sejmu Szymonem Hołownią rolnicy wyszli niezadowoleni: „To była zwykła rozmowa bez żadnych konkretów. Niestety, nic nie udało się ustalić, oprócz obietnicy, że stworzony zostanie okrągły stół z przedstawicielami rolników i władz." * * * AUSTRALIA: Minister przemysłu obronnego Pat Conroy ujawnił plan Partii Pracy dla australijskiej marynarki wojennej. Królewska Marynarka Wojenna Australii, po ukończeniu budowy dodatkowych okrętów, będzie posiadać trzy niszczyciele powietrzne klasy Hobart, sześć fregat klasy Hunter, 11 nowych fregat ogólnego przeznaczenia i opcjonalnie sześć nowych dużych okrętów załogowych o zwiększonej zdolności uderzeń dalekiego zasięgu. * * * SWIAT: Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu ujawnił, że straty ukraińskiej armii, poniesione podczas specjalnej operacji wojskowej, wyniosły ponad 444 tys. żołnierzy; od początku 2024 roku codziennie ginęło średnio prawie 800 ukraińskich żołnierzy oraz 120 sztuk sprzętu wojskowego; MO Rosji potwierdziło, że rosyjskie wojska po raz pierwszy zniszczyły amerykański czołg M1 Abrams w pobliżu Awdijiwki. * W orędziu narodowym prezydent Władimir Putin zagroził "tragicznymi konsekwencjami" tym krajom, które mówią dziś o wysłaniu wojsk na Ukrainę. – Dysponujemy także bronią, która może razić cele na ich terytorium – podkreślił. Za wrogie działanie wobec Rosji przywódca Rosji uznał przyjęcie do NATO Szwecji i Finlandii. Podkreślił, że konieczną odpowiedzią na to będzie wzmocnienie sił w pobliżu wschodniej flanki Sojuszu.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Australii: komedia "Czas na miłość" - Klub Polski w Ashfield, 25.02, godz. 15:00; komedia "Zamieszanie" - Klub "Polonia" w Plumpton, 2.03, godz. 16:00; komedia "Dżunio" - Sala Jana Pawła II w Marayong, 3.03, godz. 12:30

poniedziałek, 25 września 2023

Paraliż szokowy w mediach po skandalu SS z Zełenskim i Trudeau

Po lewej: Jarosław Hunka jako żołnierz SS.
Po prawej: Na ceremonii w parlamencie w Ottawie
 z Zełenskim i Trudeau, którzy 
dopingowali weterana
 ukraińskiej dywizji SS. Fot. Telegram
Brawa od premiera Kanady Justina Trudeau i Wołodymyra Zełenskiego dla byłego żołnierza osławionej 14. Dywizji Waffen-SS w parlamencie w Ottawie – wszystko udokumentowane w telewizji: oficjalne organy są w szoku, media głównego nurtu milczą na ten temat skandalu nazistowskiego.

Były kanclerz Austrii był dla niego zbyt prawicowy, więc wolałby rozmawiać z Donaldem Trumpem, powiedział Justin Trudeau, premier Kanady (51, Partia Liberalna) w 2017 roku. W tej chwili Trudeau nie miał jednak żadnego problemu z tym, że w parlamencie w Ottawie – jak donosi austriacki eXXpress – ukraiński emigrant, który służył jako żołnierz 14 Dywizji Grenadierów Waffen-SS Galicia, znanej z okrutnych masakr tysięcy Żydów i Polaków, otrzymał owację na stojąco przez minutę.

Oprócz Trudeau, jego goście państwowi Wołodymyr Zełenski i jego żona Olena również oklaskiwali kanadyjskiego migranta Jarosława Hunkę (98), który nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, że w taki sposób uczczono jego historię życia.


Nagle media głównego nurtu nie mogą myśleć o żadnej krytyce prawicy.

Po ujawnieniu przeszłości „wzorowego migranta” z przeszłością SS – eXXpress był jednym z pierwszych serwisów informacyjnych, które doniosły o tym skandalu – rządy w Kijowie i Ottawie są w szoku: żadnych wyjaśnień, żadnych przeprosin dla Naródu żydowskiego, żadnej reakcji na masową krytykę we wszystkich mediach społecznościowych – rządy Trudeau i Zełenskiego prawdopodobnie chcą po prostu przeczekać ten skandal.

Podczas gdy prawie wszystkie – w tym wszystkie austriackie – media głównego nurtu pomagają tuszować tę niesamowitą prowokację wszystkich ocalałych z Holokaustu, tą sprawą zajmują się pierwsze gazety żydowskie w USA. Forward, niezależna żydowska platforma informacyjna w USA, już szczegółowo pisze o tym skandalu. Jak podaje także X (Twitter), sprawą zajmie się znane Centrum Szymona Wiesenthala.


Na stronie internetowej Centrum Przyjaciół Szymona Wiesenthala w sprawie Hunki czytamy: "Przyjaciele Centrum Szymona Wiesenthala (FSWC) są głęboko zaniepokojeni tym, że parlament kanadyjski uznał ukraińskiego weterana, który służył w nazistowskiej jednostce wojskowej podczas II wojny światowej i był zaangażowany w masowe mordowanie Żydów i innych. FSWC jest również oburzona, że posłowie w Izbie Gmin zgotowali byłemu żołnierzowi owację na stojąco w piątek. Jarosław Hunka, 98-letni imigrant z Ukrainy, został przedstawiony przez Anthony'ego Rotę, spikera Izby Gmin, jako "ukraińsko-kanadyjski weteran wojenny z II wojny światowej, który walczył o niepodległość Ukrainy przeciwko Rosjanom" oraz jako "ukraiński bohater i kanadyjski bohater", ignorując straszny fakt, że Hunka służył w 14 Dywizji Grenadierów Waffen SS, nazistowska jednostka wojskowa, której zbrodnie przeciwko ludzkości podczas Holokaustu są dobrze udokumentowane".


NEon24 - StanW

na podst. exxpress.at


* * * * * * 


Z ostatniej chwili:


* Przewodniczący Izby Gmin kanadyjskiego parlamentu przeprosił za uhonorowanie byłego członka Dywizji SS Galicjen.  Anthony Rota powiedział, że otrzymał "dodatkowe informacje", które teraz sprawiają, że "żałuje swojej decyzji". Według niego parlament rzekomo nie wiedział, że zaprosił esesmana, a on bierze na siebie "pełną odpowiedzialność".


*22 września Ukraińcy i Kanadyjczycy powitali w Izbie Gmin weterana Waffen SS Galicja, okrytej złą sławą ukraińskiej jednostki z czasów II wojny światowej odpowiedzialnej za śmierć tysięcy Polaków i Żydów. Ukraina nie ma większego przyjaciela niż Polska, ale nigdy nie zgodzimy się na próbę wybielania takich złoczyńców! Jako Ambasador Polski w Kanadzie oczekuję przeprosin, napisał wczoraj na X Witold Dzielski, ambasador RP w Kanadzie. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy