polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Częstochowie rozpoczęła się kampania "To nie nasza wojna". Akcja ma wspierać nową inicjatywę Polski Ruch Antywojenny, założoną przez dr Leszka Sykulskiego oraz Sebastiana Pitonia. Billboardy z flagami ukraińską i rosyjską staną w całej Polsce, poinformowali organizatorzy. Jak napisano w opisie akcji, inicjatywna wynika z "głębokiej niezgody na politykę wewnętrzną i zagraniczną prowadzoną przez rządy w Warszawie po 1999 r. Politykę awanturniczą, nastawioną na konfrontację z naszymi sąsiadami i realizację interesów strategicznych Waszyngtonu". * * * AUSTRALIA: W sydnejskiej katedrze St Marys odbył się ponyfikalny pogrzeb Kard. George'a Pella. Były premier Tony Abbott podczas przemowy pogrzebowej określił zmarłego kardynala jako „jednego z największych synów Australii”, „wielkiego bohatera” i „świętego naszych czasów”, porównując jego traktowanie przez media i polityków do „współczesnego ukrzyżowania". * * * SWIAT: Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow stwierdził, że Stany Zjednoczone mogą "szybko rozwiązać konflikt ukraiński, wydając polecenie Kijowowi". Odniósł się w ten sposób do słów Donalda Trumpa, który skrytykował administrację Bidena za decyzję o przekazaniu Ukrainie 31 czołgów M1 Abrams. Były prezydent USA stwierdził, że gdyby to on był nadal prezydentem, mógłby wynegocjować koniec wojny Rosji z Ukrainą w ciągu 24 godzin.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Perth: 'Randka w Bistro" - Maylands, 27.01, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 28.01, godz. 18:00; Crakowia Club, 5.02, godz. 16:00; "Pozamiatane" - Crakowia Club, 29.01, godz. 18:00; Maylands, 3.02, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 4.02, godz. 18:00

sobota, 31 grudnia 2022

Czy Nowy Rok przyniesie Polsce wojnę?

 Połaczenie Polski z kawałkiem Ukrainy? - Szatański pomysł - twierdzi dr Leszek Sykulski. Ceniony w polskim społeczeństwie politolog i geostrateg udzielił klarownego wywiadu w ostatnich dniach kończącego się dramatycznego roku 2022 dla TV Lubuszan. 

Dr Sykulski podkreśla, że wojna na Ukrainie trwa od ponad ośmiu lat. Jej początkiem jest obalenie prezydenta Wiktora Janukowicza w lutym 2014 roku. Obecnie jest kontynuacja tej wieloletniej wojny. Do jej zakończenia jest daleko, bo Władimir Putin chce osiągnąć kilka celów:
 
1) podpisanie nowego traktatu o bezpieczeństwie w Europie;
2) odcięcie Ukrainy od Morza Azowskiego, jak i Morza Czarnego; celem jest teraz zdobycie Odessy;
3) wycofanie wojsk NATO z państw, które przystąpiły do tej organizacji po 1997 roku, a więc i z Polski.
 
Wojna na Ukrainie jest korzystna dla USA i dla wielkich korporacji. Dokąd tak będzie, to będzie trwała wojna.

Prowadząca program pyta, czy koncepcja 'nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy' jest uprawniona, czy jest zgodna z polską racją stanu. Odpowiada dr Leszek Sykulski: To jest zwulgaryzowana myśl Giedroycia, spopularyzowana przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Jaka jest polska racja stanu? - Suwerenność, polityka wielowektorowa oparta na podstawie 'zero wrogów wśród sąsiadów'.
 
Nie jest racją stanu popieranie rządu Ukrainy. Dziś mamy trudności z kultywowaniem pamięci o pomordowanych Polakach przez morderców UPA. Na Ukrainie oficjalnie gloryfikowani są ludobójcy. Są i aktualne problemy, np. wstrzymanie przez Kijów transportów chińskich do Polski czy bezczelne zachowanie rządu ukraińskiego po upadku pocisków w Przewodowie.
 
Rząd polski nie reaguje na tę bezczelność. Skąd ta uległość? Czy jest ona wynikiem tylko podporządkowania służb Stanom Zjednoczonym? - W każdym razie mamy do czynienia z jawną postawą sług obcego narodu.

 
Pojawiła się ostatnio idea połączenia Polski z Ukrainą czy raczej z kawałkiem Ukrainy. Koncepcja ta nazywana Federacją Polski i Ukrainy (złośliwie: Ukropol) jest pomysłem szatańskim - stwierdza dr Sykulski. Byłby to powrót do horroru II RP, do licznych napięć społecznych i zamachów terrorystycznych.
 
Polska znajdująca się na skrzyżowaniu dróg komunikacyjnych Wschód - Zachód i Północ - Południe powinna stwawiać na gospodarkę, wspierać chiński projekt jedwabnego szlaku. Hasłem przewodnim powinno być: 'Polak gospodarzem w Polsce'.
 
Pyta dziennikarka, czy USA w cyniczny sposób wepchną Polskę do wojny. Odpowiada rozmówca: Próba wciągnięcia Polski rozpocznie się zapewne wiosną nadchodzącego roku. Armia ukraińska słabnie, pojawiają się problemy z uzupełnieniem stanu liczebności żołnierzy. Więc będą Amerykanie naciskać. To wejście Polaków do wojny byłoby tragiczną katastrofą.
 
Na koniec wywiadu omawia dr Sykulski swój film pt. 'Stop amerykanizacji Polski', który pojawi się w najbliższym czasie w przestrzeni publicznej. Autor zamierza pokazać prawdziwe oblicze USA, które to państwo pełni destrukcyjną rolę w stosunkach międzynarodowych.

Zygmunt Białas


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy