polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Według oficjalnych wyników eurowybory wygrywa Koalicja Obywatelska, która zdobyła 37 proc. głosów. Taki wynik oznacza, że partia zdobyła 21 mandaty w Europarlamencie. Na drugim miejscu jest PiS, który uzyskał 36,1 proc. głosów, co oznacza 20 mandatów. Na trzecim miejscu znalazła się Konfederacja z wynikiem 12,1 proc. Partii Mentzena daje to 6 miejsc w ławach Europarlamentu. Trzecia Droga i Lewica - po 3 mandaty. * * * AUSTRALIA: Senat Australii rozpoczął dochodzenie sprawdzające czy wzrost nadmiernej liczby zgonów ma związek z wprowadzeniem programu covidowych szczepień w 2021 roku.Celem przedsięwzięcia jest próba wyjaśnienia przyczyny najgorszego poziomu nadmiernej śmiertelności od czasu II wojny światowej. O przeprowadzenie dochodzenia wnioskował senator Partii Zjednoczonej Australii (UAP) Ralph Babet. Polityk od dwóch lat usiłował doprowadzić do wszczęcia postępowania pod kątem sprawdzenia m.in. programu szczepień na COVID, jednak jego wnioski były blokowane przez Partię Pracy i Zielonych, które nie wskazały nawet, dlaczego są przeciwko procedurze wyjaśniającej. Według obecnych założeń raport z dochodzenia ma się ukazać w sierpniu. Według podanych w marcu danych Therapeutic Goods Administration (TGA) "do listopada 2023 r. odnotowano 15 114 zgonów, czyli o 10 procent więcej niż średnia wyjściowa". * * * SWIAT: Rosja i Białoruś rozpoczęły drugi etap wspólnych ćwiczeń z użyciem niestrategicznej broni jądrowej – poinformowało Ministerstwo Obrony Rosji. * Hamas odrzucił propozycję uwolnienia zakładników w Strefie Gazy przedstawioną przez Joe Bidena – informuje agencja Reutera, powołując się na izraelskiego urzędnika. Wcześniej amerykański prezydent przedstawił plan rozejmu między Izraelem a Hamasem, który dzieli się na trzy etapy i zakłada wycofanie wojsk z zaludnionych obszarów Strefy Gazy i uwolnienie zakładników, całkowite zawieszenie broni oraz odbudowę Strefy Gazy.
POLONIA INFO: Światowy Dzień Dziecka - Klub Polski w Bankstown 16.06, godz. 14:00

sobota, 31 grudnia 2022

Czy Nowy Rok przyniesie Polsce wojnę?

 Połaczenie Polski z kawałkiem Ukrainy? - Szatański pomysł - twierdzi dr Leszek Sykulski. Ceniony w polskim społeczeństwie politolog i geostrateg udzielił klarownego wywiadu w ostatnich dniach kończącego się dramatycznego roku 2022 dla TV Lubuszan. 

Dr Sykulski podkreśla, że wojna na Ukrainie trwa od ponad ośmiu lat. Jej początkiem jest obalenie prezydenta Wiktora Janukowicza w lutym 2014 roku. Obecnie jest kontynuacja tej wieloletniej wojny. Do jej zakończenia jest daleko, bo Władimir Putin chce osiągnąć kilka celów:
 
1) podpisanie nowego traktatu o bezpieczeństwie w Europie;
2) odcięcie Ukrainy od Morza Azowskiego, jak i Morza Czarnego; celem jest teraz zdobycie Odessy;
3) wycofanie wojsk NATO z państw, które przystąpiły do tej organizacji po 1997 roku, a więc i z Polski.
 
Wojna na Ukrainie jest korzystna dla USA i dla wielkich korporacji. Dokąd tak będzie, to będzie trwała wojna.

Prowadząca program pyta, czy koncepcja 'nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy' jest uprawniona, czy jest zgodna z polską racją stanu. Odpowiada dr Leszek Sykulski: To jest zwulgaryzowana myśl Giedroycia, spopularyzowana przez Aleksandra Kwaśniewskiego. Jaka jest polska racja stanu? - Suwerenność, polityka wielowektorowa oparta na podstawie 'zero wrogów wśród sąsiadów'.
 
Nie jest racją stanu popieranie rządu Ukrainy. Dziś mamy trudności z kultywowaniem pamięci o pomordowanych Polakach przez morderców UPA. Na Ukrainie oficjalnie gloryfikowani są ludobójcy. Są i aktualne problemy, np. wstrzymanie przez Kijów transportów chińskich do Polski czy bezczelne zachowanie rządu ukraińskiego po upadku pocisków w Przewodowie.
 
Rząd polski nie reaguje na tę bezczelność. Skąd ta uległość? Czy jest ona wynikiem tylko podporządkowania służb Stanom Zjednoczonym? - W każdym razie mamy do czynienia z jawną postawą sług obcego narodu.

 
Pojawiła się ostatnio idea połączenia Polski z Ukrainą czy raczej z kawałkiem Ukrainy. Koncepcja ta nazywana Federacją Polski i Ukrainy (złośliwie: Ukropol) jest pomysłem szatańskim - stwierdza dr Sykulski. Byłby to powrót do horroru II RP, do licznych napięć społecznych i zamachów terrorystycznych.
 
Polska znajdująca się na skrzyżowaniu dróg komunikacyjnych Wschód - Zachód i Północ - Południe powinna stwawiać na gospodarkę, wspierać chiński projekt jedwabnego szlaku. Hasłem przewodnim powinno być: 'Polak gospodarzem w Polsce'.
 
Pyta dziennikarka, czy USA w cyniczny sposób wepchną Polskę do wojny. Odpowiada rozmówca: Próba wciągnięcia Polski rozpocznie się zapewne wiosną nadchodzącego roku. Armia ukraińska słabnie, pojawiają się problemy z uzupełnieniem stanu liczebności żołnierzy. Więc będą Amerykanie naciskać. To wejście Polaków do wojny byłoby tragiczną katastrofą.
 
Na koniec wywiadu omawia dr Sykulski swój film pt. 'Stop amerykanizacji Polski', który pojawi się w najbliższym czasie w przestrzeni publicznej. Autor zamierza pokazać prawdziwe oblicze USA, które to państwo pełni destrukcyjną rolę w stosunkach międzynarodowych.

Zygmunt Białas


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy