polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: W Częstochowie rozpoczęła się kampania "To nie nasza wojna". Akcja ma wspierać nową inicjatywę Polski Ruch Antywojenny, założoną przez dr Leszka Sykulskiego oraz Sebastiana Pitonia. Billboardy z flagami ukraińską i rosyjską staną w całej Polsce, poinformowali organizatorzy. Jak napisano w opisie akcji, inicjatywna wynika z "głębokiej niezgody na politykę wewnętrzną i zagraniczną prowadzoną przez rządy w Warszawie po 1999 r. Politykę awanturniczą, nastawioną na konfrontację z naszymi sąsiadami i realizację interesów strategicznych Waszyngtonu". * * * AUSTRALIA: W sydnejskiej katedrze St Marys odbył się ponyfikalny pogrzeb Kard. George'a Pella. Były premier Tony Abbott podczas przemowy pogrzebowej określił zmarłego kardynala jako „jednego z największych synów Australii”, „wielkiego bohatera” i „świętego naszych czasów”, porównując jego traktowanie przez media i polityków do „współczesnego ukrzyżowania". * * * SWIAT: W Turcji w wyniku trzęsienia ziemi zginęło co najmniej 1541 osób - poinformowała turecka rządowa agencja ds. sytuacji nadzwyczajnych i klęsk żywiołowych AFAD. Siłę wstrząsów oszacowano na 7,7 stopni w skali Richtera. Później nastąpiły wstrząsy wtórne, a najsilniejszy z nich miał magnitudę 6,7. Ofiary śmiertelne są także w Syrii. Tam oficjalny bilans zabitych wynosi na razie 538.
POLONIA INFO: MAM TEATR w Perth: 'Randka w Bistro" - Maylands, 27.01, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 28.01, godz. 18:00; Crakowia Club, 5.02, godz. 16:00; "Pozamiatane" - Crakowia Club, 29.01, godz. 18:00; Maylands, 3.02, godz. 19:00; Polish Sikorski Club, 4.02, godz. 18:00

piątek, 14 października 2022

Mam Teatr z nowymi spektaklami wraca do Australii

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak podczas 
ostatniego pikniku Bumeranga Polskiego 
tuż przed wybuchem pandemii. 
Pandemia sprawiła, że tak bardzo lubiani przez Polonię w Australii aktorzy Mam Teatr nie odwiedzali nas. Był to jednak czas na zrealizowanie dwóch nowych komedii „Pozamiatane” i „Randka w Bistro”. Z tymi właśnie spektaklami Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak wracają do swoich widzów na antypodach. Wielką niespodzianką będzie włączenie w skład aktorski Mam Teatr artystów polonijnych z Melbourne, Sydney i Perth. Mam Teatr zawita też do Adelajdy.

O czym będą spektakle, które zobaczymy już niedługo w Australii? 

„Pozamiatane” – w pandemii oboje małżonkowie Ania i Adaś tracą pracę. Aby ratować sytuację zakładają własny biznes. Klienci doprowadzają ich do białej gorączki. Sytuację ratuje…Aldonka. Kim jest i co wniesie w tę rodzinę, jak bardzo zszokuje dzieci o tym przekonają się Ci, którzy zasiądą na widowni.

„Randka w Bistro” – Tadeusz umawia się w swoim ulubionym Bistro Bursztyn na randki z kolejnymi kobietami. Każda potrafi zaskoczyć Tadeusza i każda wywołuje gromki śmiech na widowni. Do czego to wszystko prowadzi wie chyba tylko kelnerka Lucynka, która swoimi piosenkami celnie komentuje poczynania Tadeusza.


Nowi aktorzy na scenie

W Melbourne  18 listopada w Syrenie i 24 listopada w Albion  w komedii „Pozamiatane” pojawi się aktorka Kasia Kaczmarek, która zagra córkę głównych bohaterów. W komedii „Randka w Bistro” 19 listopada w Syrenie i 27 listopada w Albion w rolę rozśpiewanej kelnerki wcieli się Sammer Bartczak.

Sydney też szykuje niespodzianki. W tym mieście  kelnerkę Lucynkę zagra zanana z Radia SBS oraz z Teatru Fantazja Dorota Banasiak. Zapraszamy 17 grudnia o godz 16 do Klubu Bankstown i 18 grudnia o godz 18.00 do Klubu Polonia w Plumpton. Nie bez zaskoczenia będą też spektakle „Randka w Bistro” w Sydney . Warto na razie podać, że zaczynają 10 grudnia o godz 18.00 w Klubie Polonia a 11 grudnia o godz 12.30 grają w Marayong.

W Perth, gdzie Mam Teatr od lat współpracuje z Teatrem Scena 98 również nie zabraknie lokalnych niespodzianek. W komedii w „Randce w Bistro” Anna Golab. W komedii „Pozamiatane” zagra Dominika Laura Ziółkowski i jako córka nieźle pozamiata w tej rodzinie.

  Dokładne terminy i miejsca przedstawień na plakatach:

Uwaga! niektóre terminy przedstawień uległy zmianie i zostały uaktualizowane na poniższych plakatach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy