polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Grupa posłów Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 wniosła do marszałka Sejmu projekt ustawy o zmianie ustaw w celu wsparcia odbiorców energii elektrycznej, paliw gazowych i ciepła oraz niektórych innych ustaw. Projekt wzbudził ogromne kontrowersje, ponieważ znacznie ułatwia stawianie instalacji wiatrowych, których funkcjonowanie jest uciążliwe dla mieszkających w okolicy ludzi, a także negatywnie wpływa na naturę. Przepisy zakładają m.in. możliwość wywłaszczenia pod budowę wiatraków. * * * AUSTRALIA: W związku z trwającą falą upałów wiele australijskich miast przygotowuje się na najgorętsze dni od lat, w tym w jednym gęsto zaludnionym hotspocie, w którym można spodziewać się temperatur z połowy lat 40. ub.w. Prognozuje się, że w sobotę temperatura rtęci w zachodnim Sydney wzrośnie do 44 stopni Celsjusza, co oznacza najwyższą temperaturę, jakiej doświadczyło najbardziej zaludnione miasto Australii od czasu pożarów buszu Czarnego Lata. * * * SWIAT: Senat USA odrzucił pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 61 mld dolarów. Projekt ustawy zawierającej 61 mld dolarów na pomoc dla Ukrainy nie uzyskał wystarczającej większości podczas głosowania w Senacie Stanów Zjednoczonych. Przeciwko byli republikanie z powodu nieuwzględnienia w projekcie zaostrzeń dotyczących polityki imigracyjnej na granicy z Meksykiem. Dalsze wsparcie dla Kijowa ze strony europejskich partnerów bez nowych funduszy z USA stoi pod znakiem zapytania.
POLONIA INFO: Polish Christmas Festival - Klub Polski w Bankstown, 10.12, godz. 13:00 - 18:00 * * * Spotkanie autorskie Mieczysława Jureckiego - Klub Sportowy "Polonia" w Plumpton, 10.12, godz. 14:30

piątek, 14 października 2022

Mam Teatr z nowymi spektaklami wraca do Australii

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak podczas 
ostatniego pikniku Bumeranga Polskiego 
tuż przed wybuchem pandemii. 
Pandemia sprawiła, że tak bardzo lubiani przez Polonię w Australii aktorzy Mam Teatr nie odwiedzali nas. Był to jednak czas na zrealizowanie dwóch nowych komedii „Pozamiatane” i „Randka w Bistro”. Z tymi właśnie spektaklami Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak wracają do swoich widzów na antypodach. Wielką niespodzianką będzie włączenie w skład aktorski Mam Teatr artystów polonijnych z Melbourne, Sydney i Perth. Mam Teatr zawita też do Adelajdy.

O czym będą spektakle, które zobaczymy już niedługo w Australii? 

„Pozamiatane” – w pandemii oboje małżonkowie Ania i Adaś tracą pracę. Aby ratować sytuację zakładają własny biznes. Klienci doprowadzają ich do białej gorączki. Sytuację ratuje…Aldonka. Kim jest i co wniesie w tę rodzinę, jak bardzo zszokuje dzieci o tym przekonają się Ci, którzy zasiądą na widowni.

„Randka w Bistro” – Tadeusz umawia się w swoim ulubionym Bistro Bursztyn na randki z kolejnymi kobietami. Każda potrafi zaskoczyć Tadeusza i każda wywołuje gromki śmiech na widowni. Do czego to wszystko prowadzi wie chyba tylko kelnerka Lucynka, która swoimi piosenkami celnie komentuje poczynania Tadeusza.


Nowi aktorzy na scenie

W Melbourne  18 listopada w Syrenie i 24 listopada w Albion  w komedii „Pozamiatane” pojawi się aktorka Kasia Kaczmarek, która zagra córkę głównych bohaterów. W komedii „Randka w Bistro” 19 listopada w Syrenie i 27 listopada w Albion w rolę rozśpiewanej kelnerki wcieli się Sammer Bartczak.

Sydney też szykuje niespodzianki. W tym mieście  kelnerkę Lucynkę zagra zanana z Radia SBS oraz z Teatru Fantazja Dorota Banasiak. Zapraszamy 17 grudnia o godz 16 do Klubu Bankstown i 18 grudnia o godz 18.00 do Klubu Polonia w Plumpton. Nie bez zaskoczenia będą też spektakle „Randka w Bistro” w Sydney . Warto na razie podać, że zaczynają 10 grudnia o godz 18.00 w Klubie Polonia a 11 grudnia o godz 12.30 grają w Marayong.

W Perth, gdzie Mam Teatr od lat współpracuje z Teatrem Scena 98 również nie zabraknie lokalnych niespodzianek. W komedii w „Randce w Bistro” Anna Golab. W komedii „Pozamiatane” zagra Dominika Laura Ziółkowski i jako córka nieźle pozamiata w tej rodzinie.

  Dokładne terminy i miejsca przedstawień na plakatach:

Uwaga! niektóre terminy przedstawień uległy zmianie i zostały uaktualizowane na poniższych plakatach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy