polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Były minister obrony Mariusz Błaszczak przedstawił w Sejmie proponowany przez PiS pakt dotyczący bezpieczeństwa granic. Zakłada on m. in. stworzenie pól minowych na granicy z Rosją i Białorusią. * Wczoraj Szymon Hołownia wystapił w ukraińkim parlamencie, gdzie zapewnił, że "Polska zrobi wszystko, żeby Ukraina jak najszybciej wstąpiła do UE i NATO". * * * AUSTRALIA: Chiński premier Li Qiang przybył w sobotę do Australii, mówiąc, że stosunki miedzy oboma państwami "wróciły na właściwe tory". Jest pierwsza od 7 lat wizyta premiera Chin w Australii. Australia ma "wyjątkową pozycję, aby połączyć Zachód ze Wschodem" i jest "ważną siłą globalizacji gospodarczej i wielobiegunowości świata", powiedział Li na lotnisku w Adelajdzie. Podczas czterodniowej wizyty Li odwiedzi również stolicę Canberrę i górniczy stan Australia Zachodnia. Australia jest największym dostawcą rudy żelaza do Chin. * * * SWIAT: Rosyjski prezydent odbył pierwszą od 24 lat wizytę w Korei Północnej. Po rozmowach liderów Rosji i KRLD został zawarty układ o wszechstronnym partnerstwie strategicznym. Ma on podnieść współdziałanie między dwoma krajami „na nowy poziom”. Dotyczy to obszarów politycznych, handlowych i inwestycyjnych, kulturalnych i humanitarnych, a także sfery bezpieczeństwa. Przewiduje „wzajemną pomoc w przypadku agresji przeciwko jednej ze stron”. * NATO planuje utworzenie trzech dużych baz wojskowych na terytorium Polski, Rumunii i na Słowacji, aby przerzucać broń na Ukrainę - powiedział premier Węgier Viktor Orban na antenie stacji radiowej Kossuth. - Osiągnęliśmy minimalny cel, zgodziłem się z sekretarzem generalnym NATO, Węgry wysiądą z pociągu. NATO będzie miało misję wojskową na Ukrainie, ale Węgry nie wezmą w niej udziału - powiedział premier Węgier.
POLONIA INFO: Polish Film Festival Sydney 2024 - Opening Night - Palace Norton Street, 23.06, godz. 16:30

piątek, 14 października 2022

Mam Teatr z nowymi spektaklami wraca do Australii

Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak podczas 
ostatniego pikniku Bumeranga Polskiego 
tuż przed wybuchem pandemii. 
Pandemia sprawiła, że tak bardzo lubiani przez Polonię w Australii aktorzy Mam Teatr nie odwiedzali nas. Był to jednak czas na zrealizowanie dwóch nowych komedii „Pozamiatane” i „Randka w Bistro”. Z tymi właśnie spektaklami Marzanna Graff i Aleksander Mikołajczak wracają do swoich widzów na antypodach. Wielką niespodzianką będzie włączenie w skład aktorski Mam Teatr artystów polonijnych z Melbourne, Sydney i Perth. Mam Teatr zawita też do Adelajdy.

O czym będą spektakle, które zobaczymy już niedługo w Australii? 

„Pozamiatane” – w pandemii oboje małżonkowie Ania i Adaś tracą pracę. Aby ratować sytuację zakładają własny biznes. Klienci doprowadzają ich do białej gorączki. Sytuację ratuje…Aldonka. Kim jest i co wniesie w tę rodzinę, jak bardzo zszokuje dzieci o tym przekonają się Ci, którzy zasiądą na widowni.

„Randka w Bistro” – Tadeusz umawia się w swoim ulubionym Bistro Bursztyn na randki z kolejnymi kobietami. Każda potrafi zaskoczyć Tadeusza i każda wywołuje gromki śmiech na widowni. Do czego to wszystko prowadzi wie chyba tylko kelnerka Lucynka, która swoimi piosenkami celnie komentuje poczynania Tadeusza.


Nowi aktorzy na scenie

W Melbourne  18 listopada w Syrenie i 24 listopada w Albion  w komedii „Pozamiatane” pojawi się aktorka Kasia Kaczmarek, która zagra córkę głównych bohaterów. W komedii „Randka w Bistro” 19 listopada w Syrenie i 27 listopada w Albion w rolę rozśpiewanej kelnerki wcieli się Sammer Bartczak.

Sydney też szykuje niespodzianki. W tym mieście  kelnerkę Lucynkę zagra zanana z Radia SBS oraz z Teatru Fantazja Dorota Banasiak. Zapraszamy 17 grudnia o godz 16 do Klubu Bankstown i 18 grudnia o godz 18.00 do Klubu Polonia w Plumpton. Nie bez zaskoczenia będą też spektakle „Randka w Bistro” w Sydney . Warto na razie podać, że zaczynają 10 grudnia o godz 18.00 w Klubie Polonia a 11 grudnia o godz 12.30 grają w Marayong.

W Perth, gdzie Mam Teatr od lat współpracuje z Teatrem Scena 98 również nie zabraknie lokalnych niespodzianek. W komedii w „Randce w Bistro” Anna Golab. W komedii „Pozamiatane” zagra Dominika Laura Ziółkowski i jako córka nieźle pozamiata w tej rodzinie.

  Dokładne terminy i miejsca przedstawień na plakatach:

Uwaga! niektóre terminy przedstawień uległy zmianie i zostały uaktualizowane na poniższych plakatach.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy