polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Premier Donald Tusk chce ufortyfikować granice z Białorusią i Rosją. Oświadczyl, że podjął decyzję, aby zainwestować w to 10 mld zł. * * * AUSTRALIA: Skarbnik Jim Chalmers ogłosił swój trzeci budżet zawierający szereg środków mających zaradzić kryzysowi kosztów utrzymania w Australii: Kredyt w wysokości 300 dolarów na rachunki za energię dla każdego gospodarstwa domowego, 10-procentowa podwyżka dopłat do czynszu i ograniczone ceny leków PBS. * * * SWIAT: Prezydent Iranu Ebrahim Raisi zginął w katastrofie helikoptera w rejonie przy granicy z Azerbejdżanem. Również wszyscy członkowie delegacji prezydenta Iranu, w tym minister spraw zagranicznych Hosein Amir Abdollahian, zginęli, donosi agencja prasowa Mehr. Rozbity helikopter to amerykański Bell 212, donosi Tasnim. Maszyna, w której leciał Raisi, została całkowicie spalona. Przyczyny wypadku są wciąż nieznane.19 maja Raisi i prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew spotkali się na granicy państwowej, aby wziąć udział w inauguracji nowych elektrowni wodnych.
POLONIA INFO: Kabaret Vis-à-Vis: „Wariacje na trzy babeczki z rodzynkiem” - Klub Polski w Ashfied, 26.05, godz. 15:00

poniedziałek, 23 maja 2022

Efekt domina po kapitulacji Azovstalu

Fot. NewsFactoryPL
 Podczas gdy ponad 2400 ukraińskich żołnierzy, którzy byli w Azovstalu, poddało się, to ich masowa kapitulacja wywołała efekt domina w innych ukraińskich oddziałach wciąż obecnych w Donbasie, skłaniając ich również do złożenia broni.

Od 16 maja 2022 r . trwała stopniowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy, którzy zostali otoczeni w fabryce Azovstal w Mariupolu .

Łącznie poddało się 2439 żołnierzy ukraińskich, w tym dowódca 36. Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy Siergiej Wołyński, ps. Wołyń, który się poddał , a następnie zastępca dowódcy neopułku -nazista Azow Światosław Palamar , pseudo Kalina , a wreszcie dowódca neonazowskiego pułku Azow Denis Prokopenko . Ta kapitulacja trzech dowódców oznaczała wyzwolenie terytorium fabryki Azowstal, znajdującej się obecnie całkowicie pod kontrolą armii rosyjskiej i milicji ludowej DRL.

Zobacz wideo z kapitulacji ukraińskich żołnierzy Azowstalu 17 i 18 maja 2022 r.:
">Trzej dowódcy przekazali broń Rosyjskim Siłom Zbrojnym i Milicji Ludowej DPR, ich rzeczy zostały przeszukane i przeszli przez standardową procedurę, jak wszyscy inni ukraińscy żołnierze w Azowstalu, zanim weszli do autobusów, które zabrały ich do zakładu karnego Elenovka.

Ośrodek ten odwiedził Czerwony Krzyż, który był w stanie sprawdzić, czy więźniowie są traktowani zgodnie z Konwencją Genewską. Żołnierze ukraińscy potwierdzili przedstawicielom Czerwonego Krzyża i przedstawicielowi Ukrainy, że są dobrze traktowani, że są karmieni trzy razy dziennie, że jedzenie jest dobre i że otrzymują odpowiednią opiekę medyczną. Traktowanie bardzo odmienne od tego, jakiego doświadczają żołnierze rosyjscy schwytani przez armię ukraińską.

Należy również zauważyć, że z dnia na dzień profil i stan żołnierzy ukraińskich, którzy opuścili Azovstal w celu poddania się, były bardzo różne. O ile w pierwszym dniu kapitulacji żołnierze ukraińscy, którzy opuścili fabrykę, byli wycieńczeni i sprawiali wrażenie, że są w bardzo złym stanie, to następnego dnia poddali się żołnierze stosunkowo czyści i dobrze odżywieni. Różnica polega na jednostce, do której należeli ci żołnierze. O ile pierwszego dnia poddali się głównie żołnierze FAU, o tyle następnego dnia byli to głównie bojownicy z pułku azowskiego.

Podczas kontroli ich bagażu żołnierze rosyjscy i DRL znaleźli dużą ilość puszek, co wydaje się wskazywać, że bojownicy pułku azowskiego przywłaszczyli sobie zapasy żywności, pozostawiając pozostałych żołnierzy Ukraińców  głodnych.
„Sytuacja żywnościowa była bardzo różna w różnych bunkrach w Azovstal ” – powiedział Igor Kimakovski, doradca przywódcy DRL, który brał udział w negocjacjach. „ W niektórych miejscach były zapasy puszek z jedzeniem, świeżej wody i lekarstw. A gdzie indziej ukraińscy żołnierze otrzymywali dziennie tylko 150 gramów owsianki i mały kawałek boczku. Woda była pobierana z rur centralnego ogrzewania . »

A jeśli ta masowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy z Azowstalu nadal nazywana jest (w kuriozalny sposób) „ewakuacją” przez Zełenskiego i wiele zachodnich mediów, to dzieje się tak dlatego, że władze ukraińskie i zachodnie rządy, które aktywnie wspierają Ukrainę, rozumieją, że już ma ona wpływ na morale pozostałych oddziałów ukraińskich obecnych w Donbasie.

I tak, 18 maja 2022 r. ukazało się nagranie przedstawiające żołnierzy 115 brygady FAU stacjonujących w Siewierodoniecku – obecnie prawie całkowicie otoczonych i już szturmowanych przez armię rosyjską i milicję ludową ŁPR (Ługańskiej Republiki Ludowej). , w którym żołnierze ogłosili odmowę walki z powodu braku posiłków, dowodzenia i odpowiedniego sprzętu wojskowego. Wyraźnie widać, że ukraińscy żołnierze odmawiają bycia używanym jako mięso armatnie i być skazani na pewną śmierć.

W tym filmie żołnierze z 3 batalionu 115 brygady odnoszą się do innego wideo z innego batalionu tej samej brygady, który również odmawia walki. Jednak w regionie Siewierodoniecka przebywa od 8 do 15 tysięcy żołnierzy ukraińskich. Co oznacza znaczną liczbę potencjalnych poddań dodatkowych żołnierzy ukraińskich.

W LPR rozpoczęły się już masowe kapitulacji żołnierzy ukraińskich.

">
Zwłaszcza, że ​​porzucanie ludzi na froncie przez ich dowódców wydaje się regułą. W ten sposób żony żołnierzy 103. batalionu obrony terytorialnej (Volkssturm w ukraińskim sosie) odkryły, że podczas gdy ich mężowie giną na froncie, ich dowódcy siedzą w ciepełku we Lwowie!
https://t.me/UkraineHumanRightsAbuses/4130
Jeśli kapitulacja ukraińskich żołnierzy Azowstalu ma taki wpływ na resztę ukraińskich oddziałów, to dlatego, że bojownicy neonazistowskiego pułku Azow (który stanowił dobrą trzecią część żołnierzy obecnych w podziemiach fabryki) należą do najbardziej fanatycznych. Jeśli nawet oni się poddają, dlaczego poborowi i inni, znacznie mniej fanatyczni ukraińscy żołnierze mieliby iść na pewną śmierć, bez odpowiednich środków do obrony, podczas gdy ich dowódcy są chronieni z dala od frontu? Zobaczymy, jak duży będzie ten efekt domina i czy to wystarczy, aby poważnie zachwiać obronę Ukrainy w Donbasie.

Christelle Neant

Opracowanie tekstu SpiritoLibero. Źródła  oczywistych względów, do odwołania, nie podaję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy