polish internet magazine in australia

Sponsors

NEWS: POLSKA: Polska zabiega o więcej wojsk i podniesienie gotowości sił sojuszniczych w przypadku zagrożenia. Potwierdzam, że staramy się o rozlokowanie w Polsce grupy brygadowej w ramach struktur NATO – poinformował szef MON Mariusz Błaszczak w wywiadzie dla „Polski The Times”. Błaszczak jest obecnie wicepremierem po rezygnacji z rzadu Jaroslawa Kaczynskiego - szefa rzadzącej partii. * * * AUSTRALIA: Niezaszczepieni nauczyciele mogą wrócić do pracy, a podróżni nie będą musieli nosić masek na lotniskach w ramach złagodzenia ograniczeń Covid w Wiktorii. Maski nadal będą musiały być noszone podczas lotów i wszystkich środków transportu publicznego. Obowiązkowa zasada trzech dawek szczepionek dla osób uczących się, zajmujących się dystrybucją żywności, przetwórstwem mięsa i owoców morza oraz miejscami kwarantanny również została skasowana. Pracownicy służby zdrowia w stacjonarnej opiece nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi, służbie zdrowia i służbach ratunkowych nadal będą musieli wykazać, że otrzymali trzy dawki. * * * SWIAT: Litwa zakazała transportu towarów z Rosji do Kaliningradu zarówno koleją, jak i drogą, mimo umowy z Moskwą, że korytarze transportowe muszą pozostać otwarte przez cały czas. Litwa twierdzi, że wypełniała tylko unijne sankcje wobec Rosji. Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko potępił zablokowanie przez Litwę wszelkiej komunikacji naziemnej między Rosją a jej eksklawą Kaliningradem, nazywając to „de facto wypowiedzeniem wojny”.
POLONIA INFO: Spotkania Seniorów - Klub Polski w Bankstown - 20.06; 4.07; 18.07; 1.08; 15.08; 29.08, godz. 10:00 - 12:00 * * * Forum: Wspieramy dwujęzyczne wychowanie dzieci - Klub Polski w Bankstown, 9.07, godz. 13:00

poniedziałek, 23 maja 2022

Efekt domina po kapitulacji Azovstalu

Fot. NewsFactoryPL
 Podczas gdy ponad 2400 ukraińskich żołnierzy, którzy byli w Azovstalu, poddało się, to ich masowa kapitulacja wywołała efekt domina w innych ukraińskich oddziałach wciąż obecnych w Donbasie, skłaniając ich również do złożenia broni.

Od 16 maja 2022 r . trwała stopniowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy, którzy zostali otoczeni w fabryce Azovstal w Mariupolu .

Łącznie poddało się 2439 żołnierzy ukraińskich, w tym dowódca 36. Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy Siergiej Wołyński, ps. Wołyń, który się poddał , a następnie zastępca dowódcy neopułku -nazista Azow Światosław Palamar , pseudo Kalina , a wreszcie dowódca neonazowskiego pułku Azow Denis Prokopenko . Ta kapitulacja trzech dowódców oznaczała wyzwolenie terytorium fabryki Azowstal, znajdującej się obecnie całkowicie pod kontrolą armii rosyjskiej i milicji ludowej DRL.

Zobacz wideo z kapitulacji ukraińskich żołnierzy Azowstalu 17 i 18 maja 2022 r.:
">Trzej dowódcy przekazali broń Rosyjskim Siłom Zbrojnym i Milicji Ludowej DPR, ich rzeczy zostały przeszukane i przeszli przez standardową procedurę, jak wszyscy inni ukraińscy żołnierze w Azowstalu, zanim weszli do autobusów, które zabrały ich do zakładu karnego Elenovka.

Ośrodek ten odwiedził Czerwony Krzyż, który był w stanie sprawdzić, czy więźniowie są traktowani zgodnie z Konwencją Genewską. Żołnierze ukraińscy potwierdzili przedstawicielom Czerwonego Krzyża i przedstawicielowi Ukrainy, że są dobrze traktowani, że są karmieni trzy razy dziennie, że jedzenie jest dobre i że otrzymują odpowiednią opiekę medyczną. Traktowanie bardzo odmienne od tego, jakiego doświadczają żołnierze rosyjscy schwytani przez armię ukraińską.

Należy również zauważyć, że z dnia na dzień profil i stan żołnierzy ukraińskich, którzy opuścili Azovstal w celu poddania się, były bardzo różne. O ile w pierwszym dniu kapitulacji żołnierze ukraińscy, którzy opuścili fabrykę, byli wycieńczeni i sprawiali wrażenie, że są w bardzo złym stanie, to następnego dnia poddali się żołnierze stosunkowo czyści i dobrze odżywieni. Różnica polega na jednostce, do której należeli ci żołnierze. O ile pierwszego dnia poddali się głównie żołnierze FAU, o tyle następnego dnia byli to głównie bojownicy z pułku azowskiego.

Podczas kontroli ich bagażu żołnierze rosyjscy i DRL znaleźli dużą ilość puszek, co wydaje się wskazywać, że bojownicy pułku azowskiego przywłaszczyli sobie zapasy żywności, pozostawiając pozostałych żołnierzy Ukraińców  głodnych.
„Sytuacja żywnościowa była bardzo różna w różnych bunkrach w Azovstal ” – powiedział Igor Kimakovski, doradca przywódcy DRL, który brał udział w negocjacjach. „ W niektórych miejscach były zapasy puszek z jedzeniem, świeżej wody i lekarstw. A gdzie indziej ukraińscy żołnierze otrzymywali dziennie tylko 150 gramów owsianki i mały kawałek boczku. Woda była pobierana z rur centralnego ogrzewania . »

A jeśli ta masowa kapitulacja ukraińskich żołnierzy z Azowstalu nadal nazywana jest (w kuriozalny sposób) „ewakuacją” przez Zełenskiego i wiele zachodnich mediów, to dzieje się tak dlatego, że władze ukraińskie i zachodnie rządy, które aktywnie wspierają Ukrainę, rozumieją, że już ma ona wpływ na morale pozostałych oddziałów ukraińskich obecnych w Donbasie.

I tak, 18 maja 2022 r. ukazało się nagranie przedstawiające żołnierzy 115 brygady FAU stacjonujących w Siewierodoniecku – obecnie prawie całkowicie otoczonych i już szturmowanych przez armię rosyjską i milicję ludową ŁPR (Ługańskiej Republiki Ludowej). , w którym żołnierze ogłosili odmowę walki z powodu braku posiłków, dowodzenia i odpowiedniego sprzętu wojskowego. Wyraźnie widać, że ukraińscy żołnierze odmawiają bycia używanym jako mięso armatnie i być skazani na pewną śmierć.

W tym filmie żołnierze z 3 batalionu 115 brygady odnoszą się do innego wideo z innego batalionu tej samej brygady, który również odmawia walki. Jednak w regionie Siewierodoniecka przebywa od 8 do 15 tysięcy żołnierzy ukraińskich. Co oznacza znaczną liczbę potencjalnych poddań dodatkowych żołnierzy ukraińskich.

W LPR rozpoczęły się już masowe kapitulacji żołnierzy ukraińskich.

">
Zwłaszcza, że ​​porzucanie ludzi na froncie przez ich dowódców wydaje się regułą. W ten sposób żony żołnierzy 103. batalionu obrony terytorialnej (Volkssturm w ukraińskim sosie) odkryły, że podczas gdy ich mężowie giną na froncie, ich dowódcy siedzą w ciepełku we Lwowie!
https://t.me/UkraineHumanRightsAbuses/4130
Jeśli kapitulacja ukraińskich żołnierzy Azowstalu ma taki wpływ na resztę ukraińskich oddziałów, to dlatego, że bojownicy neonazistowskiego pułku Azow (który stanowił dobrą trzecią część żołnierzy obecnych w podziemiach fabryki) należą do najbardziej fanatycznych. Jeśli nawet oni się poddają, dlaczego poborowi i inni, znacznie mniej fanatyczni ukraińscy żołnierze mieliby iść na pewną śmierć, bez odpowiednich środków do obrony, podczas gdy ich dowódcy są chronieni z dala od frontu? Zobaczymy, jak duży będzie ten efekt domina i czy to wystarczy, aby poważnie zachwiać obronę Ukrainy w Donbasie.

Christelle Neant

Opracowanie tekstu SpiritoLibero. Źródła  oczywistych względów, do odwołania, nie podaję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy